Премини към съдържанието
venci_1913

Безжична клавиатура и мишка прекъсват и забиват

Препоръчан отговор

Привет,купих си клавиатура и мишка genius KB 8000 безжични ,но идват и проблемите с това :)Мишката си работи 2-3 секунди без проблеми , но забива за 1-2 секунди,а клавиатурата прекъсва и след като се оправи ми повтаря няколко пъти това ,което съм натиснал. Ползват се на около 80 см от устройството в USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си? Инсталирал ли си драйвери за мишката и клавиатурата или използваш тези на WIndows. Има ли ! знак на някой от USB устройствата? Може да има и хардуерен проблем. Например подути кондензатори или проблем със захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС си? Инсталирал ли си драйвери за мишката и клавиатурата или използваш тези на WIndows. Има ли ! знак на някой от USB устройствата? Може да има и хардуерен проблем. Например подути кондензатори или проблем със захранването.

Windows 7 64 bit .Драйверите са ми тези , които Windows ми инсталира.Най-вероятно не е от захранването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В отделни USB портове ли се включват мишката и клавиатурата или са с общо блутут устройство?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С общо са. На лаптоп няма проблеми само на настолната машина ми забиват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал ли си драйверите за чипсета и за USB ако имаш. Каква ти е марката на дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Процесор - Intel Core 2 Quad Q8400 2.67 GHZ /DeepCool Охлаждане
RAM - 2х2 GB DDR2 @ 800Mhz 
Видео - SAPPHIRE HD 6670 1GB GDDR5
Хард - Western Digital Hard Drive - 1TB, 64 MB Cache @ 7200 RPM 
Дъно - ASUS P5G41 ML X линк
Захранване - cooler master 460w elite power
Кутия - Vento A8Това ми е машината . Да не е проблем ,че са ми USB 2.0 ? Сега ще си сваля от сайта им драйвери стига да намеря , защото диск не са ми далиДрайвери никакви не съм инсталирал
Редактирано от venci_1913 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е линк с драйверите. Предполагам, че това са мишката и клавиатурата. Гледам , че има опция за пестене на батерията. Да не би от там да има някакъв проблем или настройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите ги сложих , но разбрах кога ми забива и засича , когато натоваря малко компютъра....Но ,защо не забват и тези с жицата :Х Те си вървят на пушка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема ти е хардуерен. Вероятно има проблемен кондензатор или елемент и когато използваш USB мишката и клавиатурата се променя леко напрежението и те зависват. Пробвай на друг USB порт като за начало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде да търся тоя кондензатор по дъното или по захранването ? Пробвах всички портове и няма никаква промяна... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е само предположение. Има преди време същия проблем с дъно gygabite. Един приятел си беше взел мишка и клавиатура, които се свързваха с общ блутут. Оплакването му беше, че както работи компютъра и изведнъж, особено при браузване блокира. С обикновена мишка и клавиатура този проблем го нямаше. После се оказа, че бил изгорял кондензатори, който отговаря за напрежението на USB портовете. Разбрахме го след като започнаха да му забиват и USB флашките. След като го занесе на сервиз и го смениха всичко вече беше ок. 

Затова така предполагам в момента. Ако има проблем със захранването или с кондензатори на дъното, може поради тази причина да имаш този проблем. Изключваме да е повреда в мишката и клавиатурата, защото ти каза че на лаптопа работят перфектно. Така като гледам за тези устройства от сайта на производителя няма драйвери, има само упътване на няколко езика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква "джаджа" ,където мога да изкарам през нея ЮСБ порт и да пробвам или дори и да изкарам пак ще забива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някаква "джаджа" ,където мога да изкарам през нея ЮСБ порт и да пробвам или дори и да изкарам пак ще забива

Да има! Казва се USB суич, но ти пак ще минаваш през USB портовете. Има ли възможност да пробваш отделно само мишката и само клавиатурата. Не и двете заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да си смениш батериите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно! Виж не се сетих затова. Колегата mergy_1 е прав. Това трябваше за начало да пробваш. Аз отидох направо в най-дълбокото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натоварих малко повечко лаптопа и същото се получи - забиване ,зацикляне. Батериите са някакви нечувани , но са нови . Сега ще ходя да взема нови батерии 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натоварих малко повечко лаптопа и същото се получи - забиване ,зацикляне. Батериите са някакви нечувани , но са нови . Сега ще ходя да взема нови батерии 

E значи проблема може да е в батериите, а може да си е проблем с мишката и клавиатурата или блутута, който ги свързва с компютъра. Чакаме резултат след смяна на батериите. Вземи някакви свестни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа.Като прекъсне мишката спира да свети ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа.

Значи проблема е в хардуерен но от страна на мишката клавиатурата или блутут устройството, което ги свързва към компютъра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали съм попаднал на дефектна бройка или не си заслужава моделът?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 см. отстояние на клавиатурата и мишката от приемника си е голямо. При мен A4Tech работят на 20-30 см. Пробвай да намалиш това разстояние. По принцип тази безжична технология е една голяма шитня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених ги с нови и отново същата работа.Когато се натовари повече компютърът правят тези неща....Когато компютърът се ползва предимно за по-леки неща всичко е точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Безжична клавиатура и мишка прекъсват и забиват

Смених ги с нови и отново същата работа.Когато се натовари повече компютърът правят тези неща....Когато компютърът се ползва предимно за по-леки неща всичко е точно?

Не съм чел нагоре темата , но защо ли ми се струва че и със жични пак ще зацепва . По добре направете снимка на диспечера на задачите когато почне да зацепва , като подредите процесите по заемане на процесора - да видим кой товари машината .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жичните си работят без проблеми!На друг комп също при леко натоварване зацепват. Със сигурност проблема не е в температури или нещо друго

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.