Премини към съдържанието
Blue_Hulk

Програма за създаване на модел на къща, мебели и т.н.

Препоръчан отговор

Здравейте!Заглавието подсказва какво търся. Проблема е, че аз съм доста неопитен и точно поради тази причина искам да ви попитам кои програми какво точно правят.Например  autodesk с която дори съм се занимавал за кратко време и въпреки това не разбрах дали това е програмата за моите цели, а целта ми е да създам, например: моята стая, леглото, бюрото, вратата и прозореца и щом създам тези обекти по абсолютно същия начин накрая да ги рендерирам или нещо подобно и цялото това нещо да изглежда реалистично и след това да мога да променям някои неща и да преценя дали ми харесва и т.н.Ползвал съм и програми като "Sweet Home 3D" но тя не позволява да чертаеш определен модел например на легло, а трябва да взимаш наличните модели вградени в програмата.Чувам и 3D max е програма която създава модели, но се чудя дали може да се използва за направа на цяла къща и т.н. или е само за проектиране на модели като стъклена чаша и т.н.За рендер който прави модели да изглеждат реалистично знам, че се използва рендерът v-ray.Дано да сте ме разбрали както търся.Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Заглавието подсказва какво търся. Проблема е, че аз съм доста неопитен и точно поради тази причина искам да ви попитам кои програми какво точно правят.Например  autodesk с която дори съм се занимавал за кратко време и въпреки това не разбрах дали това е програмата за моите цели, а целта ми е да създам, например: моята стая, леглото, бюрото, вратата и прозореца и щом създам тези обекти по абсолютно същия начин накрая да ги рендерирам или нещо подобно и цялото това нещо да изглежда реалистично и след това да мога да променям някои неща и да преценя дали ми харесва и т.н.Ползвал съм и програми като "Sweet Home 3D" но тя не позволява да чертаеш определен модел например на легло, а трябва да взимаш наличните модели вградени в програмата.Чувам и 3D max е програма която създава модели, но се чудя дали може да се използва за направа на цяла къща и т.н. или е само за проектиране на модели като стъклена чаша и т.н.За рендер който прави модели да изглеждат реалистично знам, че се използва рендерът v-ray.Дано да сте ме разбрали както търся.Мерси предварително!

Списък със софтуер, какъвто търсиш:

Wikipedia

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма хора който разбират от моделиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно няма хора който разбират от моделиране?

Или просто още ти се смеят на първия пост като мен.

Бил си работил с Autodesk, но дори и само веднъж да си пуснал, щеше да знаеш, че това е производител на 20 програми, та успя да се "похвалиш" много глупаво.

За моделиране стават всички, но Maya е последната, която бих ползвал.

Има десетки рендери, Vray не е най-ползван, не е и най-добър, просто е елементарен, лесно го кракват, за това се ползва често.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или просто още ти се смеят на първия пост като мен.

Бил си работил с Autodesk, но дори и само веднъж да си пуснал, щеше да знаеш, че това е производител на 20 програми, та успя да се "похвалиш" много глупаво.

За моделиране стават всички, но Maya е последната, която бих ползвал.

Има десетки рендери, Vray не е най-ползван, не е и най-добър, просто е елементарен, лесно го кракват, за това се ползва често.

Здравей!Вместо да критикуваш и да пишеш загадъчно защо не споделиш за някоя добра програма и може би също да си изкажеш мнението за някои добри рендерери ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За интериор става всяка, а рендерите се учат с години, защото са най-важната част за финалния резултат.

The Foundry пуснаха преди две седмици нещо много добро за подобни неща

http://www.thefoundry.co.uk/products/colorway/

и като добавиш Modo за моделирането, ще имаш всичко нужно.

http://www.thefoundry.co.uk/products/modo/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай Sweet Home 3D.Има я на български и също можеш да импортираш мебели от интернет. Имаш възможност да променяш височината, широчината, дълбочината на мебелите!Поздрави. ^ω^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да опиташ програмата Alno.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

За интериор става всяка, а рендерите се учат с години, защото са най-важната част за финалния резултат.

The Foundry пуснаха преди две седмици нещо много добро за подобни неща

http://www.thefoundry.co.uk/products/colorway/

и като добавиш Modo за моделирането, ще имаш всичко нужно.

http://www.thefoundry.co.uk/products/modo/

Мерси!

Усещам, че хич не е лесно!Имам доста да уча. На два-три пъти съм се опитал да работя с този тип програми за моделиране и в крайна сметка се отказах, по простата причина, че всичко изглежда толкова сложно, а аз дори не зная кое точно търся и поради тези факти се обезкуражавам и следователно в крайна сметка се отказвам за известно време и сега пак реших да се пробвам и може би пак ще се откажа.

Редактирано от petko93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Авторе, разгледай форума от подписа ми и си избери програма.

Редактирано от TS-T (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.