Премини към съдържанието
ohridd

Възможен ли е евентуaлен upgrade на видеокарта на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,имам лаптоп Toshiba Satelite l750/l755 с intel core i7 3.10ghz s boost , 8gb ram ddr 3 ,videokarta Nvidia Geforce GT 525M 2 GB DDR5,та направо на въпроса, наскоро ще излезе Assassin"s Creed Unity и като гледах един сайт и си въведох данните на компютъра ми излезе ,че процесора има оценка 9 от 10 , рамта също , но видеокартата имаше оценка 4 от 10 и пише че няма да може да поддържа играта , и стигнах до извода че тези видеокарти наистина са само за интернет, та се чудех компа ми е на 3 години ,няма скоро да го сменям,но тази видеокарта е ужасна,не искам да звуча като някой материалист , но просто ми трябва нещо да се направи,вие какво бихте ми препоръчали за Overclock не може и дума да става щото в тая кутия ще стане сичко на супа от високата температура.Та дали има някаква възможност да включа отделна видеокарта със собстевно охлаждане или нещо такова, ако има някаква алтернатива ще се радвам да я чуя.Моля ако имате някакви идеи за upgrade или нещо от сорта или нещо друго на видеокартата , моля споделете !Благодаря :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да направиш. Просто това са възможностите на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимаш подложка, изчистваш го до блясък, сменяш термопастата и клокваш с MSI Afterburner на свой риск. Иначе търсиш в Google за лаптопи като твоя със сменена видеокарта или най-скъпата конфигурация на твоя и приготвяш >100 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да клоква при положение, че Nvidia 525 е просто гореща печка? Не съветвам постващия да прави подобни изпълнения. Да не говорим, че лаптопите не стават за игри.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Взимаш подложка, изчистваш го до блясък, сменяш термопастата и клокваш с MSI Afterburner на свой риск. Иначе търсиш в Google за лаптопи като твоя със сменена видеокарта или най-скъпата конфигурация на твоя и приготвяш >100 лв.

Да питам. Някога правили ли сте тази гимнастика или просто правите съчинение на свободна тема?

Редактирано от pconline (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клоквал съм на братовчедката лаптопа с 8100G без подложка и без нищо и накрая вдигаше 105 градуса и на последния ден от престоя на село и замина харда но всичко друго е ок :) аз и моя да съм го клокнал ама пустия му с пуст Afterburner не ми разпознава видеокартата пък и днес след 10-15 минути тест на температурите при игра на most wanted 2012 на макс вдигна 70-75 и след това 86 и още малко и се изключи, включи се но все пак. Казал съм му на свой риск-ако иска да клоква, ако не-да се примири или да си купи нов. С подложката на братовчедката-някаква много смотана температурите и на двата лаптопа са добри-сваля около 7-8 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да питам. Някога правили ли сте тази гимнастика или просто правите съчинение на свободна тема?

E колега, недей така. Нали и производителя трябва да припечели нещо от цялата работа.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Клоквал съм на братовчедката лаптопа с 8100G без подложка и без нищо и накрая вдигаше 105 градуса и на последния ден от престоя на село и замина харда но всичко друго е ок :) аз и моя да съм го клокнал ама пустия му с пуст Afterburner не ми разпознава видеокартата пък и днес след 10-15 минути тест на температурите при игра на most wanted 2012 на макс вдигна 70-75 и след това 86 и още малко и се изключи, включи се но все пак. Казал съм му на свой риск-ако иска да клоква, ако не-да се примири или да си купи нов. С подложката на братовчедката-някаква много смотана температурите и на двата лаптопа са добри-сваля около 7-8 градуса.

105 градуса?!?! Виж ти какви здрави лаптопи продавали, а аз да не знам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Kombustor или нещо друго. Програмата дето е заедно с Afterburner . Лаптопа е HP Compaq Presario CQ60. Тя ще го продава скоро ако искаш ще говоря с нея минал е на сервиз тая година-нова видеокарта, термопаста (на процесора, видеото си вдига 70+) модел 2009, малко одраскан отпред, 2 часа батерия, зарядно coolermaster. Само джама е омазан и от замунда.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ми отговори спрямо предишния пост .Благодря!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост не можеш :с

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост не можеш :с

Защо да не мога би ли обяснил по подробно и нещо такова евентуално възможно ли е да се направи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Компонентите на лаптопите са нещо като аналог на компонентите за десктоп машини - произведени са обаче така че да употребяват по-малко енергия, да са по-малки и да отделят по-малко температура - предвид желанието за мобилност и добро време за работа на батерия и малката кутия. Т.е. те са силно модифицирани и специфични.2. Почти всеки модел лаптоп е с уникална конструкция. Т.е. трудно могат да се намерят 2 вида лаптопи с напълно еднаква конструкция. 3. Предвид казаното за отделянето на висока температура и малката кутия - лаптопите се произвеждат с малка съвместимост - на дъното произведено за един лаптоп могат да се ползват само 3-4 сходни процесора.  Освен това 90% от тях са запоени за дъното - замяната е възможно но е скъпо струваща операция и предвид че няма да получиш сериозно повишение на производителността (заради съвместимостта), то да направиш нещо такова е пълно прецакване от финансова гледна точка.4. Казаното в 3. важи и за видеокартите - повечето са запоени, най-много 2-3 различни карти могат да се сложат, но няма да има голяма разлика в производителността. И отново е скъпо. Освен това в повечето случаи и процесор и видео могат да бъдат заменени само с оригиналните за модела.

Ще обобщя:   Има някаква минимална вероятност от 1 на хиляда да можете да си замените видеото с друго, като ако видеокартата не е на слот (а тя не е в 99% от случаите) ще заплатите голяма сума за смяната. Дори и да я смените обаче вероятността да има бърза съвременна карта за вашият лаптоп е на практика нулева.Затова обикновено като се попита подобен въпрос във форума, ние отговаряме с "НЕ".Като допълнение - Ивелин ви е написал какво не бива да се прави с преносим компютър. Неслучайно в БИОС-ите на лаптопите клока е забранен - причинява отделяне на високи температури, които няма как да бъдат отведени. Възможен е някакъв клок под Windows, но той е възможен само ако вече сте си приготвили пари за нов лаптоп, а старият така или иначе е за хвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Нямам идея от къде сте ги изнамерили тия картинки и каква е идеята на нещата дет са около лаптопите но не прилича на нещо което да работи.

Да има опция за закачане на нормална видеокарта към лаптоп НООООООО.......

1 има един екстендер от порт на дъното към външно видео но струва доста пари

2 Ще трябва и външно видео прилично за игри почваме от 200лв 

3 Ще трябва и захранване за това видео поне 60-70лв

4 Цялата тая схема изисква и външен монитор 

5 И в крайна сметка получаваш едно доста скъпо и не особено производително и не особено мобилно РС

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.