Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с клавиатурата на лаптоп Lenovo G 500

Препоръчан отговор

Здравейте имам следният проблем

Имам лаптоп Lenovo g500 на чиято клавиатура бутоните от F1 до F12 могат да се използват само след като си натиснал бутонът Fn ако не е натиснат този бутон всеки от тях отговаря за дадена функция като например (намаляванеувеличаване на звука,презареждане на страница,изключване на програма и др.) 

Въпросът ми е как може да ги използвам като нормалните бутони от F1 до F12 без да натискам Fn ?

Изтеглих следната програма (или драйвър не знам) която обаче не потръгна 

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS020584

Моля за помощ 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Натисни Fn и го задръж за около 20-30 секунди след това би трябвало да ти излезе прозорец питащ те дали да се върнеш към стандартен метод (нещо такова) на въвеждане на F#.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте имам следният проблем

Имам лаптоп Lenovo g500 на чиято клавиатура бутоните от F1 до F12 могат да се използват само след като си натиснал бутонът Fn ако не е натиснат този бутон всеки от тях отговаря за дадена функция като например (намаляванеувеличаване на звука,презареждане на страница,изключване на програма и др.) 

Въпросът ми е как може да ги използвам като нормалните бутони от F1 до F12 без да натискам Fn ?

Изтеглих следната програма (или драйвър не знам) която обаче не потръгна 

http://support.lenovo.com/en_US/downloads/detail.page?DocID=DS020584

Моля за помощ 

ъпдейт на биос решава проблема... лайньовците от лайново се усетиха че е непрактично завъртането на функционалните клавиши, на някои модели има настройка в биос да се завъртят функциите (пробвай първо този вариант - в биос се влиза със специалон бутон до тоя за включване)

https://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-3000-and-Essential/G400-G500-Switch-functionality-of-multimedia-keys-with-F1-F12/ta-p/1309209

в твоя случай проблема се решва с нов биос

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията 

Ъпгрейднах биоса и проблема се реши :)

Това със задържането на бутона Fn 20-30 сек. не се получи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от hspro
      Здравейте. Преди около 3 години си закупих въпросния таблет втора ръка. Работи изключително бавно и забива постоянно. Можете ли да кажете каква би могла да е причината и дали може таблетът да се поправи?
    • от tepmu
      Проблемът е доста странен и за първи път ми се случва такова нещо. Имам две проблемни копчета - стрелката за надолу и Delete (над backspace). Веднъж работят, друг път не искат. Има моменти,в които си работят без грешка, друг път ги натискам по 5 минути за да мръдна със стрелката надолу. По механиката всичко е наред. Клавиатурата е чистена, лаптопът не е изпускан и не е мокрен. В BIOS, Safe Mode, под Линукс също ги има въпросния проблем, така че стигнах до извода, че проблемът е хардуерен. Най-интересното е, че смених клавиатурата същия модел втора употреба, която на другия лаптоп си работи както трябва, но на моя не искаха да работят "W" и "2" (над W) по същия начин.
      Та някой сблъсквал ли си е е с подобен проблем и някакви идеи от какво може да причинен проблема.
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване