Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ок значи слушам си музика, работя си на лаптопа както обикновено, изключвам го и на следващия ден - нито звук, нито нищо. Ако пъхна слушалки или колонки върви, но без тях абсолютно нищо. Звукът не е мутиран всичко си е докрай. Четох из форумите, разбира се, и там се твърдеше, че е хардуерен проблем. Но пък миналата година пак през лятото отново имах същия проблем и си карах на слушалки и колонки известно време и на следващото пускане се оправи като че ли от само себе си. Не знам възможно е да е от жегите, но нека чуя някое по-експертно мнение. Благодаря предварително. 

П.С Възможно ли е да е в резултат от ъпдейт на уиндолс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има повредена спойка, която дава свързаността до говорителите на лаптопа. Ще трябва да занесеш лаптопа на сервиз да го прегледат, Засега си карай с  външните тонколоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно има повредена спойка, която дава свързаността до говорителите на лаптопа. Ще трябва да занесеш лаптопа на сервиз да го прегледат, Засега си карай с  външните тонколоните.

Значи не може да става дума за някаква промяна в настройките или да е свързано с драйвера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не може да става дума за някаква промяна в настройките или да е свързано с драйвера?

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а случайно като устройство по подразбиране да е зададено нещо различно от вградениете говорители?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-327857-0-33555900-1406366970_thumb.

а случайно като устройство по подразбиране да е зададено нещо различно от вградениете говорители?

не

(ето скрийншот)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако е реалтек звука виж в неговите настройкиако не ползваш драйвера предоставен от системата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъпдейт: Току що си пуснах някаква онлайн игра и звукът аджеба дойде, а последните няколко дни нямах. Не знам наистина може да е някаква повреда щом става така че ту има ту няма. Благодаря на всички отговорили все пак. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ъпдейт: Току що си пуснах някаква онлайн игра и звукът аджеба дойде, а последните няколко дни нямах.

На мен ми се струва,че всичко идва от настройките на аудио драйвъра. Saentist вече те е посъветвал,че ако имаш специфичен драйвър,от него също се задава приоритета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва,че всичко идва от настройките на аудио драйвъра. Saentist вече те е посъветвал,че ако имаш специфичен драйвър,от него също се задава приоритета.

обаче аз сега съм на системния тъй като преди време минах на уиндоус 7, а иначе преди това мисля че бях на реалтек-а

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок значи слушам си музика, работя си на лаптопа както обикновено, изключвам го и на следващия ден - нито звук, нито нищо. Ако пъхна слушалки или колонки върви, но без тях абсолютно нищо. Звукът не е мутиран всичко си е докрай. Четох из форумите, разбира се, и там се твърдеше, че е хардуерен проблем. Но пък миналата година пак през лятото отново имах същия проблем и си карах на слушалки и колонки известно време и на следващото пускане се оправи като че ли от само себе си. Не знам възможно е да е от жегите, но нека чуя някое по-експертно мнение. Благодаря предварително. 

П.С Възможно ли е да е в резултат от ъпдейт на уиндолс?

това че си слушал на макс може да ти е прецакало вградените колонки - доста пъти ми се е налагало да сменям колонки на клиентски лаптопи заради изгорели намотки... като начало процедирам по следния начин - зареждам линукс от лайв цд за да проверя за софтуерен проблем, после хардуерно меря намотката на говорителчето и накрая тествам и с друго говорителче...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това че си слушал на макс може да ти е прецакало вградените колонки - доста пъти ми се е налагало да сменям колонки на клиентски лаптопи заради изгорели намотки... като начало процедирам по следния начин - зареждам линукс от лайв цд за да проверя за софтуерен проблем, после хардуерно меря намотката на говорителчето и накрая тествам и с друго говорителче...

Слушала съм на макс няма как, но все пак миналата година пак спря звука за някакво време след това се оправи от само себе си и си вървеше ок до преди няколко дни и днес пак се оправи. Странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти написах по-горе от какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.