Премини към съдържанието
CraftyS

Покупка на видеокарта втора ръка използвана за копаене

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте!

Разгледах продавалника и видях, че хората продават картите си, които са използвали за копаене.

Има много примамливи предложения, като по специално съм се спрял на Radeon R9 290, например ТАЗИ.

Притеснява ме факта, че са използвани за копаене. Дали това вреди на картите по някакъв начин? Ще мога ли да използвам гаранцията след като съм я купил втора ръка?

Благодаря за отговорите !

Редактирано от CraftyS (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И ние във форума как може да разберем това нещо? Щом карата е без гаранция всичко е възможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много хубаво, че си модератор, ама май отговаряш преди да си прочел какво се пита точно

Да, за гаранцията не съм видял, за което се извинявам. Моя грешка. Гаранцията може да я използваш ако ти я даде този от който купуваш видеокартата. Вече как е използвана тази видеокарта зависи само от този, който ти я продава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да помислим сега малко относно твоята дилема. Та значи взимам си аз 2 карти да речем като тая от линка  и ги пускам  да копаят  1 година 24/7  и те бачкат на 100% . Картите съм ги взел за 800 лева нови и съм им стопил лагерите от смятане за тая 1 година след което  ги пускам в сайтовете за продажба на шараните дето ги взимат за 400-500 лева тия разбити от работа видео карти със прегрели 1000 пъти елементи. Тази карта е работила 365 дена на 90 градуса температура,максимални обороти на вентилатора и 100% консумация на ток. Приятна покупка ти желая.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да помислим сега малко относно твоята дилема. Та значи взимам си аз 2 карти да речем като тая от линка  и ги пускам  да копаят  1 година 24/7  и те бачкат на 100% . Картите съм ги взел за 800 лева нови и съм им стопил лагерите от смятане за тая 1 година след което  ги пускам в сайтовете за продажба на шараните дето ги взимат за 400-500 лева тия разбити от работа видео карти със прегрели 1000 пъти елементи.

А знаеш ли нещо за гаранцията, ще може ли да се прехвърли на мен и при нужда да я ползвам аз? Ако може, как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гаранцията може да се разбереш с продавача. Картата е негова, негова е и гаранцията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаранцията не те топли защото картата не е дефектирала поради фабричен дефект. Тя просто е амортизирана до крайност след тоя зверски тормоз. Продават се много такива карти защото далаверата с копането умря и  много хора с  мераци за бързи  пари се набутаха с по 10-20 000  лева за  компютри и сега  се чудят как да избият поне 30% от инвестицията. Изключително голям риск поемаш с покупката на такава карта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо съществува ли термина амортизация на видеокарта? Разбирам вентилатора да се развали, което не е кой знае какво, пък и гаранцията ще го покрие, но какво друго може да се амортизира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електронните компоненти са  дали фира в следствие на дългата работа в тоя екстремен режим. Нали не се заблуждаваш ,че има баламурник дето да купи нещо за 800 лева  и ако е читаво да го продаде за 400.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Електронните компоненти са  дали фира в следствие на дългата работа в тоя екстремен режим. Нали не се заблуждаваш ,че има баламурник дето да купи нещо за 800 лева  и ако е читаво да го продаде за 400.

Хората продават видеокартите си, не защото са дали фира, а защото копаенето с видеокарти вече не може да си избие тока

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако се развали вентилатора и се прегрее видеокартата край с нея. Разбра от какво трябва да се притесняваш и какви са рисковете с купуването на такава карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако се развали вентилатора и се прегрее видеокартата край с нея. Разбра от какво трябва да се притесняваш и какви са рисковете с купуването на такава карта.

Не вярвам да се развали вентилатора и аз да не се усетя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич не ми казвай на мене защо ги продват.Като си мераклия  я купи  и после си и бери гайлето. Аз ти казвам какво знам от хора дето с това правят по 4000  лева на месец и имат по 30  такива карти . Видял съм с очите си как реално работи тая карта  и  как не може да се пипне от жега. Моя зет има  10 такива карти и да не ти казвам колко  се бръкна преди  1 година за хардуер,UPS ,кабеляци,климатик и тн.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не вярвам да се развали вентилатора и аз да не се усетя

Вентилатора е най-малкия проблем. За тези модели видеокарти трябва голяма кутия и добър въздушен поток, защото в противен случай се съсипват доста бързо. Като включим и това, че за няколко месеца са ги товарили максимално риска е доста голям. Ако все пак си решил да вземаш такава карта просто виж какво поддържа гаранцията и вече си прецени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емо тая карта не е виждала кутия  никога. Ползват се  екстендери  и ей такива  чудеса на техниката.

Публикувано изображение

А за по мързеливите става и така Публикувано изображение

Публикувано изображение

Такава фермичка се прави с ей таквоз ефтинджос дънце ASRock > H81 Pro BTC  и някой евтин Пентиум колкото да изгрее до десктоп. Всичко правят само и единствено картите в тая фабрика на виртуални мечти Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е познай тогава колко се охлажда. Тя така или иначе при натоварване с нейното охлаждане държи 80-90 градуса. Ако няколко месеца е натоварена на макс, няма как да не даде фира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тя така или иначе при натоварване с нейното охлаждане държи 80-90 градуса. Ако няколко месеца е натоварена на макс, няма как да не даде фира.

По Default. Да, но може да си я настроиш да не вдига повече от 60-70 градуса. И силно се съмнявам High-End карта да "амортизира" толкова лесно.

Редактирано от Stoyannnov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай да помислим сега малко относно твоята дилема. Та значи взимам си аз 2 карти да речем като тая от линка  и ги пускам  да копаят  1 година 24/7  и те бачкат на 100% . Картите съм ги взел за 800 лева нови и съм им стопил лагерите от смятане за тая 1 година след което  ги пускам в сайтовете за продажба на шараните дето ги взимат за 400-500 лева тия разбити от работа видео карти със прегрели 1000 пъти елементи. Тази карта е работила 365 дена на 90 градуса температура,максимални обороти на вентилатора и 100% консумация на ток. Приятна покупка ти желая.

Извинявай, може ли да ми обясниш, какво значи:"Та значи взимам си аз 2 карти да речем като тая от линка  и ги пускам  да копаят  1 година 24/7..."?

И какво значи, че хората не могат да си избират парите от инвестицията си в това т.нар. копаене...какъв бизнес е това копане?

Може и някой друг да ме светне за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти докато разбереш и бизнеса умря :)  Това са бързи пари , ама за едни - продавачи на хардуер :)

http://pari-ot-internet.com/forum/viewtopic.php?t=18697

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ме извиняваш ама разсъжденията ти приличат доста на тия на един професор звезда в господари на ефира.

Та то тая работа не става с виждал съм слушал съм, ако си копал с точно тази карта тогава можеш да говориш на какви температури работи и дали е прегрявана. Понеже аз имам все пак някакъв личен опит колкото и скромен да е да ти кажа че моята карта при максимален възможен клок не вдигна повече от 72 градуса и 60% натоварване на вентилаторите. При въпросната не знам но явно и ти та разсъжденията ти са леко неоснователни. Това колко сметки ще направи един чип няма ма абсолютно никакво значение, ако картата е работила при приемливи температури. А повярвай ми тия дето копат се грижат доста повече за хардуера си отколкото обикновения юзер защото са дали пари за да изкарат нещо с тия карти а не да ги съсипят и изхвърлят. Това как е ползвана картата също няма абсолютно никакво значение за гаранцията. И причината за дефектирането е недоказуема ако няма видими следи от прегряване. 

Като гледам продавача е достатъчно коректен да каже, че картите са копали иначе може да си ги продава една по една на съвсем друга цена. Това че си видял някви карти дет не можели да се пипнат не е никаква новина също както не е критерии дали са прегрявали или не. 

Няма да коментирам, че цената е под 50% от цената на нова такава. 

Попитайте продавача колко гаранция остава и ако картите са ползвани 5-6 месеца както е написал то трябва да остава поне година и половина гаранция. Естествено риск има при тази покупка защото нама как да сте сигурен точно как са експлоатирани, но решението си е ваше.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Титлите в Калдата сигурно си ги печелите на томбола ми се струва.  На тая карта и е  разказана играта  с това копаене и за тая цена . Поинтересувай се малко за натоварването  при различните видове копане и кое колко ресурс иска преди да  даваш  мнение по-теми в които  не си запознат изобщо.  Няма вентилатор и кондензатор който да издържи 1 година на тоя зор па ако ще да е правен  и от най качествените материали. Няма  малоумник който да продаде топ карта купена за 900 лева и в гаранция за 400  ако картата не е  заминала на кино.

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично вече към 5 месеца си ползвам купена на старо копала 270-ка на половин цена и съм изключително доволен! След време ако ми притрябва ъпгрейд пак копала карта ще търся със сигурност!

Към автора - не се притеснявай за състоянието на картата при положение че има остатъчна гаранция - ако си късметлия да изгори или нещо подобно най-лошото което може да ти се случи е да ти я заменят с нова. Но проблема с референтните 290-ки и причина за ниската им цена втора ръка е фабричното охлаждане - тая турбина не се харесва на много хора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Титлите в Калдата сигурно си ги печелите на томбола ми се струва.  На тая карта и е  разказана играта  с това копаене и за тая цена . Поинтересувай се малко за натоварването  при различните видове копане и кое колко ресурс иска преди да  даваш  мнение по-теми в които  не си запознат изобщо.  Няма вентилатор и кондензатор който да издържи 1 година на тоя зор па ако ще да е правен  и от най качествените материали. Няма  малоумник който да продаде топ карта купена за 900 лева и в гаранция за 400  ако картата не е  заминала на кино.

Публикувано изображение

Да съгласен съм напълно с теб колега. То не, че не може да се направи такъв хардуер да държи на екстремни натоварвания и температури, но няма смисъл. По-добре е да има производство и на 1 година да се подменя всичко. Тази тенденция не се наблюдава само в хардуера.

Аз лично вече към 5 месеца си ползвам купена на старо копала 270-ка на половин цена и съм изключително доволен! След време ако ми притрябва ъпгрейд пак копала карта ще търся със сигурност!

Към автора - не се притеснявай за състоянието на картата при положение че има остатъчна гаранция - ако си късметлия да изгори или нещо подобно най-лошото което може да ти се случи е да ти я заменят с нова. Но проблема с референтните 290-ки и причина за ниската им цена втора ръка е фабричното охлаждане - тая турбина не се харесва на много хора.

Не твърдим със сигурност, че постващия ще вземе повредена карта. Каза се само какви може да са рисковете. Ако говорим за 50-100 лева добре, а картите са по 400-500 лева работещи на максимално натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здрасти колега :)

Преди няколко дни звех видео карта от продавалника. На обявата пишеше 512 МБ-ова а тя излезе 1 ГБ. Продавача беше ми казал че е използвана, но когато отворих пакета които изпрати видео картата беше като нова, никакъв прах. 
Та според мен сигурно човека има някакъв зор зада ги продаде, може да му трябва пари и затожа ги продава например.

Искам да добавя, че няма начин да работят на 100%  денонощно ако някои не е запален по някоя си игра ! 
Редактирано от Tuncay Molla (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Имаш пълното право да си мислиш каквото искаш де да знам може и с връзки да съм или пък да съм си платил за титлата без да знам. 

1. Също така не е редно да даваш мнения, който не са подплатени с опит, а само с това което си чули от бабите на опашката в пощата.

2. Аз лично няма какво да се интересувам защото, ако сте пропуснал пак да спомена, копал съм и съм видял за какво натоварване и температури става дума. 

3. В обявата е казано, че картата е работила 4-5 месеца което лесно се установява от датата на закупуване. Разбирам, че с преувеличаване искате да подкрепите тезата си, но леко не е коректно.

4. Производителите не са на далавера да подменят хардуер по няколко пъти в гаранционен срок, за това правят нещата така, че за изкарат тоя срок айде да речем не при 100% натоварване нонстоп, но поне при половината време на макс товар. Ако картата попадне в ръцете на запален геймър или в зала няма да се товари никак малко. Специално вентилаторите имат параметър работо-часове който не се променя от скороста на работа и повярвай ми на тия карти се слагат вентилатори който ако не се задръстват с прах редовно ще изкарат доста години. За пример погледнете вентилаторите на АС който излизат с 6 години гаранция от тях.

5. Продавачите не са малоумни да продават на тази цена естествено има си причина. Естествено вие имате пълното право да търсите под вола теле, но причината е доста по-проста. При нерентабилност на копане се появяват много карти висок клас на пазара втора ръка и се получава пренасищане и тогава е съвсем нормално цената да падне драстично, защото иначе рискуват да имат едни скъпи паметници след няколко месеца излизащи от гаранция и нерентабилни за копане. 

6. Интересно как разбирате кога една карта е заминала на кино след като не дава дефекти, да не споменаваме че има още година и половина гаранция. Вероятно имате някакъв метод са предсказване на датата на смъртта и и ще съм извънредно благодарен ако споделите, ще ми е от извънредно голяма полза. Предполагам и не само на мене. Предсказването периода на смърт на един хардуер е интересен, предполагам със същия успех може да се приложи и за предсказване на числата от тотото. 

И накрая вероятната причина вие да нямате титла тука е това, че опитът ви се гради на чуто и прочетено докато реалностите обикновено са доста по-различни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.