Премини към съдържанието
pokobich

проблем със сим картата на Сони експериа з1

Препоръчан отговор

Здравейте, след неуспешният ми опит да си одрежа правилно старата сим карта (от старите модели), за да си я сложа на новия текефон (Sony Xperia Z1), в крайна сметка прецаках картата и впоследствие загубих и поставката за картата ... В момента телефонът ми, когато го включа веднага ми изписва, че сим картата е премахната и трябва да се рестартира, и се рестартирва автоматично. Преди това бях успял да сложа сим картата в поставката за сим карти и успях и да го напъхам в тела, но то не отчиташе да има сим карта. Въпросът ми е, дали това е възможно да е от самия телефон, или е по-вероятно да е вследствие на това, че картата не беше напълно правилно изрязана (въпреки, че целият чип на самата карта си беше напълно ОК, просто не влизаше картата плътно в поставката и се мърдаше, и се чудя дали и вътре може да се е мърдало и разместило и затова да е проблема, или е нещо от телефона). Искам да питам също и от къде и на каква цена мога да си купя нова поставка за сим карти за този модел телефони. За сим картата - ясно, отивам в мобилния оператор ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отивате в офис на мобилния ви оператор и си поръчвате мини или нано сим ,зависи каква е нужна за тоя телефон. В упътването на моя телефон пише изрично ,че не бива да се правят опити ,да се приспособява друг вид карта ,защото ако не пасне правилно ,може да се повреди телефона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти каза колегата над мен отиди в мобилния ти оператор и им кажи да ти срежат картата за твоя телефон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не ста ме разбрали. Значи, картата, че ще я срежат, ще я срежат. Това ми е най-мкият проблем. Проблемът е, че поставката за сим картата на устройството ми е изгубено, и няма от къде да си намеря такова. Днес обиколих целия град (Варна) и навсякъде ми казват, че няма от къде да намеря такова нещо.Е к'во правим, аджаба, заради едно малко пластмасово нещо няма да мога да си ползвам чисто новия телефон за 750 лв ли ? ПФффМоля да ми помогнете, ако можете !

http://olx.bg/prehod-micro---nano-sim-adaptor-i53725886 - тук пие, че адаптера за сима става и за сони з1, но мен силно ме съмнява, вие как мислите ?

Редактирано от pokobich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ста ме разбрали. Значи, картата, че ще я срежат, ще я срежат. Това ми е най-мкият проблем. Проблемът е, че поставката за сим картата на устройството ми е изгубено, и няма от къде да си намеря такова. Днес обиколих целия град (Варна) и навсякъде ми казват, че няма от къде да намеря такова нещо.Е к'во правим, аджаба, заради едно малко пластмасово нещо няма да мога да си ползвам чисто новия телефон за 750 лв ли ? ПФффМоля да ми помогнете, ако можете !

http://olx.bg/prehod-micro---nano-sim-adaptor-i53725886 - тук пие, че адаптера за сима става и за сони з1, но мен силно ме съмнява, вие как мислите ?

Прикачвам и снимка на точно това, което ми трябва : http://prikachi.com/images.php?images/964/7492964N.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ти май не искаш да чуеш какво ти казват колегите. Отиди в офис на оператора, обясни им какво си правил и ще ти дадат нова СИМ карта /малка/ за твоя телефон със същия номер. Иначе, можеш да си сложиш "чисто новия телефон за 750 лева" в рамка и да си го гледаш.

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти май не искаш да чуеш какво ти казват колегите. Отиди в офис на оператора, обясни им какво си правил и ще ти дадат нова СИМ карта /малка/ за твоя телефон със същия номер. Иначе, можеш да си сложиш "чисто новия телефон за 750 лева" в рамка и да си го гледаш.

Проблема на човека не е в сим картата, а в пластмасовото нещо което държи сим картата. Нужно е за да се сложи сим картата в телефона. Нарича се sim card holder и изглежда така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тази работа има гаранция и сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.