Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От месец може би имам този проблем, компютъра прегрява и се изключва.

Сигурен съм, че прегрява.

Когато не е натоварен под Windows 8 процесора (AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor) вдига 90 градуса на двете ядра. (Проверих с AIDA).

Въпросът ми е как да го оправя?

Термо пастата не е сменяна скоро, но дали ще помогне?

Възможно ли е да прегрява в комбина с видео картата или захранването? Ако е нужно ще кача скрийншот от AIDA.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го изчистиш от прахоляка може и да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегрява сигурно защото охладителя не контактува добре с процесора. И да ако смениш термопастата ще помогне, но първо провери това което ти написах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако го изчистиш от прахоляка може и да се оправи.

Почистен е, но това го направих преди да пиша по форумите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво си го почистил , но ако си свалял охладителя , задължително смени пастата , като не прекаляваш с нея .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, аз за да свалям охладителя, трябва да съм си приготвил паста, но исках да се уверя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак от стара паста не може да вдига 90 градуса :( или има процес товарещ на 100 % или нещо не контактува .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента около 5% е натоварен процесора и пак си държи 90 градуса на всяко ядро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително смяна на термопаста и проверка дали всичко е наред със самия охладител. Вентилатора също трябва да се провери. По принцип атлон процесора е горещ, но тези темепратури са високи за машината.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върти ли вентилатора ? обороти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Върти, на 1300-1400 оборота

П.П. Сега температурите на процесора паднаха на 40 градуса... Абе 40 - 60 в много голям интервал се сменя температурата...

Редактирано от Bandle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж какво съм написал по-горе. Не може температурата да ти играе така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладителя е наред, ако ще се сменя паста, ще бъде утре.

Направих му сега един "тест":

Пуснах от Power Options на High Performance и отворих 10 програми, след което температурата се качи на 80 градуса...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предполагам охладителя и вентилатора са наред и са почистени от прах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прахта определено не е проблема.

Как стои въпроса с температурата на видеокартата, захранването, чипсета. При тест с AIDA има ли резки промени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA-та ми показва само температурите на процесора и харда. Теста ще го направя и ще пиша.

П.П. По време на теста процесора вдига 102 градуса, а видео картата стои на 50 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си играй повече ами по добре го изгаси , утре купи паста и кажи резултата . Възможно е да си разклатил охладителя , пастата е станала на тебешир и затова е така . И все пак ме съмнява за лош контакт на процесора с охладителя , че той и без паста да е толкова рязко не трябва да скача :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да съм разклатил охладителя наистина, защото от както ми прави проблеми съм махнал капака на компютъра и ми е в краката...

П.П. Със Speecy проверих дъното при теста на AIDA вдига 100 градуса, а когато не е натоварено с около 60 градуса върви...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би случайно да живееш в пустиня или на друго много горещо място :). Дъното ако вдига такава температура значи нещо не е наред а и да е скоро няма да е. От кога вдига такива температури(не от кога се изключва) Термопастата че е за смяна е, но май не е само това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че тия процесори са горещи не е съвсем така защото не е ясно точно какъв е процесора. Какъвто и да е обаче тия температури не са ок. Би трябвало да виждате температурите на ядрата поотделно има ли разлика между тях?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така ти се пада като си с AMD :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че е с АМД процесор е без значение. Вярно горещ е, но в случая има проблем, който трябва да се разреши. При мен се е случвало  интелски процесор да стои на 70 градуса. Като прегледах нещата, се оказа, че охладителя се е откачил от едната страна и не прилепва добре, в резултат на което процесора не се охлаждаше.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.