Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Попадна ми дадения процесор 

Intel® Xeon® Processor E5420  (12M Cache, 2.50 GHz, 1333 MHz FSB) Цената му е 65лв. Някакъв съвет ако може.Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Попадна ми дадения процесор 

Intel® Xeon® Processor E5420 (12M Cache, 2.50 GHz, 1333 MHz FSB)Цената му е 65лв. Някакъв съвет ако може.Благодаря предварително.

Ами не е лош процесора. Зависи за какво ще се използва и дали имате дъно с цокет 771 , което да го поддържа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

775 ми е дъното,но то лесно става на 771 ... Даже ми дават и адаптор за тоя процесор. За игри мисля,че ще става...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Constantine the Great
      Здравейте,
      Наскоро смених процесора с по-мощен(Xeon X5550).
      Всичко е наред,но процесора трябва да има 4 физически и 8 логически ядра,а ми показва,че има 4 логически.
      Въпроса ми е,как е възможно това?
      Благодаря за вниманието!

• от caball
      Здравейте,

интересувам се от мнение за следната конфигурация:

Процесор Intel XEON E3-1226V3 ДЪННА ПЛАТКА GIGABYTE GA-Z97-D3H RAM ПАМЕТ - 2X8G DDR3 1600 ADATA  
      Имам твърд диск, остава да се спра на кутия и захранване ( безшумни и за предпочитане е mid tower тъй като мисля да добавя още дискове за в бъдеще ) 

Машинката ще се използва главно за:

--- Стриймване на музика и филми ( over DLNA and  TCP ) - Fedora Fork distro.KVM for hyper-visor --- Виртуализация ( 2 нодов Oracle RAC ; edin WEB server + SAMBA; FTP and mail server)  --- Общо 4-ри виртуални машини ( като за начало ще се търкалят на нея )  
      Благодаря.

• от AVT
      Здравейте, колеги! Често попадам на спорове относно кой процесор е по-добър включително и тук: http://www.kaldata.com/forums/topic/217516-помощ-за-захранване-за-конфигурация-за-2000-лева/?p=2677186

Ето въпроса ми: при условие, че можеш да си позволиш и двата, но няма да правиш кой знае каква работа или да играеш кой знае какви игри, кой от двата процесора (Intel Xeon или Intel Core i7) е по-приемлив (също така ще си купуваш горе-долу добра видео карта)?
      Някои ще се смеят на тази тема, но на мен така и не ми е ясно.

Надявам се темата да не се дублира, въпреки че не можах да намеря друга подобна...
      Също така се надявам се да приключа с този въпрос веднъж завинаги!
    • от AGgolqm
      Какво мислите за ползване на процесори Intel Xeon НЕ за поддържане на сървър? Примерно за играене. Любопитно ми е дали ще вървят добре, тъй като виждам, че имат хубава cache памет и са на добра скорост. Та какво е вашето мнение?
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.