Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съществува ли такава 'запалка' или не?

Препоръчан отговор

Има ли такава запалка специална за нагряване на термосвиваем шлаух, че да не се прави с обикновенна запалка и да го е шубе човек да не прецака изолацията или съм сънувал пак глупости? :)

Ако има в София от къде и горе долу колко пари?

мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има ли такава запалка специална за нагряване на термосвиваем шлаух, че да не се прави с обикновенна запалка и да го е шубе човек да не прецака изолацията или съм сънувал пак глупости? Публикувано изображение

Ако има в София от къде и горе долу колко пари?

мерси!

ВИждал съм подобна веднъж. Но си нямам никаква идея къде може да има :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Правилният начин е със станция за горещ въздух или сешоар за тъщи :D.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За имане има, ама паричките и не са малко http://www.hobby.store.bg/p99878/gazov-instrument-za-termichna-obrabotka-versatip-komplekt-s-aksesoari.html

Бе не е евтин, вярно, но е комбиниран, освен това е газов т.е. не зависиш от място, захранване. А и развива доста висока температура и става за заваряване (1200 градуса) :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли колегата ще се харчи за професионален инструмент, който после да му събира прах в мазата...Тъщата обаче ще има да мрънка като и изгори сушоара :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да се харчи, всякаква строителна техника и инструменти се дават под наем, с такъв пистолет за горещ въздух главно се прави ВиК :) Но ще стане и за това, което пита колегата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да се харчи, всякаква строителна техника и инструменти се дават под наем, с такъв пистолет за горещ въздух главно се прави ВиК Публикувано изображение Но ще стане и за това, което пита колегата.

Нали се сещаш че да ползваш строителна техника за шлаух за кабел е малко прекалено. ТО аз мога да отворя лаптопа и с вибрационен чук ама....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нали се сещаш че да ползваш строителна техника за шлаух за кабел е малко прекалено. ТО аз мога да отворя лаптопа и с вибрационен чук ама....

И да не е вибро пак ще стане.

По принцип на дремел евтини инструменти няма, но пък има защо. Такива газови поялници има и китайчета за доста по-малко пари. Има и газови горелки като ключодържател, който вдигат пак някъде над 1000 градуса и вършат работа за термошлаух, а честно казано аз ползвам квото падне запалка или горелка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Вижте какво намерих в Ebay:

http://www.ebay.com/itm/Multi-Function-Portable-Hot-Shrink-Flameless-Heat-Gun-/280723602764?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item415c6e3d4c

Butane not included - колко ще ми струва горе долу ?

Uses Standard Flint Lighter 8.0 Fluid (NOT INCLUDED) - това трябва ли ми за нагряване на термосвиваем шлаух и колко пара ли е?

Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво намерих в Ebay:

http://www.ebay.com/itm/Multi-Function-Portable-Hot-Shrink-Flameless-Heat-Gun-/280723602764?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item415c6e3d4c

Butane not included - колко ще ми струва горе долу ?

Uses Standard Flint Lighter 8.0 Fluid (NOT INCLUDED) - това трябва ли ми за нагряване на термосвиваем шлаух и колко пара ли е?

Мерси!

Това е газ за запалки :) И това, което си си харесал си е точно стил запалка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа и аз!

Какви са тия мини горелки дето предлагате на колегата с, които да грее шлаух. Работни температури над 1000с ????

Аз работя със стил запалка, закупена от наш магазин за 20-на лева. Друго не ти трябва! Просто си намери нещо удобно!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа и аз!

Какви са тия мини горелки дето предлагате на колегата с, които да грее шлаух. Работни температури над 1000с ????

Аз работя със стил запалка, закупена от наш магазин за 20-на лева. Друго не ти трябва! Просто си намери нещо удобно!!!!

Ми накриво се включваш пич. Те тия горелки освен, че могат да направят пламък с 1000+ градуса могат и да бъдат с пламък на запалка. Може да си го регулираш и струват по-малко отколкото твоята запалка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване