Премини към съдържанието
акаунт007

Смяна на РОМ на таблет,спичане?

Препоръчан отговор

Здравейте вчера руутнах и смених рома на таблета (Lenovo a3000H android 4.2.2 ) с този A3000_A421_kupyxa4444_v1.0.b вече мога да записвам приложения на външната памет,проблема е,че не започна да спича,зарежда бавно снимките във фейса и като местя надолу лагва,също така спича при игрите,камерата снима сякаш е 2 пиксела.Забелязах,че сега таблета има три дяла единия е вътрешно хранилище-1,50гб. ;USB хранилище-14,62 гб. (сд картата) и sd карта-1,22гб. преди операцията имаше вътрешно хранилище 2.50гб. и sd картата та въпроса ми е как да оправя тези бъгове и възможно ли е да е заради малкото пространство на другите дялове?Публикувано изображение  Въобще съм тотално объркан.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте вчера руутнах и смених рома на таблета (Lenovo a3000H android 4.2.2 ) с този A3000_A421_kupyxa4444_v1.0.b вече мога да записвам приложения на външната памет,проблема е,че не започна да спича,зарежда бавно снимките във фейса и като местя надолу лагва,също така спича при игрите,камерата снима сякаш е 2 пиксела.Забелязах,че сега таблета има три дяла единия е вътрешно хранилище-1,50гб. ;USB хранилище-14,62 гб. (сд картата) и sd карта-1,22гб. преди операцията имаше вътрешно хранилище 2.50гб. и sd картата та въпроса ми е как да оправя тези бъгове и възможно ли е да е заради малкото пространство на другите дялове?Публикувано изображение  Въобще съм тотално объркан.

Ако това не е официален РОМ какво очаквате? Върнете си стария и го рекламирайте!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с други РОМ-ове, например от тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще ти помогна със смяната на рома, но сега съм за 1 седмица на гости,ако до тогава не се управиш ми пиши на ЛС .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да върна стария РОМ ако реша,не знам кой е всъщност,нито от къде да го изтегля,няма ли да е проблем че са разменени местата вече?Тези от руския сайт какво подобряват,имат ли български,мисля че ще се справя сам щом веднъж го направих.Възможно ли е това спичане да е от малкото пространство на другите дялове? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да върна стария РОМ ако реша,не знам кой е всъщност,нито от къде да го изтегля,няма ли да е проблем че са разменени местата вече?Тези от руския сайт какво подобряват,имат ли български,мисля че ще се справя сам щом веднъж го направих.Възможно ли е това спичане да е от малкото пространство на другите дялове? Публикувано изображение

Не, вероятността проблема да е от малко пространство е много малка. И отивате на сайта на производителя и намирате РОМ за вашия модел

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да намеря къде са тези РОМ-ове в оригиналния сайт мисля,че е www.lenovo.com ,откривам само това http://mobilesupport.lenovo.com/us/en/products/tablets/a-series/a3000-tablet,просто не мога да намеря оригиналния РОМ? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Интересно, че и други са го слагали този ром- A3000_A421_kupyxa4444_v1.0.b, но никой не се е оплаквал от проблеми. Пробвай да го преинсталираш пак наново, може пък да се оправи. Тук има и версия v1.1 и 1.2 на този ром, пробвай да сложиш и тях( ! чрез  Recovery) .

Редактирано от lupis (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[ROM][JB 4.2.2] Как да "разменим" вградената с външната памет на Lenovo A3000-H + още екстри. http://www.androidbg.com/forum/topic78507-romjb-422-kak-da-razmenim-vgradenata-s-vnshnata-pamet-na-lenovo-a3000h-oshche-ekstri.html[ROM][JB4.2.2] Lenovo IdeaTab A3000-H с възможност за РАЗГОВОРИ. http://www.androidbg.com/forum/topic71864-romjb422-lenovo-ideatab-a3000h-s-vzmozhnost-za-razgovori.htmlКойто и от двата да си избереш ще останеш доволен и таблета ще си работи нормално :-)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото предложение е същия ром, който авторът е сложил. Може да пробва второто предложение и ръчно да размени местата на паметите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязах,че след като инсталирах РОМ-а от първия пост ми пише,че версията на андроид вече е 4.2.1 преди беше 4.2.2 та има ли значение?Как да преинсталирам РОМ-а чрез recovery, няма ли начин да си върна стария rom и това,че вече е разменено мястото няма ли да е проблем вече се чудя какво да правя,след като е вече руутнат отпада гаранцията дори и да върна стария РОМ ако го намеря, сега мисля да пробвам да преинсталирам този,но не знам как чрез recovery?Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Версията на рома е 4.2.1, макар че пише 4.2.2, не е от значение, това че е разменено мястото също няма никакво значение, не се притеснявай. В Recovery се влиза по този начин

В линка който съм ти дал е обяснено всичко, отваряш спойлерите и четеш.(ако разбираш руски де)

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах чрез recovery проблема си остава,вече съм твърдо решен да си върна стария РОМ,пробвах с този,доколкото четох този е  стоков A3000_A422_001_023_130719_WW_SMS,когато започнах да го инсталирам или стои на 0 или ми изписва това:

http://store.picbg.net/pubpic/89/88/e22a7cdef2a18988.png  зле съм с езиците и доколкото го превеждах не разбрах много та ако някой знае,защо се появява това забелязах,че и с други ромове ми прави тези проблеми,лаптопа разпознава драйверите на таблета как да се справя с проблема?

Редактирано от акаунт007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах чрез recovery проблема си остава,вече съм твърдо решен да си върна стария РОМ,пробвах с този,доколкото четох този е  стоков A3000_A422_001_023_130719_WW_SMS,когато започнах да го инсталирам или стои на 0 или ми изписва това:

http://store.picbg.net/pubpic/89/88/e22a7cdef2a18988.png  зле съм с езиците и доколкото го превеждах не разбрах много та ако някой знае,защо се появява това забелязах,че и с други ромове ми прави тези проблеми,лаптопа разпознава драйверите на таблета как да се справя с проблема?

Виж тук е обяснено как да си върнеш оригиналният ром.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук е обяснено как да си върнеш оригиналният ром.

А това flash tool_old от къде да го взема на download отдолу са изброени няколко версии?Публикувано изображение

https://drive.google.com/folderview?id=0B8uBIECEYaqTZ1VHRG1TWnBKRFE

Редактирано от акаунт007 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет ще използвам темата на колегата , понеже и аз на скоро си взех таблет , Lenovo Tab 2 A7-10F и  ми се появи нова актуализация за Lolipop и след като се актуализира  стана подобно като на  автора ( насичане при игрите  лагване дори и при скролване ) ,  пробвах няколко ром-а които уж се водят фабричните , но пак си го има насичането ( а по принцип на този модел не би трябвало да сече Subway surfers примерно )  от сайта на леново не намерих стоков ром за таблета и затова бих искал да ви помоля за помощ  поне да съм сигурен кой е стоковия rom за моя таблет ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'Daniel95' пиши в гаранция ли е таблета, без рутване не може да качиш друг ROM, но гаранцията ти пада....

П.П.- Като не е рутнат тогава лъжеш себе си. че качваш нещо....

Редактирано от Person (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е рутван , проверих го с Root checker , качвам нови ромове чрез SP Flash tool

Ем не знам но когато беше на 5.0 и изтеглих някакъв ром който е 4.4.2 версия и когато го флашнах наистина си върна предишната версия 

Редактирано от Daniel95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.