Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем със свързването на колоните на Creative

Виж решението Разрешен от Kolev71,

Препоръчан отговор

Имам Creative Inspire P580. Проблемът е, че незнам как да свържа колоните за да имам звук. Като ги закача към звуковата карта за 5.1 не тръгва звука, но на тестовете имам, а като ги закача към вградената ми саунд карта тръгват САМО предните и субуфера ;) Моля някой, който ползва такива да помогне, че .......... ще ги почвам с брадвата и за подпалки :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам Creative Inspire P580. Проблемът е, че незнам как да свържа колоните за да имам звук. Като ги закача към звуковата карта за 5.1 не тръгва звука, но на тестовете имам, а като ги закача към вградената ми саунд карта тръгват САМО предните и субуфера ;) Моля някой, който ползва такива да помогне, че .......... ще ги почвам с брадвата и за подпалки :)

От прочетеното излиза, че имаш две инсталирани звукови карти.Тестът емулира 5.1 сигнал.В останалия случай не е ясно, още повече ако се опитваш да подкараш МР3-ка.Пробвай с филм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Имам вградена звукова карта и още една за 5.1. И двете са исталирани и имат драйвери. Нито с филм нито МР3-ка тръгват колоните, когато съм ги закачил към звуковата за 5.1

Редактирано от kuky (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам вградена звукова карта и още една за 5.1. И двете са исталирани и имат драйвери. Нито с филм нито МР3-ка тръгват колоните, когато съм ги закачил към звуковата за 5.1

Изключи вградената аудио карта от биосът и пробвай пак. Като ги имаш и двете трябва да знаеш коя е по-подразбиране. Ако за първо време не искаш да изключваш вградената пробвай от настройките на програмата ти да видиш коя карта е по-подразбиране и ако е вградената да я смениш (на Winamp става от Options > Preferences (или Ctrl + P) > Output > Direct sound output > Configure > Device и там сменяш картата. Ако не стане с начините, които ти казах, значи проблемът е другъде. Кажи с каква аудио карта си и какви драйвери ползваш. За вградената не се учудвай, че не ти работят всички колони, много често се получава така (пробвай да сложиш по-нови драйвери). И още нещо, свързал си ги на 5.1 channel нали ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
Изключи вградената аудио карта от биосът и пробвай пак. Като ги имаш и двете трябва да знаеш коя е по-подразбиране. Ако за първо време не искаш да изключваш вградената пробвай от настройките на програмата ти да видиш коя карта е по-подразбиране и ако е вградената да я смениш (на Winamp става от Options > Preferences (или Ctrl + P) > Output > Direct sound output > Configure > Device и там сменяш картата. Ако не стане с начините, които ти казах, значи проблемът е другъде. Кажи с каква аудио карта си и какви драйвери ползваш. За вградената не се учудвай, че не ти работят всички колони, много често се получава така (пробвай да сложиш по-нови драйвери). И още нещо, свързал си ги на 5.1 channel нали ?

Хиляди благодарности. През WinAmp тръгнаха, само че моля те да ми кажеш от къде да си дръпна по-нови драйвери и това не го разбрах "И още нещо, свързал си ги на 5.1 channel нали ?" Как да проверя дали са вкл. на 5.1 channel ??

Редактирано от kuky (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, влез в control panel и иди в Sound and Audio devices. Цъкаш на таб Audio и на Sound playback за defaut device избираш 5.1 каналната звукова карта. После натискаш Advanced и избираш режим за 5.1 канала. Пиши после какво е станало, да знаем biggrin.gif Поздрави!

Редактирано от rainov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, влез в control panel и иди в Sound and Audio devices. Цъкаш на таб Audio и на Sound playback за defaut device избираш 5.1 каналната звукова карта. После натискаш Advanced и избираш режим за 5.1 канала. Пиши после какво е станало, да знаем biggrin.gif Поздрави!

След като е станало с Winamp-a направи това, което е казал rainov и няма да имаш проблеми. За драйвери трябва да се знае имато и модела на картата и след това може да потърсиш в Интернет.

Редактирано от TyRsEn (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като е станало с Winamp-a направи това, което е казал rainov и няма да имаш проблеми. За драйвери трябва да се знае имато и модела на картата и след това може да потърсиш в Интернет.

Да изключва вградената карта от биоса е напълно излишно. Чрез опцията, която аз предложих може да си ги ползва и двете. Аз лично имам две саунд карти и едната съм я настроил по дефаут да свири музиката, а другата я ползвам за разговори по skype (отиваш на таб Voice и си я настройваш). Доста удобно е по този начин и няма главоболия като бърникане в биос. Айде със здраве. Честит имен ден на всички именици!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да изключва вградената карта от биоса е напълно излишно. Чрез опцията, която аз предложих може да си ги ползва и двете. Аз лично имам две саунд карти и едната съм я настроил по дефаут да свири музиката, а другата я ползвам за разговори по skype (отиваш на таб Voice и си я настройваш). Доста удобно е по този начин и няма главоболия като бърникане в биос. Айде със здраве. Честит имен ден на всички именици!

Ами аз това казах, да послуша теб, а дали да си изключва картата от биоса, той ще си реши сам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хиляди благодарности. През WinAmp тръгнаха, само че моля те да ми кажеш от къде да си дръпна по-нови драйвери и това не го разбрах "И още нещо, свързал си ги на 5.1 channel нали ?" Как да проверя дали са вкл. на 5.1 channel ??

От Тук(autoupdate) или от Тук

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

androns прочете ли добре постовете, защото никъде не е написано каква е аудио картата му. Това, че колоните са Creative, не означава, че и аудио картата му е такава. Както споменах, ако каже марка и модел ще може да се даде сайт за нови драйвери (както и той сам може да си намери - www.google.bg)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че той човекът не е казвал, че има Creative звукова карта. kuky, кажи какви са ти звуковите карти. За вградената ако не знаеш, кажи какво ти е дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По инерция дадох линковете защото прочетох Creative в началото а забравих че става дума за колоните! ;)

ПП: Извинявам се!

ПП2: Кажи каква е картата за да оправя линковете!

Редактирано от androns (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 14 години по-късно...
  • Решение
преди 2 часа, Ади написа:

Здравейте имам тези колони но когато свържа aux кабела към телефона не се чува звук как да ги свържа ще съм много благодарен 

Задавате въпрос и чакате отговор.  Последният пост е от преди 14 години. Нима смятате че отговарящите са длъжни да прочетат цялата тема от начало до край, за да разберат какво имате? 

Ами , ако са 30-40 страници?

Ето ви отговора:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 часа, Ади написа:

Здравейте имам тези колони но когато свържа aux кабела към телефона не се чува звук как да ги свържа ще съм много благодарен 

Вероятни причини: дефектирал захранващ кабел, дефектирал захранващ трансформатор, AUX свързващ кабел, контролер, изгоряло крайно стъпало, на база информацията която сте дал не мога да напиша нищо по конкретно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване