Премини към съдържанието
SilenceFD

Не иска да boot-не от флашка

Препоръчан отговор

Здравейте, моя проблем е малко по-различен и затова пускам нова тема.

Та ето какво правя:

1. Със ето тази програма - Universal USB Installer форматирам и записвам Linux-а на флашката. 

2. Избирам да boot-ва флашка.

3. Намира я и започва да я чете, ама така до безкрай... Не можа да я прочете.

Не е от програмата сигурен съм, записа ми Ubuntu-то точно, както си трябва.

Мисля, че е от самата версия - 12.04.4 LTS

Защото с 2 други програми ми казва, че iso-то е бъгнато.

Теглих го наново, просто не го чете от флашката...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми свали друго исо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ми добре, ама аз се мъча точно с тази версия, защото кернела е по-стар и има драйвери за видеото...

П.С. Ще пробвам Linux Mint 13, който е базиран на Ubuntu 12.04 и ще пиша, ако още има проблем...

Редактирано от SilenceFD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали същото исо наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи проверка на исото с md5sum

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

поиграй си с една програмка, наречена rufus. Един лаптоп не искаше да буутва и като го направих с нея и включих допълнителните опции за съвместимост стана. http://rufus.akeo.ie/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ъпдейтна темата, проблема със Linux Mint пак остава, така че не е от iso файла... Ще опитам програмата rufus.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добра програма за USB Flash си остава Unetbootin, ако и с нея не става, значи имаш друг проблем! Rufus е добра за уиндоуска инсталация. Може да пробваш и LiveUSB Install.

Редактирано от izen (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай тази програма LinuxLive USB Creator 2.8.27 -безплатна е .Пробвал съм я и става перфектна бутваща флашка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах със програмата предложена от Димитър, първият път го записа, но без да искам съм сложил Live CD. Опитах втори път без него, но изкара някаква грешка... Но мисля, че не е от програмата, започвам да си мисля, че е от биос-а. Дали има някакви допълнителни насторйки, за да ми прочете флашката?  :eek:

П.П. Сега видях че в името на исото е linuxmint-13-cinnamon-dvd-64bit, това "dvd" да не значи че става само за dvd?

П.П.2 Мисля да пробвам тази програма, за да видя дали компа ми може да боотва от USB: Тук

П.П.3 Компа си боотва успешно от флашката, боотна си Memtest-а страшно бързо. Което означава, че проблема е от iso-то

Редактирано от SilenceFD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значит да разбираме ,  че има причина да се мъчи с/от флашка ; че е направена хеш-проверка за цялост на сваления исо-файл ; че е пробвано с "най-непопулярната" програма unetbootin ; че компа е "мноо архивен" - от близките 5-6 годин и неа тая опция за буут  ; и е форматирана предварително (флашката) преди всяка проба в непопулярния формат fat32 .

Малка особенност (поне при мен) - за версии на Убунту( и производни ) за версия 12.04.х и надолу - да се ползва unetbootin-585 http://sourceforge.net/projects/unetbootin/files/UNetbootin/

Ха , пропуснал съм - ДВД-размер малко труднос се събира на СиДи , на флашка - знам ли , май може ... вече трудно (ма много ) ще се намери 512 мегабайтова такава ; .... имаше и още в тоя дух , но нема да се хабим( с ударение на първата сричка ) , нема смисал и нема да стане .

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-сигурният начин е без никакви програми. Чисто и просто с dd. Работи винаги :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах със програмата предложена от Димитър, първият път го записа, но без да искам съм сложил Live CD. Опитах втори път без него, но изкара някаква грешка... Но мисля, че не е от програмата, започвам да си мисля, че е от биос-а. Дали има някакви допълнителни насторйки, за да ми прочете флашката?  :eek:

П.П. Сега видях че в името на исото е linuxmint-13-cinnamon-dvd-64bit, това "dvd" да не значи че става само за dvd?

П.П.2 Мисля да пробвам тази програма, за да видя дали компа ми може да боотва от USB: Тук

П.П.3 Компа си боотва успешно от флашката, боотна си Memtest-а страшно бързо. Което означава, че проблема е от iso-то

Извинявам се за грешката,не четох отначалото и съм ти предложил друга програма, за бутващо USB,но за инсталиране на уиндоус.Сега разбрах,че ти трябва за линукс.Флажка за линукс се прави с друга програма:http://www.linuxliveusb.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.