Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Момчета, взех си преди месец въпросната навигация с добър и голям дисплей, но едва в събота имах възможността да я пробвам в действие и се оказа, че не работи. Така се случи, че не можах да я тествам веднага след получаването ѝ по куриер и седя запечатана 10-12 дни. После седнах да я настройвам, но се сблъсках с неочакван проблем - уредът при всякакви варианти на маршрути сочи за начало мястото на позициониране на курсора - т,.нар. "километър 1", намиращ се в Париж. Какъвто и маршрут в България да избера от А до Б, маршрутът става Париж - А - Б. Приложеното към навигацията ръководство не отговаря на действителното меню и е практически неизползваемо. Как да е, опитах да ползвам пътя между А и Б като етап от Париж - Б, но се оказа, че навигацията не може да си намери спътник. 

В инструкцията е написано при нужда да се резетне уреда, резетнах го. Указан е пътя през вградения Windows до съответното .exe, за да се рестартира от там програмата, пак не се получи.

Обадих се на продавача, описах изброените проблеми. Казаха ми, че не може да улови спътник, защото трябвало непременно да съм в колата, а аз я настройвах вкъщи. Е, хубаво, но навигацията на телефона ми ме засича за 5 секунди на същия стол, на който се мъчих с Атлас 6.

Добре, реших, че проблема е пак в мен и онзи ден, в събота, потеглих с навигацията от А до Б - 90 км, през които навигацията така и не успя да си намери спътника...

Някой ползвал ли е въпросния модел или друг, който да е срещнал подобен проблем и може ли да се отстрани по някакъв начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е глупост, че ще работи само в колата.

Просто го връщаш и правиш рекламация.

Учудвам се, че за толкова пари очакваш чудеса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледайте се където пише париж или държавата да натиснете там и да промените на България успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледайте се където пише париж или държавата да натиснете там и да промените на България успех

Правих го 10 пъти, не става. Уж го запаметява, но после го губи и връща в Париж.

...Учудвам се, че за толкова пари очакваш чудеса.

Не чакам чудеса от нищо. Но из мрежата е пълно, особено в автофорумите, с коментари, насочени срещу използването на Garmin и другите лидери в бранша в България. И през миналото лято имах възможността да проследя работата на една Garmin по пътя Ловеч-Троян-Рибарица-Тетевен-Гложенски манастир и обратно. Не съм засичал с часовник, но тая навигация май през повечето време бе заета да изчислява маршрута, вместо да ни води, не че имаше нужда от нея.

Но съм се въртял като муха без глава из Добруджа и Родопите, та знам за какво ми е тоя уред. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм това би могло да се управи , но не е редно да ви го продават неравотещо или преинсталл всеки ще каже. Че е грешка , но на мен ми се получи при няколко навигации не сте длъжен да разбирате така, че би трябвало да го върнете и да си получите. Парите не да ви лъжат, че работи. Да ви обясни отворкото какво да наберете за да тръгне да ама не пробутват боклуци на хората такива трябва да се съдят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами май най-добре ще е да им я изпратя, щото има още 11 месеца гаранция. Лошото е. че разчитах на нея за предстоящата ваканция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време ще е ваканцията ?

Вземи някаква от Техномаркет, използвай я две седмици и я върни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това е идея, но не е толкова лесно да се върне, а и на мен действително ми е нужен подобен уред. Имам планирани много километри и в Гърция, Хърватия, Румъния... не мога да намеря и нужната ми навигация за Андроид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това е идея, но не е толкова лесно да се върне, а и на мен действително ми е нужен подобен уред. Имам планирани много километри и в Гърция, Хърватия, Румъния... не мога да намеря и нужната ми навигация за Андроид.

Що не пробваш самият GoogleMaps и неговата навигация. Вече може да си сваляш картите OffLine. Аз го ползвам него, директно от телефона ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Как точно става това запазване, че на мене постоянно ми дава "районът не е наличен" и не ми дава да запазя картата за offline ползаване.

[edit]

Преди малко пак го пробвах, докато съм над Гърция записването си работи, но мина ли границата на България излиза надписа "районът не е наличен", а на мене ми трябва точно карта в България, а не в Гърция или някъде другаде.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що не пробваш самият GoogleMaps и неговата навигация. Вече може да си сваляш картите OffLine. Аз го ползвам него, директно от телефона ми.

И аз се питам вече защо. Телефонът не е удобен за целта, а и постоянно ми звъни, та кое по-напред...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз се питам вече защо. Телефонът не е удобен за целта, а и постоянно ми звъни, та кое по-напред...

Еее, щом много ти и звънят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв софтуер е инсталиран в навигацията.iGO8,iGO Primo(коя версия),може да не е указан порта и скоростта,затова не може да намери спътници.Първата връзка със спътник на нови устройства отнема понякога около 10-15 минути.Ако не е конфигуриран правилно,може изобщо да не се свърже със спътниците.Предполагам,че ти излиза надпис -Автооткриване на GPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еее, щом много ти и звънят...

Ами звъни гадът... А иначе е под Windows 8 и навигацията му работи според всичките ми изисквания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излишен коментар за андроид ползвам navigon супер е нсвигацията на гармин е пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв софтуер е инсталиран в навигацията.iGO8,iGO Primo(коя версия),може да не е указан порта и скоростта,затова не може да намери спътници...

Не знам каква е програмата (никъде не е изписан производителя или поне не го намерих), освен че работи под Microsoft WinCE V6.0 Core и се рестартира при нужда от .ехе с посочен в ръководството път до него.

Надписът, който излиза е "Търсене на спътник", така и не го намери за 180 км.

Както и да е, пратих я на продавача или да я оправи или да я подмени, та чакам резултат. Не ми трябват пари, а работеща навигация. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С моята "навигация" карах 100км към Бургас, вместо към Русе!

Забавното беше, че изведнъж преизчисли маршрута и реши да ме върне вкъщи :D

Леко си се отървал :wink12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Както и да е, пратих я на продавача или да я оправи или да я подмени, та чакам резултат. Не ми трябват пари, а работеща навигация. 

Всъщност ми я върнаха (преинсталирана - iGo Primo) доста по-бързо от очакваното, но нямах време преди отпуската си да я тествам на дълъг и непознат път, та затова и пиша чак сега - определено съм доволен от джаджата, държа се достойно и всеки път (изминах малко повече от 2000 км за 10-тина дни) ме "доставяше" на място без усложнения. Е, има си и бъгове, но бързо се преориентира, ако не се подчиня на гласовите команди. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С моята "навигация" карах 100км към Бургас, вместо към Русе!

Забавното беше, че изведнъж преизчисли маршрута и реши да ме върне вкъщи :D

Леко си се отървал :wink12:

ЕХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,това с каква навигация стана

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕХЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ,това с каква навигация стана

Китайска, от ДИЛ-а :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайска, от ДИЛ-а :D

Мисълта ми беше, какво е инсталирано на китайчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше, какво е инсталирано на китайчето.

Уиндоус с Igo!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.