Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за свързване на кабели

Препоръчан отговор

Здравейте :)

Става въпрос за един вентилатор с 4 Pin Molex : https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/10569020_661795143911231_7081073077693031604_n.jpg?oh=62a366408217477a747e669b4b42b15a&oe=54431B2B

искам да го свържа със захранването си от този кабел : https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/t1.0-9/1511751_661792550578157_553204654654696985_n.jpg

Може ли да го свържа с преходник (и ако знаете от каде мога да взема такъв) или мога ли да го свържа  по друг начин ( с малко домашен труд) ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

може ли малко помощ кой кабел за къде е ? 
вентилатора има син, зелен, жълт и черен кабел а  захранването 2 черни, червен и жълт
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако е това: http://pcbheaven.com/wikipages/images/howpcfanswork_1269882056.jpg (http://pcbheaven.com/wikipages/How_PC_Fans_Work/)

черно = -

жълто = +

зелено = тахо

синьо = pwm

да същото е

а как ще ги свържа? 
- към -
+ към + или нещо такова?
кабелите, които излизат от захранването същи ли са ? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са кабелите от захранването. Свързват се по цветове за максимални обороти на вентилатора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са кабелите от захранването. Свързват се по цветове за максимални обороти на вентилатора.

ако свържа жълтото към червеното дето е 5 волта ще работили

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ако свържа жълтото към червеното дето е 5 волта ще работили

Ами ако бяхте написали какъв ви е вентилатора или поне колко волтов е можеше и да ви отговори някой къде точно и какво да свържете :D Предполагам, че малко хора, които четат този форум могат да познаят правилно точния вентилатор, който имате :)

Иначе ако вентилатора ви е 5V, то можете да свържете жълтия му кабел към червения кабел на молекса ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако бяхте написали какъв ви е вентилатора или поне колко волтов е можеше и да ви отговори някой къде точно и какво да свържете :D Предполагам, че малко хора, които четат този форум могат да познаят правилно точния вентилатор, който имате :)

Иначе ако вентилатора ви е 5V, то можете да свържете жълтия му кабел към червения кабел на молекса ...

ето снимка от вентилатора :  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/t1.0-9/10534492_662055460551866_8229180878069882865_n.jpg

ето снимка как я свържих : https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/10593079_662055393885206_8232500772047247260_n.jpg

ето и друга снимка направена без причина :) :https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/10371371_662055433885202_6220405204577364363_n.jpg?oh=5452ea4cd9ab1ea4004aa061041bbead&oe=5439DC01&__gda__=1414140857_73b2748a6a85e8fa27e0b9ca8abb1e18

но още не пробнах вентилатора свързан така
ако е грешно кажете 
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маркова кутия на dell, ако не се лъжа?

Какво искате да постигнете с този вентилатор (допълнителен)?

Иначе колегата е казал с клема - цветовете са правилни... В този случай вентилатора ще върти постоянно на максимални обороти - което ще причинява шум.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маркова кутия на dell, ако не се лъжа?

Какво искате да постигнете с този вентилатор (допълнителен)?

Иначе колегата е казал с клема - цветовете са правилни... В този случай вентилатора ще върти постоянно на максимални обороти - което ще причинява шум.

значи с 100% ще работи при такъв случaй ? 
компютъра ми стои с отворен капак
вентилатора е за видео картата 

искам да питам : ако свържа към 5 волта този вентилатор няма ли да работи ? 
не ми трябва високи обороти видео карта ми е с пасивно охлаждане и стои на 60-70 градуса и затова искам да свържа тоз вентилатор (незнам но буксата за вентилатора на видео карта ми не работи иначе щях да намерия друга по малко перка за видео карта си)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С отворен капак като стои - какъв е смисъла от повече вентилатори?

Не се прави, за да стои с отворен капак - просто в тези тесни 'маркови' кутий добро охлаждане се постига с добро подреждане на кабелите и правилно насочване на въздуха вътре в кутията (труд и творчество с пластмаса или нещо по меко за насочване на въздуха).

Видеокартата се охлажда най-добре с подмяна на пасивното охлаждане с активно (с подходящ вентилатор) за съответния модел карта, но пак зависи от въздушния поток в кутията. Иначе ефекта не е голям.

И да обобщим - точни снимки на всичко до момента и точно марки и модели на компонентите и засечени температури в покой и при натоварване (и при затворен капак на кутията)? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

искам да питам : ако свържа към 5 волта този вентилатор няма ли да работи ?

Ще работи и на 5V и на 12V - поне първата снимка показва, че вениталтора ви е за 12V. На 5V ще работи на по-ниски обороти, на 12V ще работи на номиналните.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодария на Всички за помощта :)

ето последни снимки :

1. https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfa1/t1.0-9/10561771_662077347216344_7922796522640503883_n.jpg

2. https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/10547510_662077397216339_5980780204818768924_n.jpg?oh=8c99ef257318d3f450b3a7ac21e676f1&oe=54508711

знам че на снимките се вижда нещо странно, но аз гледам резултата: работи без проблем  и температурата на видео картата стои на 39 градуса.

и искам да добавя че когато свържих синия и зеления кабел на вентилатора (снимка 1.) оборотите намалиха, а когато ги отделих- оборотите скочиха на макс. 

Лек ден на всички :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от blipiblop
      Здравейте,
      Имам един казус с озвучение на импровизираното ми домашно кино. Използвам система в която свързвам към лаптопа си проектор Optoma HD66 като изкарвам звука през домашната си система 5.1 с ресийвър Pioneer VSX-531. Проекторът е свързан посредством HDMI кабел, а настройките на лаптопа ми (Lenovo G50-80) са да извежда аудиото вместо през HDMI, през аудио жака и е свързан с 3.5мм двоен аудио жак дълъг 5 метра.  
      В момента съм поръчал външна звукова карта и 10М TosLink кабел (SPDIF), за да мога да свържа аудиото да минава през 6-те канала на системата (вместо през 2 както в момента със стерео жака). На този етап не мисля, че това ще оправи проблема, тъй като този проблем е отдавна и ту се чува по-тихо, ту по-силно, но винаги има едно "пищене" много високо-честотен звук. Понякога се е оправяло с нов аудио кабел, но в крайна сметка в даден момент винаги се появява. Има случаи в които слагам стар аудио кабел (който съм купувал преди и е правил проблем) и от него няма шум. Не мога да разбера от къде идва този шум. 
      Какво открих: ...
      Наскоро забелязах една тенденция - Докато е пуснат звука през лаптопа и отива директно към ресийвъра не се чува нищо, но щом включа HDMI буксата на проектора, този шум се появява незабавно (без дори да е пуснат проектора). В тази връзка пробвах да изключа проектора от мрежата (тока) и шумът изчезва. Така съм в един омагьосан кръг в който имам или звук или картина (не може и двете, защото има шум). Пробвах да пусна звукът и през Bluetooth, но това не е решение. Вярвам, че това е проблем свързан с електрическото напрежение, но съм крайно незапознат с тази сфера. Знам, че има значение сечението, дължината на кабелите и други компоненти, но знанията ми по тази тема са оскъдни. Смятам, че аудио кабела е много дълъг (5 метра), но няма как при положение, че проектора е в едната част на стаята, а аудио системата в другия.
      Какво направих: ...
      Помислих, че тъй като проекторът е включен към разклонител с дълъг кабел и много гнезда, може това да създава някакво напрежение, което да се отразява на звука. Затова изключих всичко от разклонителя и включих проектора директно в контакта. Това не промени нищо, отново има същият шум.
      Моля, ако някой има теории, хипотези, предложения или друго, което може да е от помощ, нека пише. Може да ми пишете на лично съобщение ТУК, а аз ще публикувам отговора на този казус, ако бъде решен. 

• от RAPAHOLICCSAHH
      Здравейте колеги!
      Имам нужда от малко помощ за избор на усилвател или ресивър,не знам как е по - точно.. Ще се използва предимно за музика и филми в домашни условия! Та въпроса ми е имам няколко тонколони  2бр. от тях са - PIONEER TS-G1732I , 2бр. SONY - S3A33 и още 2бр. няк'ви,но не ги знам к'ви,a и не пише нищо.. С какво да ги захраня що годе да ги усилвам поне на половина не знам (и не разбирам) предложете някакъв ресивър или нещо друго което да може да се включва към телевизор,телефон и лаптоп. (БЮДЖЕТ - 100/200лв.) Ето малко снимки на тонколоните за който говоря.. -
      PIONEER TS - G1732I <--
      Тези безименните!  <--
      SONY S3A33 <--
      БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

• от MInkoDJ
      МАЙНАТА ВИ!! АМАН ОТ ВСЯКАКВИ РАЗБИРАЧИ.
    • от ErethoroN
      Здравейте!
      Първо искам да ви благодаря че ме насочихте за онзи DIN 5 кабел. С малко търсене в интернет намерих нужната информация и модифицирах кабела който имах. Свързах усилвателя успешно но тогава се появи друг проблем. колоните издаваха звук но качеството му беше много лошо поради хлабавата връзка. Баща ми ми каза че имало някакъв жак (прикачил съм снимки) който се свързвал към усилвателя но не знае как се нарича.  може ли някой да ми каже как се нарича този жак и евентуално да ми даде някакъв линк. Или ми предложете друг нацин да ги свържа за да се получи качествена връзка.
      Благодаря предварително.

• от StefanoV08
      Съжалявам заради глупавия въпрос, но си нямам на идея какъв кабел или какви кабели трябват за това 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване