Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте
Имам проблем с един лаптоп – HP Pavilion dv6-2110es. Бутона за пускане не „зацепва“ 
от първия път, а след третия започва нормално да зарежда Windows 7. Екрана започва да трепти и се запълва с цветове, предимно светло-зелено, така че почти нищо не може да се види.

post-351791-0-49513200-1406667480_thumb.

post-351791-0-65351100-1406667649_thumb.

Първото нещо, за което се сетих, бе да заредя буутваща флашка с Linux, за да разбера
дали Windows-са не се е скапал – монитора показваше абсолютно същия проблем.
След това свързах външен монитор към лаптопа – с него всичко си беше наред, абсолютно никакъв проблем. Двата монитора работеха едновременно – външния монитор показваше перфектна картина, а този на лаптопа трептеше и беше изпълнен с цветни ленти.

Важно е да отбележа, че лаптопа беше много замърсен – почистих го, смених му пастата, но не знам колко е работил така, затова имам съмнение да не с прегрял чип.
Но пък от друга страна работи перфектно с външен монитор.
Моля ви, помогнете ми!

Ето и характеристиките - 

Hp Pavilion dv6-2110es
Marca del Procesador: AMD
Procesador: TURION II
Numero de Procesador: M520
numero de Procesadores: 2
Marca Chipset: ATI
Tipo de Chipset: M880G

Marca del Chip de la Tarjeta Grafica: ATI
Modelo del Chip de Tarjeta Grafica: RADEON HD4200

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самата серия е доста проблемна заради високите си температури. При теб вероятно не се е отлепил чипа, защото нямаше да ти тръгне нормално външния монитор.

Може да е кабела, който свързва монитора, а може да има проблем и със самата матрица. Така или иначе го носи на сервиз и вече в зависимост от повредата ще се види дали има смисъл от ремонт или ще се отива на нов компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Логично е проблема да е в монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Самата серия е доста проблемна заради високите си температури. При теб вероятно не се е отлепил чипа, защото нямаше да ти тръгне нормално външния монитор.

Може да е кабела, който свързва монитора, а може да има проблем и със самата матрица. Така или иначе го носи на сервиз и вече в зависимост от повредата ще се види дали има смисъл от ремонт или ще се отива на нов компютър.

Благодаря ти за бързия отговор, и аз също си мислех за кабела. Ако не ми тръгваше с външен монитор, въобще нямаше да се занимавам с него... Кабелът или мониторът...

Редактирано от veskotvpl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за бързия отговор, и аз също си мислех за кабела. Ако не ми тръгваше с външен монитор, въобще нямаше да се занимавам с него... Кабелът или мониторът...

Виж за всеки случай и какви са температурите в момента, че този Турион ( не случайно им викат Котлон) вероятно вдига доста градуси. Спасява те в момента единствено това, че не си с Nvidia чипсет. Иначе отдавна тази машина да е пътник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж за всеки случай и какви са температурите в момента, че този Турион ( не случайно им викат Котлон) вероятно вдига доста градуси. Спасява те в момента единствено това, че не си с Nvidia чипсет. Иначе отдавна тази машина да е пътник.

Здравей, ето измерванията, които направих тази сутрин - без да е натоварен лаптопа

post-351791-0-73119100-1406703585_thumb.post-351791-0-77801500-1406703609_thumb.

Като се има предвид с какъв процесор и на колко години е, мисля, че са нормални

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са. Поне що се отнася до коментара, че годините оказват влияние на температурите - това може да е вярно само ако под възраст разбираме по-нови програми  и по-натоварващи, но причината си е в натоварването.Иначе и аз смятам че е кабела.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не са. Поне що се отнася до коментара, че годините оказват влияние на температурите - това може да е вярно само ако под възраст разбираме по-нови програми  и по-натоварващи, но причината си е в натоварването.Иначе и аз смятам че е кабела.

И аз вече се насочвам към кабела, проблема е че нямам такъв, за да пробвам дали наистина е той или монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава си остава опцията сервиз.

Здравей, ето измерванията, които направих тази сутрин - без да е натоварен лаптопа

Публикувано изображение2014-07-30_084831.jpgПубликувано изображение2014-07-30_085214.jpg

Като се има предвид с какъв процесор и на колко години е, мисля, че са нормални

Ненатоварени 50 значи в натоварено положение отиваш на около 67-70 градуса. То това си е и нормално за тези лаптопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава си остава опцията сервиз.

Ненатоварени 50 значи в натоварено положение отиваш на около 67-70 градуса. То това си е и нормално за тези лаптопи.

Размонтирах матрицата и кабела, за да видя дали може да се забележи нещо и след като като монтирах всичко, екрана се промени и сега се появяват странни цветни фигури, които не се движат, нито се променят. Преди екрана трептеше и беше запълнен с цветни ленти. Затова смятам, че най-добре да сменя матрицата и кабела - намерих ги в Интернет и ще м излезе около 90 евро. Другото, което ме притеснява малко е бутона за включване - действа след третия път - не мога да определя той ли е за смяна или дъното нещо  е „прецакано“.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така с проби може да смениш половината лаптоп. По- добре е да го дадеш на сервиз за уточняване на повредата и тогава му мисли, освен ако ти не успееш да я локализираш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом лаптопа се включва от третия път това е симптом, че нещо ще изгаря. Вероятно може да си заминава и чипа на видеокартата или някоя спойка или елемент. Вместо да даваш 90 лв за матрица една диагностика в сервиз ще ти излезе по евтино. Вече като се разбере откъде е проблема ще се види дали има смисъл да го ремонтираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом лаптопа се включва от третия път това е симптом, че нещо ще изгаря. Вероятно може да си заминава и чипа на видеокартата или някоя спойка или елемент. Вместо да даваш 90 лв за матрица една диагностика в сервиз ще ти излезе по евтино. Вече като се разбере откъде е проблема ще се види дали има смисъл да го ремонтираш.

Много си прав, така е най-добре. Ще се кара на сервиз и в зависимост от парите, ще преценя какво да се направи. Най-вероятно ще  го свържем с външен монитор, докато се скапе.... Много ти благодаря за съдействието! Всичко добро! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.