Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Идеята ми е когато има нужда вместо да подписвам един документ и да го сканирам и пращам да мога да слагам на необходимото място сканирания си подпис. Пробвах следното: подписах се на един бял лист и го сканирах. Но когато сложа снимката в документа тя отмества всичко останало и не виждам настройки да е на един слой с текста. Пробвах през GIMP да направя фона tranceparent като изпълнявам необходимитес тъпки, но неуспешно.

Моля дайте съвет как мога да използвам сканирания си подпис. Или пък да го направя през някоя програма за картинки и да го експрортирам. И това пробвах, но неуспешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък си още за фалшификатор.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Във Word - Copy на сканирания подпис - Paste в текста, после наместваш. Десен бутон върху поставената картинка - "Размер и позиция". Излиза ти диалогов прозорец - отиваш на "Обтичане на текст" - "Зад текста". Ако искаш слагаш рамка, ако искаш - не.

Публикувано изображение

Редактирано от Wankata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Word - Copy на сканирания подпис - Paste в текста, после наместваш. Десен бутон върху поставената картинка - "Размер и позиция". Излиза ти диалогов прозорец - отиваш на "Обтичане на текст" - "Зад текста". Ако искаш слагаш рамка, ако искаш - не.

Публикувано изображение

Защо не го завъртиш малко и да го сложиш над основния текст, струва ми се че е под него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото като го сложиш над, закрива част от текста. Може да се намества и врътка колкото и както си искаш - въпрос на желание и нужди.

Пред:

Публикувано изображение

...и зад:

Публикувано изображение

Нали това е идеята - подписът може да отива частично и в текста, като се смесва с него, но не и да го закрива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wankata, благодаря за правилната насока. Тези опции, които си написал, не ми излизат, но през едно друго меню в Word намерих това, което ми трябваше.

Благодаря.

Малък си още за фалшификатор.

Смятах да не ти отговарям, ама айде. Да съм жив и здрав вчера навърших 43 години. Създалото се неудобно положение оставям на теб ... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото като го сложиш над, закрива част от текста. Може да се намества и врътка колкото и както си искаш - въпрос на желание и нужди.

Пред:

Публикувано изображение

...и зад:

Публикувано изображение

Нали това е идеята - подписът може да отива частично и в текста, като се смесва с него, но не и да го закрива.

Аз мислех че се иска малко по професионална работа но щом и така му върши работа ...

Нормално погледнато подписа трябва да е най отгоре и се слага кога си прочел вече текста който е от долу и се подписваш над текста.

На корел става много лесно да се копне само подписа без фона под него както и разни печати и да си ги  слагаш къде ти е кеф но кой на каквото свикнал.

Това си личи от далече че е менте (според мен).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, той, доколкото схващам, не го иска да фалшифицира документи. Аз така подписвам фактури, например, и разни споразумения за конфиденциалност. Искат да има подпис, и толкоз. Иначе става голяма играчка - да подписваш, да сканираш, да изрязваш, и чак тогава да пращаш...

Може и във Photoshop с транспарентен фон на подписа (в png/gif), и сигурно в още 100 програми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смятах да не ти отговарям, ама айде. Да съм жив и здрав вчера навърших 43 години. Създалото се неудобно положение оставям на теб ... Публикувано изображение

За мен не е неудобно положението. Ние значи почти сме набори. Просто се чудех толкова ли те мързи да се подписваш !!!

Предполагам ако беше питал секретарката си нямаше да пуснеш тая тема защото те винаги знаят как се фалшифицира подписа на шефа барабар с печатите на фирмата.

Е, той, доколкото схващам, не го иска да фалшифицира документи. Аз така подписвам фактури, например, и разни споразумения за конфиденциалност. Искат да има подпис, и толкоз. Иначе става голяма играчка - да подписваш, да сканираш, да изрязваш, и чак тогава да пращаш...

Е то така всеки с елементарни познания може да те представлява без дори да имаш идея !  Или бъркам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то така всеки с елементарни познания може да те представлява без дори да имаш идея !  Или бъркам ?

Бъркаш.

Освен подписа има и още куп атрибути, които си вървят в комплект с него - e-mail, на който някой ми е изпратил нещо и аз му отговарям, предварително (или следварително) подписан договор; обикновено преди това сме се чули по телефона и аз съм потвърдил устно... Такива едни дреболийки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мислех че се иска малко по професионална работа но щом и така му върши работа ...

Нормално погледнато подписа трябва да е най отгоре и се слага кога си прочел вече текста който е от долу и се подписваш над текста.

На корел става много лесно да се копне само подписа без фона под него както и разни печати и да си ги  слагаш къде ти е кеф но кой на каквото свикнал.

Това си личи от далече че е менте (според мен).

Би ли обяснил как става с корел, че аз пробвех, ама ... греда ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли обяснил как става с корел, че аз пробвех, ама ... греда ....

Нямам го инсталиран (съжалявам). Лично съм го правил преди 8 години но преди това ми показаха как. Беше нещо от сорта да изолираш на отделен файл подписа по цвета ако не се лъжа за печата в същото и къде липсва го дорисуваш в по голям зум за по лесно. След като го изолираш на отделен файл само после го инпортваш върху текста за печат и го слагаш на позиция къде искаш.

п.п. Доколкото съм останал с впечатление този потребител

haidukpikaso

се занимава с корел, пиши и да те насочи.

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Corel не знам. Набързо с Photoshop: скрийншотът от аватара (в случая, при теб ще е подпис) е запазен като gif, белият цвят е избран като транспарентен, после е пейстнат отгоре върху втория скрийншот, плейснат е там и воала:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Общо взето това, което търсих, го постигнах. Просто не бях обърнал достатъчно внимание на допълнителните опции. Както и да е. Благодаря на всички за полезните отговори. Реших, че начина с корел ще е по-лесен, но явно си иска обработка. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Божее ква мъка за някакво сканиране

За електронен подпис не сте ли чували извинете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.