Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Проблемът не е в игрите, не съм сигурен software-ен или hardware-ен е проблема и не знаех къде точно да отворя темата.

Проблемът се появи от вчера след като върнах компютъра от сервиз. Проблемът ми беше, че процесорът вдигаше много високи температури. Установи се, че е от датчика (не отчитал вярно). Днес открих, че CCleaner-а не ми разпознава процесора - показва ми че съм с Intel Celeron g1620 @ 2.7 GHz,, а аз съм с i5 3570 @ 3.4GHz. Също така и рамта ми показва, че върви на 1333MHz - всъщност е 1600MHz. Днес също видях, че ми е инсталиран @BIOS. Възможно ли е да са направили нещо на BIOS-а и сега да не работят компонентите както трябва. И как мога да разбера пипано ли е в BIOS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да попиташ тези от сервиза какво са правили. Сега как стоят нещата с температурата. Инсталирай си програмата Speccy и ни дай снимка, за да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Писах им до сервиза, ще видя какво ще кажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента температурата на процесора е 60 градуса. Много е за интелски процесор. Предполагам, че не си и под товар. Съмнява ме проблема да е в датчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

60 градуса са много знам и то за такъв процесор, но преди да го занеса на сервиз стигаше до 99. За сега ще чакам да ми отговорят от сервиза и при всички положение ще го занеса в понеделник да го погледнат + профилактика и ще им кажа да сложат и паста, че ме съмнява дали няма да е от това.

P.S. И все пак FPS дропа да е от 60 градуса температура на процесора ?

Редактирано от worms3d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натовари го в момента и съм сигурен, че пак ще вдигне 90 градуса. Според мен не са си свършили работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента играя AC: 4 Black Flag и температурата е 59 макс. Може да не сте забелязали, че на скийншота вървеше дефрагментация, която товари до известна степен процесора.

P.S. Кутията няма никакви вентилатори и е горещо, и може затова минималните температури да са такива.

Редактирано от worms3d (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се наложи и слагане на допълнителен вентилатор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здрасти :)
Защо не ъпдейтваш биоса си сaм ?  може да се оправи 
Редактирано от Tuncay Molla (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Опасно е да барам биос-а без да знам както точно правя

2. Проблема беше, че отсервиза сам качили вируси. Открих ги с NOD и Hijackthis, почистих и игрите си вървят както преди.

3, При отделяне на охлаждането, трябва ли да се слага наново термична паста?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как точно става целия процес. Махам ли старата паста и с какво.

Тази паста ще ми свърши ли работа ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми ще е следния. Намираш си добър сервиз. Там ще ти решат проблема с термопастата и с вирусите. Вече ако искаш да се научиш и сам как да го правиш може да седнеш и да прочетеш. Линкове с клипчета и материали може да ти дадем. Освен това има и теми във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.