Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кои програми са ми нужни след преинстал на Уиндоус ?

julienalexandrov

Препоръчан отговор

Преинсталирах Уина ( 7 Pro 32 bits )

Инсталирах последните версии на Chrome, Firefox, IE със съответните Flash player-и за всекиПоследните версии на Java, Adobe Reader,

Всички версии на MS Net Framework. Те си дойдоха заедно със ъпдейтите от М$

Сложил съм MS Office 2010 Starter от тия Trial Version безплатните.

Всички ъпдейти за Windows + the security updates. За security updates малко се двоумях тъй като прочетох из нета че 99% от тях били за Internet Explorer, а  аз него въобще не го изполвам. И забелязах че след тия ъпдейти компа ми стана забележително по-бавен. Вие какво мнение имате по въпроса ?

Нужно ли е нещо друго освен тия приложения за нормалната работа на компютъра ?

Под нормална работа имам в предвид дейност, извършвана от средностатистически потребител :

Mail, Youtube, MS Word, брузване из нета , някой филм със леко разголени каки и  т.н.

P.S. Знам че не му е мястотро тука на този въпрос, но някаква безплатна алтернатива на Win Zip u Win RAR ?

че няюкой път ми се налага да търся драйвъри а те идват във rar формат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какви приложения са нужни - зависи от потребителя.Аз, лично за себе си, не слагам FF, а само Хром и ползвам само него. Въпрос на вкус. Слагам антивирусна, плеар съм си избрал да ми е GOM. Съответно нямам нужда от кодеци. Както не ъпдейтвам .NET Framework и т.н. Ъпдейтите ги забранявам, не ми се разправя с тях въобще.Вместо Adobe Reader аз ползвам (пак личен вкус) Foxit Reader.А за архиватор ползвам PeaZip.Компютъра ползвам за близки неща, каквито ти си описал.Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Еми антивирусна, даунлоуд клиент плейър и т.н. Ето аз как действам при преинсталация:1. Инсталирам windows

2.Пускам да се теглят и инсталират препоръчителните  ъпдейти(към 160-170 до този момент за Windows 7) Като докато се теглъят и инсталират не правя нищо на компа за да не ги забавям.

3. След ъпдейтите инсталирам нужните драйвъри.

4. След тях програмите, които ползвам.

5. Накрая когато всичко е готово правя имидж на Дял C на Windows със Macrium Reflekt безплатната версия. И при проблем връщам имиджа, така имам току що инсталиран windows със всички необходими програми за 10 мин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на winrar-а като му изтече пробният период просто затваряш прозорчето с поканата да си купиш лиценз и си действаш по задачите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

P.S. Знам че не му е мястотро тука на този въпрос, но някаква безплатна алтернатива на Win Zip u Win RAR ?

че няюкой път ми се налага да търся драйвъри а те идват във rar формат.

Аз използвам 7-Zip.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване