Премини към съдържанието
gerim801

интерисува ме вапрос относно пенсионирване

Препоръчан отговор

имам вапрос относно пенсионирването на майка ми.интерисува ме кога може да се пенсионира тя е набор 1961г и има стаж 2категория 20г 9м 9д и 3категория има 9г 7м 14д ще ви бъда благодарна ако ми отговорите 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Вижте тук:

http://www.nssi.bg/pensions/grantpensions/1854-posv13

Според тази таблица, майка ви няма да може да се пенсионира преди 2024-та година, и това при условие, че не продължат да вдигат пенсионната възраст, тъй като таблицата е дадена само до 2021г.  Ако продължат да я вдигат с по 4месеца на година, както до тогава, годината става 26-та. Тогава ще е изпълнено и долното условие, което казва, че на 65 години може да се пенсионира дори и да няма стаж. За пълен стаж са и необходими още около 7(9) години, които ако работи през това време, няма да са проблем, защото са по-малко отколкото времето необходимо за достигане на възраст.

Редактирано от flare (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте тук:

http://www.nssi.bg/pensions/grantpensions/1854-posv13

Според тази таблица, майка ви няма да може да се пенсионира преди 2024-та година, и това при условие, че не продължат да вдигат пенсионната възраст, тъй като таблицата е дадена само до 2021г.  Ако продължат да я вдигат с по 4месеца на година, както до тогава, годината става 26-та. Тогава ще е изпълнено и долното условие, което казва, че на 65 години може да се пенсионира дори и да няма стаж. За пълен стаж са и необходими още около 7(9) години, които ако работи през това време, няма да са проблем, защото са по-малко отколкото времето необходимо за достигане на възраст.

благодаря ви за информацията

разбрах относно категориите който има от стажа че има вероятност да поаде документи за пенсиониране през януари 2015г

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само знам, че втора категория труд се смята 2 години (реален стаж) за 3 години пенсионен - което ще рече, че тези 20 години (близо 21) втора категория са грубо 30 години пенсионен стаж + годините й в момента + около 10 години 3 категория трябваше да се получи 95 ли... Нещо такова, но не мога да отговоря дали това е все още в сила (до преди 2 години беше), защото те буквално всяка година изменят из основи правилата, даже на година и по два пъти им се е случвало - просто на България не й трябват пенсионери, защото няма достатъчно пари за краднене...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.