Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да попитам този новия пентиум който може да се клоква на всяко дъно ли ще може или на по-скъпите? В момента имам Celeron G1840 и искам да взема от евтините H81 дъна. По-натам да мина на G3258 и ако може да го клокна малко с евтиното дъно.

Извинявам се ако имам грешки или не съм написал нещо както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Асус и МСИ дъната, доколкото знам, включват в биос-а на Н серията дъна възможност за овърклок. Вече доколко самото дъно ще носи овърклок е друга тема, но ако говорим за лек клок не би трябвало да има проблем.

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асус и МСИ дъната, доколкото знам, включват в биос-а на Н серията дъна възможност за овърклок.Вече доколко самото дъно ще носи овърклок е друга тема, но ако говорим за лек клок не би трябвало да има проблем.

Много благодаря за бързия отговор. Нека и други да се изкажат за да съм сигурен и да взема дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва Z87/97 дъно.Между другото H81M+i3 4150 e на цената на Z87/97M+G3258,отделно и някакъв охладител трябва да му вземеш,стабилност да търсиш,дертове разни,а ползата е само гъдела на клока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва Z87/97 дъно.Между другото H81M+i3 4150 e на цената на Z87/97M+G3258,отделно и някакъв охладител трябва да му вземеш,стабилност да търсиш,дертове разни,а ползата е само гъдела на клока.

Аз процесор имам в момента но ми трябва евтино дъно.Ако с дъно на Asus с Н81 чипсет може да се клокне G3258 ще взема такова за да мога по-натам да мина на пентиума и да го клокна малко ако е възможно.  :)

Редактирано от thenik409 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз процесор имам в момента но ми трябва евтино дъно.Ако с дъно на Asus с Н81 чипсет може да се клокне G3258 ще взема такова за да мога по-натам да мина на пентиума и да го клокна малко ако е възможно.  Публикувано изображение

Не разчитай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам този новия пентиум който може да се клоква на всяко дъно ли ще може или на по-скъпите? В момента имам Celeron G1840 и искам да взема от евтините H81 дъна. По-натам да мина на G3258 и ако може да го клокна малко с евтиното дъно.

Извинявам се ако имам грешки или не съм написал нещо както трябва.

Аз процесор имам в момента но ми трябва евтино дъно.Ако с дъно на Asus с Н81 чипсет може да се клокне G3258 ще взема такова за да мога по-натам да мина на пентиума и да го клокна малко ако е възможно.  :)

Дори да успееш да направиш лек овърклок с подобно дъно,каква е целта на подобна процедура ?Нали не мислиш,че ще постигнеш чудеса с подобно дъно?За да можеш да постигнеш приличен овърклок ти е нужна дънна платка от друг клас.Не гледай,че в някои сайтове успяват да вдигнат честотата му до 4.7 гигахерца,подобни резултати не са гарант,че всеки може да постигне.За пример мога да посоча 4770К,където ситуацията е сходна определени бройки достигат 4.9 - 5 Гхц,а други губят стабилност при 4.2 и системата крашва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори да успееш да направиш лек овърклок с подобно дъно,каква е целта на подобна процедура ?Нали не мислиш,че ще постигнеш чудеса с подобно дъно?За да можеш да постигнеш приличен овърклок ти е нужна дънна платка от друг клас.Не гледай,че в някои сайтове успяват да вдигнат честотата му до 4.7 гигахерца,подобни резултати не са гарант,че всеки може да постигне.За пример мога да посоча 4770К,където ситуацията е сходна определени бройки достигат 4.9 - 5 Гхц,а други губят стабилност при 4.2 и системата крашва.

Знам че няма да постигна чудеса с такова дъно и че ми трябва дъно от по-висок клас, но ако е възможно защо да не опитам да вдигна честотата малко?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100-200 MhZ клкок не си заслужава изобщо да се занимаваш.  С тия  смотани дъна и тоя склопен пентиум  няма да направиш абсолютно нищо. Ма щом ти се правят упражнения за луди и ти се трошат пари за глупости давай смело.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.