Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрасти на Всички  :) 

Та да започна да описвам проблема си: 

Преди 2 дни реших да си изчистя компютъра си от прах, щото дигаше  температура. Всичко беше ок както бях направил винаги.
Включих компа и видях, че перката на видео картата ми не работи. Днес си купих нова перка но и тo без успех 
Искам да ви питам дали има начин да го оправя ( без да го дам на сервис ) или дали има нашин да си купя нова перка което да взима ток от захранването ? 

Благодаря на Всички :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай картата на друг компютър,да видиш ще работи ли там.Ако ли не,най-вероятно картата е изгоряла.Всъщност,тя дава ли сигнал на монитора,или само вентилатора на охлаждането и не се върти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
само вентилатора му не работи иначе работи 
дава сигнал на екрана 
използвам спеедфан приложението за управлението на перките и там също показвам температурата 
аз първо видях там че видео картата е на 75 градуса и после погледнах перка и то се оказа че не работи 
взех нов и то не бачка :(
Редактирано от Tuncay Molla (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя нов дали куплонга отговаря ? същия ли е , сравни го със стария и виж отговарят ли цветовете на пиновете , да не е обърнат + и -  . Погледни вентилатора дали завърта при пускане на компютъра , да не е тоя спиидфан да е объркал нещо работата Публикувано изображение Иначе можеш да го захраниш и от молексите , като същия няма да се регулира .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
новата перка е съвместима с моята
няма проблем при кабела то си има гнездо и я пихам там 
имам друга видео карта което е същото само че  е с пасивен охладител то също има място за перка 
пихам там новата перка и там работи обаче на другата не работи 
няма и нещо изгоряло на платката на видео картата незнам защо стана така  :help wanted4:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Сливен имате ли училища ? Супер неграмотно писане и несвързан изказ имаш човеко .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя тая карта и от вентилатор ли имала нужда? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Сливен имате ли училища ? Супер неграмотно писане и несвързан изказ имаш човеко .

Да има колкото щеш.
това дето си писал няма никаква връзка с темата !
не искам празни коментари 
ако имаш нещо да кажеш  по темата пак заповядай МНОГОГРАМОТНО човеко :)

Тя тая карта и от вентилатор ли имала нужда? :D

коя видео карта не се нуждае ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от всичките е твоята тарикат ? ATI Radeon HD 5450 low profile

И как така новата ти перка не работи ако си я сложил в буксата на видеото ? Може да я вържеш за дъното но ще работи на максимални обороти  и ще вие на умирачка. Ето ти и още един жокер :) Купи си един  12 см. бавно оборотен вентилатор и го  залепи с каноколит за дъното на кутията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя от всичките е твоята тарикат ? ATI Radeon HD 5450 low profile

И как така новата ти перка не работи ако си я сложил в буксата на видеото ? Може да я вържеш за дъното но ще работи на максимални обороти  и ще вие на умирачка. Ето ти и още един жокер :) Купи си един  12 см. бавно оборотен вентилатор и го  залепи с каноколит за дъното на кутията.

точно това ми е проблема
видеокартата работи и без перка (пасивен охладител) но на високи температури

ето го 2рата видео карта
отбелязах къде му е буксата 
когато пъхна перката в него перката работи, но не искам да я използвам тай като Memory Clock-a му е 400 MHz ( 520 MHz MAX) 
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10394573_656161961141216_5483754403825805166_n.jpg  ето го и видео картата което искам да използвам заради Memory Clock-a му - 800 MHz (1066 MHz MAX)
видео картата работи няма проблем показва картина HD, обаче перката не работи  :help wanted4:
дори сложих пасивния охладител но нещо температурите не ми харесват 
59 градуса и то в браузер  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай да видя  дали съм те разбрал . Значи имаш видео  което идва фабрично с  вентилаторче което е спряло.Ти си купил ново и си го монтирал ама то не  е сработило  и  сега не искаш да ползваш никакво  вентилаторче. И сега да те питам какъв точно ти е проблема ?  Само с пасивно охлаждане тая карта държи 75 градуса с гаранция ако няма  какво да я обдухва. За това ти казах да сложиш странично на картата един голям вентилатор на 1000 оборота и да свалиш 40 градуса температура от нея  без да има шум.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай да видя  дали съм те разбрал . Значи имаш видео  което идва фабрично с  вентилаторче което е спряло.Ти си купил ново и си го монтирал ама то не  е сработило  и  сега не искаш да ползваш никакво  вентилаторче. И сега да те питам какъв точно ти е проблема ?  Само с пасивно охлаждане тая карта държи 75 градуса с гаранция ако няма  какво да я обдухва. За това ти казах да сложиш странично на картата един голям вентилатор на 1000 оборота и да свалиш 40 градуса температура от нея  без да има шум.

да фабрично беше с вентилаторче 
един момент 
вентилатора работеше 
аз отворих компа за да го изчистя от прах 
след като го включих  / зареди виндовса и пуснах спеедфан приложението  видях че е 75 градуса и тогава разрах че перката не работи 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, аз четох, четох и пак нищо не разбрах, явно и колегите също. Последно какъв е проблема? И защо не искаш да включиш там вентилатор? Ако те е страх че няма да издържи, което ме съмнява да е така просто последвай съвета на Алкатраз и сложи голям страничен вентилатор като го включиш към дъното или към някой свободен молекс, просто той ще работи на макс обороти но ще охлажда по добре. Или просто си се оплакваш че ти е изгорял вентилатора? Иначе не виждам причина да не последваш съветите които ти дават колегите тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. Видео картата ми работи !
2. Перката (вентилатора на видеокартата) ми се прецака ( помислих че е изгоряла ) и затова взех  нова, но когато сложих новата перка и то не проработи. 

Питам ви това от какво може да е ?  и има ли решение ? 
ако няма мисля да взема друга перка дето да го свържа със захранването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз еее, по нагоре те попитах " дали развърта при първоначално включване " 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво го питаш :)  Отне му 3 дена да попита що годе нормално  защо не му се върти  вентилатора . Ако е изкъртил пиновете при чистенето няма и да тръгне вентилаторчето.  Някой да  видя какъв вентилатор е взел  ? Ето ти едно възможно решение от което картата ще хване плевмония :)  CM 140MM GREEN LED FAN 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво го питаш :)  Отне му 3 дена да попита що годе нормално  защо не му се върти  вентилатора . Ако е изкъртил пиновете при чистенето няма и да тръгне вентилаторчето.  Някой да  видя какъв вентилатор е взел  ? Ето ти едно възможно решение от което картата ще хване плевмония :)  CM 140MM GREEN LED FAN 

а тоз вентилатор къде се свързва ? на дъното или на захранването ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю, този вентилатор е по голям от цялата карта, което означава че трябва да го монтираш под видеокартата на дъното, за предпочитане както колегата ти каза, иначе според описанието е със 3 пинов накраиник, което значи че се връзва към дъното, със сигурност по него имаш поне две букси на които пише или chase fan, или cpu fan. Това е по добрият вариянт, защото ако дъното ти подържа в биоса опций може да контролираш вентилатора, ако го вържеш към молекс директно за захранването то тогава той ще върти на пълна мощност. Иначе вентилатора е доста тих.

Редактирано от COBRA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

конфигурацията ми е Dell Optiplex GX620 DT

ето и дъното : http://www.northeastnetwork.com/ebayimages/Motherboards/GX620DTMB_1.jpg

виждате ли някъде място за вентилатор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами че огледай си внимателно дъното и търси надписи chasis fan или cpu fan.И връзваш там.Ако няма,свързваш към захранването.Става с преходник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами че огледай си внимателно дъното и търси надписи chasis fan или cpu fan.И връзваш там.Ако няма,свързваш към захранването.Става с преходник.

Мерси :)
как се нарича тоя преходник ? 
http://ardes.bg/cooling-product/Evercool+Fan+60x60x20+EL+Bearing+4000RPM-51600  ако може за този някакъв преходник ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Dell-a няма място за монтаж на допълнителни чарколяци. Много компактна сборка. Нископрофилна кутия. Видеото на ремонт или смяна с ново.

Редактирано от belivakov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
да така е 
мисля да взема Nvidia Quadro 410
 в официалния сайт пише, че е съвместимa с компютъра ми
някакви идеи къде мога да намеря такава видеокарта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.