Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Темата много е дискутирана, но с всеки изминат ден излизат нови модели и това става причина да потърсим мнение от хора с повече практика или собственици на новите модели!

Понеже не съм ползвал андроид и от доста време исках да си купя телефон с  такава ОС.До сега освен windows mobile не съм ползвал друк смартфон.Интересува ме няколко модела като Motorola Moto G,HTC,LG и можеби ZTI или Prestigio. Ще се ползва за нет скайп примерно.Държа най вече на Батерията да е колкото се може по-издържлива и другите неща мисля че ще са ми достатъчни като камера рам процесор и др екстри.Не искам Samsung Apple Nokia.Та ако може да споделите до около 400лв най-добрия избор от моделите ще е по правилен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с батерията тормози всички ни. Няма как да цъкаш цял ден в скайп с включен интернет и да очакваш караш по 3 дни с едно зареждане.

Дистанцирай се от марки като ZTI и Prestigio. Не след дълго е много вероятно да започнат да правят големи проблеми. Има не едно или две оплаквания във този и други форуми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът с батерията тормози всички ни. Няма как да цъкаш цял ден в скайп с включен интернет и да очакваш караш по 3 дни с едно зареждане.

Дистанцирай се от марки като ZTI и Prestigio. Не след дълго е много вероятно да започнат да правят големи проблеми. Има не едно или две оплаквания във този и други форуми.

Абсолютно подкрепям мнението на колегата и ще допълня малко да почете автора в раздела темите от страница 1 и 2.

Доста сме обсъждали различни вариации на търсените марки. а да не говорим, че има един конкретен модел на Моторола и две марки от лидерите, при които има десетки модели.

Авторе, поразрови се из LG  и HTC и сведи избора си до 2-3 варианта, които дай тук вече да ти помогнем.

В позицията "до 400 лева" има адски голямо предлагане при тях и затова е добре да четеш, после да минеш през някой магазин да изръчкаш няколко модела и така и на параметри и като усещане ще имаш 2-3 фаворита.

Което е далеч по-добре от целия бранд на две от водещите марки при мобилните телефони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите ! От няколко дена чета и се поинтересувах за moto g x1032 (360лв) като гледам времето за talk time е доста задоволително и като параметри ми харесва.По принцип не съм от тези цял ден да цъкат игри нет и т.н. но все пак нов телефон поне да издържа при нормална употреба 2дни а още по добре 3,4 ееее някой ще каже вземи си нокиа 1100 :) В монета съм с acer f900 от 4години с батерия 1600mah 3.8 инча дисплей и 3 дена кара бе проблеми, но вече с тези 256 рам и 677мхз процесор не ми върши работа

Пресижио имат един модел с 4000mah, но дисплея нещо не ми харесва та видях няколко модела някак си не изглеждат качествени, Lenovo също имат добри модели, но не се предлагат в магазините като техномаркет и полис, а аз най вероятно ням да мога кеш да си го платя Чух  че нямат гаранция понеже са били внос от китай нещо такова дочух от недостоверен източник.

http://www.gizmag.com/2013-smartphone-comparison-guide/29878/

тази класация е много полезна но надхвърля бюджета 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакви мнения за

Lenovo S860

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох доста разбрах че  за сега около този бюджет няма батерия да държи по 2,3дена дена а някой даже един ден..,други нямат сервиз в БГ трети ги няма в наличност....мисля да направя така, разбрах че HTC Sensation xe предлагат по добра батерия и изкарват по  3,4 дена, а като цена ще ми излезе 200лв с батерията anker, параметрите са задоволителни за моите нужди.Вие какво мислите колеги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като прочетох доста разбрах че  за сега около този бюджет няма батерия да държи по 2,3дена дена а някой даже един ден..,други нямат сервиз в БГ трети ги няма в наличност....мисля да направя така, разбрах че HTC Sensation xe предлагат по добра батерия и изкарват по  3,4 дена, а като цена ще ми излезе 200лв с батерията anker, параметрите са задоволителни за моите нужди.Вие какво мислите колеги?

Аз не мисля, че е добре да се купува 3-годишен модел, без значение цената.

Определил си сносен бюджет и има доста сполучливи модели апарати от новите - аз лично не бих препоръчал покупка на стар модел.

Тук говорим за оптимизация, приложения, софтуер и т.н. - все параметри, които изискват повече рам, по-добър процесор и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами спрях се по принцип на LG HTC Lenovo Alcatela незнам как е има оплаквания но всяко нещо се разваля..Lg g мини ми харесва като цена и параметри но незнам как е батерията пишат че държи малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Lg g мини ми харесва като цена и параметри но незнам как е батерията пишат че държи малко

За LG G2 mini ли говориш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за Moto G (16Gb). Премина  8 месечен тест на потребителите и все още продължава да стои в класациите. Гугъл зададе нов стандарт сред производителите на смартфони, върна марката в играта чрез този модел и я продаде на Леново. Само че повечето твои познати най- вероятно ще ти се чудят на избора, понеже Моторола няма широко одобрение в Бг (. Ако това е от значение - вземи HTC - от Desire 500 за 330лв.и нагоре по- скъпи модели. но батерията му не е от силните му черти.  Ако те изкушава новото и революционното вземи Moto G. На по- малкото му братче Moto E - батерията издържа повече. Ако спортуваш активно сред природата вземи него за 220 лв., за да не ти пука, а освен това са здрави. 

Това му е хубавото на Мото-то , че с 16 гб версия трудно ще сбъркаш, ако я намериш, че гледам се поизчерпала. Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами честно казано от месец вече чета само за тази моторола 16гб версия... от кои онлайн магазин може да си поръчам освен емаг смартфон бг други ако знаете може да ми кажете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... от кои онлайн магазин може да си поръчам освен емаг смартфон бг други ако знаете може да ми кажете

ще ти ги пратя на личен, че тук може да ги вземат за реклама ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами честно казано от месец вече чета само за тази моторола 16гб версия... от кои онлайн магазин може да си поръчам освен емаг смартфон бг други ако знаете може да ми кажете

Нали знаеш, че тази версия на апарата е с две карти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам това е предимство естествено.

Последно по доброя избор между Lg g2 mini и Motorola G 16gb според вас ? Като параметри са почти еднакви

Редактирано от enes_rs (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам това е предимство естествено.

Последно по доброя избор между Lg g2 mini и Motorola G 16gb според вас ? Като параметри са почти еднакви

А бе това "почти" си е разтегливо понятие.

Моторолата е с 20 грама по-тежка, но пък дисплея е 4,5 инча със 720 x 1280 pixels, 4.5 inches (~326 ppi pixel density) срещу 4,7 инча на LG с 540 x 960 pixels, 4.7 inches (~234 ppi pixel density).

При камерата, обаче, Моторолата отстъпва с параметри 5 MP, 2592 х 1944 pixels, autofocus, LED flash срещу 8 MP, 3264 x 2448 pixels, autofocus, LED flash.

Заснемането на видео при Моторола е с параметри 720p@30fps, stereo sound rec., HDR, докато при LG е 1080p@30fps, HDR.

С Моторолата получаваш и 50 гигабайта място в Гугъл.

Та ако ще снимаш повече, то LG е фаворита.

Ако ще ползваш апарата за гледане на филми, игри, браузване и т.н. - Моторолата е за предпочитане с по-качествен дисплей.

Хвани двата апарата в ръка и виж на усещане как са, освен сравняването по параметри.

Може апарата с по-кофти параметри да ти легне и да ти хареса повече - взимай него тогава.

Решението си е твое в крайна сметка, защото ти ще ползваш апарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... Интересува ме няколко модела като Motorola Moto G,HTC,LG и можеби ZTI или Prestigio. Ще се ползва за нет скайп примерно.Държа най вече на Батерията да е колкото се може по-издържлива и другите неща мисля че ще са ми достатъчни като камера рам процесор и др екстри.Не искам Samsung Apple Nokia.Та ако може да споделите до около 400лв най-добрия избор от моделите ще е по правилен?

А нтересувал ли си се от P-серията на Lenovo?  Примерно P780:

http://blog.gsmarena.com/lenovo-p780-review/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги поръчах си Мото г 16гб днес просто видях че е на промоция в емаг.Сега ще изчакам 2дена :) нямам търпение да си го получа.Последния телефон който си бях купих беше 2008г. и от тогава си  ползвам ейзърчето.Мерси на всички за отговорите и помощните съвети :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ! Днес си получих телефона с доста нетърпение и първите ми впечатления са че направих правилен избор,значи дисплея ми хареса доста а също и пуснах няколко клипчета HD и нямаше засичане..остава само батерията да я видя как си работи и колко ще държи.. Знам че първите презареждания са най важни за батерията, днес беше на 50% и сега спадна след доста употреба на 13% Мисля че правилно е да се изтощи до край батерията и тогава да се включи към зарядното а след това колко да изчакам така може ли да ми кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това правило и препоръка при смартфоните не важи.

При всяко свързване към компютъра апарата се и зарежда докато се синхронизира или си качваш музика.

Зареждай си го нормално като падне до 15-20% или като е на 50 дори и не се притеснявай.

Аз лично веднъж на 10-15 дни го оставям да падне батерията докато изключи и го пускам да се зарежда цяла нощ, без да го включвам изобщо.

Иначе не е добре всеки ден да се оставя да пада така до край и си го дозареждай спокойно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и аз така прочетох, но преди съм чувал че първото зареждане отчитало стойностите на минимум заряд и макс.. Значи най нормално си зареждам смартфона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще ти ги пратя на личен, че тук може да ги вземат за реклама Публикувано изображение

А защо не ги напишеш? Нали всички ние също даваме магазини от които да се пазарува. Споделянето на мнение рядко може да се приеме като реклама, пък и все някак трябва да се обмени опит.

Аз съм много доволен и прпоръчвам http://www.mobilepoint.bg/ те са си и вносител на някои марки и поддържат много прилични цени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с htc desire 310 и съм доволен от него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някакви мнения за

Lenovo S860

ако намериш някъде p780 e по добър:

+сменяема батерия 4000 mah

+слот за microsd карта

+fm тунер

-процесора е 100 mhz надолу (тоест само заради него и долното не си струва лишаването от екстрите горе)

-има 1гб рам с/у 2 на s860

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

купих мото Г 16гб :)

Да ти е честит и със здраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.