Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумници,

Голям киноман съм и имам нужда от помощ за свързването между компютър, домашно кино и телевизор. Домашното кино е модел Lg-HT762PZ, телевизора е 47LW4500, а компютъра е тази конфигурация. Сега са свързани по следния начин: Компютър - HDMI - Телевизор - Optical Cable - Домашно кино, звуковата функция на киното е зададено Aux Opt и Films. Проблема е, че всички колонки свирят, но съм сигурен, че съраунда е 2.1 channels.. На задните винаги се чува само background музика, няма ефекти ако някой идва примерно отзад или се разиграва някаква сцена на заден план, само музика.. HDMI кабела го показва като аудио устройство и като му дам properties пише, че е 2 channels на аудио формат. Обикновено възпроизвеждам видео с VlC player и оттам винаги му задавам HDMI audio device, другото са ми слушалките и едно Realtek digital output, но на него въобще няма звук.. Та въпроса ми е какво не е наред? Настройки ли някъде трябва да правя или е просто от начина на свързване.. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне  :P

*Снимка на входовете на киното - Цък
*Снимка на входовете на телевизора - Цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.