Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Нещо ми е влезнала мухата в главата и от няколко дни се чудя дали да не продам сегашните дъно и процесор и да мина на платформа с интел процесор.

От тук изниква въпроса,дали да взема дъно с Z97 чипсет + i5 -4690K или да си взема някоя заключена i5/i7-ца и когато интел пуснат 5-та серия i5 да мина на К(отключен) процесор.

Чудя се дали въобще си заслужава да взимам отключен процесор ,след като едва ли ще успея да го клокна кой знае колко с тази паста под капачката.

Другия въпрос който ме интересува е ,от значение ли са броя на фазите при дънните платки както е при AMD или и платка с 4 фази ще свърши работа за клокване.Бях чел един пост на "колега" от друг форум за хардуер,че не е от такова голямо значение дали фазите ще са 4 или 8 защото процесора ще спъне клока (заради тъпата паста под капачката) още преди да се достигне лимита на захранващата схема.След като интелите са по-икономични от гледна точка на консумация ,то би трябвало и 4 фази да са достатъчни,все пак напрежението ще се вдигне леко,няма да е екстремен клок ,а нещо от порядъка на 4-4,5Ghz(ако са достижими разбира се).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята ти не е нова. Аз например минах първо през Феном 1 и 2 и после реших, че не е достатъчно и последователно смених i7 860, i7 2600k  и сегашния процесор. Клокването всеки го използва и разбира различно. Аз "клоквам" като качвам броя на ядрата /или честотата/... с нов процесор... Ако ти трябва процесор, който да е мощен - това е пътя, иначе всеки си решава за какво взима новото и за какво да го използва. Дано и АМД скоро направят нещо супер сериозно, че да паднат малко цените...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора лесна работа,но как стоя нещата с дънните платки при тази платформа?Дали ще ми свърши работа нещо от порядъка на 200-250лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и за 160 лв. с Z97 чипсет - http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z97-Anniversary-LGA1150/description.html

Ориентирай се към обновените там уш проблема с охлаждането е пооправен.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз обичам дъното да е солидно - http://nikem-bg.net/computer-components/GB-Z97X-UD3H---1150/description.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този  GB съм хвърлил око,но щом захранващата схема не е чак толкова важна значи нещата опират до това с какви екстри  разполага дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И  заключен i5,i7 е достатъчно производителен за нормален геймплей,но ако си ентосиаст и искаш да си "човъркаш" си вземи отключен.Аз минах от Fx 6300@4.2 Ghz на Xeon и разликата е голяма.Като пример при игра на BF4 процесора ми се товари на 40%,и още една 7850-ка да сложа пак няма да се задъха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е,че много ми се човърка,а FX-а някак си ми омръзна.

Ще видим какво ще направя,да посъбера парички първо Публикувано изображение ,че продажбата нa сегашните дъно и процесор няма да донесат много приходи Публикувано изображение

Редактирано от Костадин_91 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече имаш дъно и приличен охладител...

Ако целта е да изсмучеш още производителност - 8350 е следващата стъпка без да купуваш ново дъно...

Ако ще вземаш Интел с отключен множител за клок - препоръчвам ти да си вземеш солидно дъно с повече от 2 +1 фази на захранване на процесора. Някои хора май не са наясно с дънните платки въобще... Колкото повече фазово захранване, толкова по-стабилно напрежение ще достига до процесора, по-студено ще работи дъното и по-дълго ще живеят тея захранваюи елементи...

Ако ще даваш пари за интел - давай ги за i7. Дори сегашният Devil Canyon е с подобрен контакт на чипа с процесора, тъй че ще работи по-хладно от тестерите за охлаждания i7 Haswell...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.