Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,преди няколко дни пуснах тема   която имах с компютъра   който работеше нормално няколко дни  а после започваше  да работи  тромаво  така и не разбрах каква е причината.Този проблемем оставя на заден план   сега проблема се оказа по-голям.На следващия ден когато реших да стартирам компютъра си зареди нормално WINDOWS-A  иконите се показаха на работния плот но в долното  поле не се появиха само часовника. Стрелката на мишката се движеше но когато се опитах да стартирам някоя икона и ли да вляза в папака  неставаше кокато сложа стрелката на мишката в долното поле се показва часовник .Инсталирах компютъра   с нов windows на нов DVD  диск  но след инталацията   при втория рестарт  проблема се появи отново   помислих че харда е умрял.Сложих  друг хард на същия компютър  но порблема се появи отново  пробвах същата процедура на  друг компютър  с двата харда  проблема се появи и при другия компютър.Смених захранване   рам памет кабели махнах всички букви  калавиатура,мишка тонколони,интернет кабел  само захранващия оставих при рестарт на компютъра  резултата  беше същия.сега го инталирах наново и бързам да пусна тема защото не се знае  колко време ще изкара.

Редактирано от comir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За вируси въобще проверявано ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключено  порблема да е от вирус    напвавих формат на  двата харда   проверени  нови DVD дивкове  пробвах и със стари които съм използвал  и съм инсталирал на доста компютри  изключено да е от вирус  сега си работи перфектно  но не се знае до кога

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CTRL+ALT+Delete и спри процеса explorer.exe и го стартирай на ново. Пробвай с друг Уиндолс XP или 7. Сподели какво стана с explorer.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как точно  да го  спра   когато вляза  в Windows Task Manager   влязох в   processes  там ми излиза  там ми излиза EXPLORER.EXE натиснах на него   после end Process и всички икони се изгубиха  проблема не е от процесора както споменах по горе  пробвах два харда напълно изрядни    на друг компютър  но проблема се появая и на него   не мисля че е от windows-a   няколко  windows-a пробвах   порблема се появява от нещо друго  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хардовете наред ли са? Я качи снимка на SMART статуса. И не става ясно какво точно си пробвал. С твоите хардове на друго ПЦ, или с други хардове, или ..... Може да напишеш ясно точно какво си правил. Тест на паметите правен ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

SMART статуса и на двата харда си е наред    и без черени сктори   и двата компютъра са с различни компоненти   само хард дисковете са същите   рам паметта си е наред  имам доста плочки  пробвах   вчера компютъра си работеше цял ден без проблем   няколко пъти го рестартирах   но нямаше проблем  на другия  порблема се появи  единствено което прехвърлям  от единия компютър на другия е хард  дисковете  видео картата  и лан картата  сега видео картата ми е свалена   карам с вградената.

post-313363-0-38543300-1406726595_thumb.

post-313363-0-50656800-1406726599_thumb.

Редактирано от comir (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как точно  да го  спра   когато вляза  в Windows Task Manager   влязох в   processes  там ми излиза  там ми излиза EXPLORER.EXE натиснах на него   после end Process и всички икони се изгубиха  проблема не е от процесора както споменах по горе  пробвах два харда напълно изрядни    на друг компютър  но проблема се появая и на него   не мисля че е от windows-a   няколко  windows-a пробвах   порблема се появява от нещо друго  

Ами точно след като спреш процеса explorer.exe го стартирай от ново и виж резултат. Преди години с един компютър и аз имах подобни проблеми и това ми беше решението при всяко стартиране на Уиндолс

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема ти може да е бил в процесора но моят не е   днес ми   зареди без проблем   но  вчера свалих видео картата  и го инсталирах    явно проблема ще се окаже от видео карта   свалих единия диск и поставих другия  зареди си без проблем  поставих видео картата   и до там  но защо като я махна  не се оправя   имал съм подобни проблеми с клавиатурата и мишката  но като ги изключа се оправя  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.