Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Също проблем със син екран.

Препоръчан отговор

Преди малко прегледах тези форуми и видях сходния проблем и съдейки по отговорите реших да ъпдейтна драйвера на видеото, после проверих и DirectX, но пак получавам този екран. Ето и скриин.

Problem signature:
  Problem Event Name: BlueScreen
  OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID: 1026

Additional information about the problem:
  BCCode: d1
  BCP1: 5B5E5F51
  BCP2: 00000006
  BCP3: 00000000
  BCP4: 88BF42DE
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1

А сега информацията е малко по-различна: 

Problem signature:
  Problem Event Name: BlueScreen
  OS Version: 6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID: 1026

Additional information about the problem:
  BCCode: 24
  BCP1: 001904FB
  BCP2: 9F7E6830
  BCP3: 9F7E6410
  BCP4: 88CD5BEC
  OS Version: 6_1_7601
  Service Pack: 1_0
  Product: 256_1

Files that help describe the problem:
  C:WindowsMinidump080214-27674-01.dmp
  C:UsersMar!nAppDataLocalTempWER-34850-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:

post-351864-0-14680200-1406930721_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Марка и модела на компютъра. Как си направил Update на драйверите. С каква ОС си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето линк с драйверите. Свали тези за чипсета и за видеокартата и ги инсталирай отново. Деинсталирай сегашния драйвер на видеокартата. Предполагам може да влезеш под SafeMode.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Chipseta се инсталира без проблем, обаче с видеото нещо не става. Унинсталнах стария (и PC-то тотално си промени резолюцията), и като стартирах новия драйвер ми изписва: Does not support this Operation System : WNT_6.0P_32_MCE. Рестартирах PCто и wina автоматично си беше намерил драйвер и резо ми се оправи. Обаче искам да инсталирам този, който ми препоръча ти. Някакви други съвети ?

P.S: Ъпдейтнах отново през Device Manager и мисля, че всичко се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не прави така Update през Device Manager, защото не знаеш Windows какво и как прави тези Update. От личен опит също мога да кажа, че ми се е налагало да правя Update само веднъж и в крайна сметка се оказа, че проблема не е заради този Update. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре. Преди малко пак ми даде син екран обаче не записах проблема този път. Някакъв друг съвет, като не иска да ми инсталне този драйвер, който ми препоръча :/ ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре. Преди малко пак ми даде син екран обаче не записах проблема този път. Някакъв друг съвет, като не иска да ми инсталне този драйвер, който ми препоръча :/ ?

Влез в настройките и махни опцията Windows да се рестартира автоматично, когато се срине. Така ще видим точния номер на грешката и ще може да дадем точен съвет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде точно е тази настройка и как да махна опцията.

Ето линк

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. При следващ crash, ще запиша Публикувано изображение

Не си играй да записваш.

Върви до C:WindowsMiniDump

Вътре архивирай всички файлове, и ги качи някъде, така че да могат да се изтеглят.

Там е записано всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си играй да записваш.

Върви до C:WindowsMiniDump

Вътре архивирай всички файлове, и ги качи някъде, така че да могат да се изтеглят.

Там е записано всичко.

post-351864-0-66990200-1406984982_thumb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е не така със снимка. Така колегите нищо няма да могат да разберат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Току що получих отново син екран и снимах проблема. Заповядайте. 

А какво стана със дъмп файловете?

Ако имаше нещо което не разбираш и не можеш да решиш, трябваше просто да пишеш.

От снимката само ще е гадаене.

Във дъмп файла може подробно да се разгледа и види от къде е проблема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са ти драйверите за видеото .Предполагам ползваш външното видео.

Ето линк с драйверите. Свали тези за чипсета и за видеокартата и ги инсталирай отново. Деинсталирай сегашния драйвер на видеокартата. Предполагам може да влезеш под SafeMode.

Колега чети и гледай картинките преди да пишеш, човека има и външно видео АТИ и едва ли ползва вграденото.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са ти драйверите за видеото .Предполагам ползваш външното видео.

Колега чети и гледай картинките преди да пишеш, човека има и външно видео АТИ и едва ли ползва вграденото.

Поздрави

Да, колега прав си. Моя е грешката. Прав си да ми се караш.

Към постващия: Използваш външна карта, както ме е поправил колегата Joll1Roger. Трябва да свалиш драйвера за видеокартата. Ето линк от сайта на производителя. Виж и какво може да направиш с Dump файловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване