Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Значи здравейте принципно като помоля някой да пипне кутията и жаковете казва че няма нищо. Аз като си задържа крака до кутията или ръката ме удря лек ток. Смятам да взема един амперметър и да измеря дали наистина има или съм просто по чувствителен на ток. Контактите са нулирани! Може захранването да има проблем но се съмнявам защото като извадя кабела за монитора спирам да усещам тока :Д Абе не знам вие какво мислите? Ето ви и снимка с волтажите. http://prikachi.com/images.php?images/153/7501153P.png

post-341214-0-36724300-1406618431_thumb.

Редактирано от Zippaks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи здравейте принципно като помоля някой да пипне кутията и жаковете казва че няма нищо. Аз като си задържа крака до кутията или ръката ме удря лек ток. Смятам да взема един амперметър и да измеря дали наистина има или съм просто по чувствителен на ток. Контактите са нулирани! Може захранването да има проблем но се съмнявам защото като извадя кабела за монитора спирам да усещам тока :Д Абе не знам вие какво мислите? Ето ви и снимка с волтажите.

За сега аз мисля че снимка няма !

Много ми е интересно какво ще мериш с тоя амперметър ама хайде !!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обърни щепсъла .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая снимка няма нищо общо с твоя проблем !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На тая снимка няма едно вярно напрежение, а ако е вярно, значи компютърът ти не трябва да работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хмм а как работи ?

Работи, защото програмата не ти дава реалните напрежения, а и както казаха по- горе те нямат отношение към проблема ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи, защото програмата не ти дава реалните напрежения, а и както казаха по- горе те нямат отношение към проблема ти.

А все пак може ли да ми кажете една програма която да мери правилно тези неща ? Ако знаете такава естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А все пак може ли да ми кажете една програма която да мери правилно тези неща ? Ако знаете такава естествено.

Това се мери с мултицет, И проверете отново заземяването на кутията и контактите

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се мери с мултицет, И проверете отново заземяването на кутията и контактите

Хмм за контактите ясно как се заземяват(зануляват) а кутията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С омметър проверяваш дали е нулево съпротивлението между масата на щепсъла на захранващия кабел и корпуса на кутията.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Значи здравейте принципно като помоля някой да пипне кутията и жаковете казва че няма нищо. Аз като си задържа крака до кутията или ръката ме удря лек ток. Смятам да взема един амперметър и да измеря дали наистина има или съм просто по чувствителен на ток. Контактите са нулирани! Може захранването да има проблем но се съмнявам защото като извадя кабела за монитора спирам да усещам тока :Д Абе не знам вие какво мислите? Ето ви и снимка с волтажите. http://prikachi.com/images.php?images/153/7501153P.png

От мониторът ви е. След като сте намерил проблемът, защо питате? Публикувано изображение

Може да опитате да го измерите, за да видите дали е опасен, но ако знаехте как нямаше да питате.

Така или иначе някаква утечка винаги ще има. Тя много зависи от използваната технология и изправността на уредите.

Хмм за контактите ясно как се заземяват(зануляват) а кутията?

Кутията ви се заземява през захранването, което би трбвало да има каплунг с три проводника. Фаза, нула и земя. Съответно трбва и щепсълът да е прогоден за заземяване (досега не съм виждал за PC такива, които не са).

С омметър проверяваш дали е нулево съпротивлението между масата на щепсъла на захранващия кабел и корпуса на кутията.

Това не е гаранция, защото проблемът може да се появява само когато уредът е включен. Например едно капацитивно свързване няма да го засечете така. Затова най-добре човекът да си занесе монитора на който и да е сервиз и те да го проверят. А и така както пита, по всяка вероятност ще си изгори мултицета. Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От мониторът ви е. След като сте намерил проблемът, защо питате? Публикувано изображение

Може да опитате да го измерите, за да видите дали е опасен, но ако знаехте как нямаше да питате.

Така или иначе някаква утечка винаги ще има. Тя много зависи от използваната технология и изправността на уредите.

Кутията ви се заземява през захранването, което би трбвало да има каплунг с три проводника. Фаза, нула и земя. Съответно трбва и щепсълът да е прогоден за заземяване (досега не съм виждал за PC такива, които не са).

Това не е гаранция, защото проблемът може да се появява само когато уредът е включен. Например едно капацитивно свързване няма да го засечете така. Затова най-добре човекът да си занесе монитора на който и да е сервиз и те да го проверят. А и така както пита, по всяка вероятност ще си изгори мултицета.

Ето го до мене мултицета сега. Смятам да извикам познат който ги разбира тези неща...... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го до мене мултицета сега. Смятам да извикам познат който ги разбира тези неща......

Много добре решение!Ето малко полезна информация на български език:http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia158_10_spisak.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но все пак  казвам само мене ме хваща тока който и да помоля да пипне :Д май аз на доктор трябва да отида не компютъра  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За твое успокоение ще кажа че аз има да сменям импулсен адаптер на nas сървар и нищо не може да се направи освен смяна с по качествен. Ама се сещам за него само кога пипам корпуса на nas-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.