Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с ASUS лаптоп

PCASUS

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам странен проблем. Когато затворя капака на лаптопа той заспива, след което като го отворя той не се събужда а забива и трябва да се наложи да задържа Start бутона и след това да го включа на ново. Много е изнервящо. Лаптопа е на 2 месеца.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мене има 2 варианта:

1 - калпав пиратски windows

2 - погледни настройките за power menagment, условия за заспиване, кое, как и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мене има 2 варианта:

2 - погледни настройките за power menagment, условия за заспиване, кое, как и т.н

В настройките всичко е наред. Възможно ли е в такава верига магазини да ти инсталират пиратски Windows?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли стикер отдолу на корпуса с код за windows или нещо, което да доказва, че имаш легален софтуер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли стикер отдолу на корпуса с код за windows или нещо, което да доказва, че имаш легален софтуер?

Не. Просто го инсталираха и толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мене има 2 варианта:

за мен пък има трети вариант - биос... вариант 2 не съществува, вариант 1 малко видоизменен (калпав windows не съм виждал досега) - само ако има калпав драйвер (в това число на vga, wi-fi, daemon tools или друг софтуер за виртулани устройства или вирус)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

http://www.geeksinphoenix.com/blog/post/2013/07/14/How-to-fix-a-computer-that-cannot-wake-up-from-sleep-or-standby-mode.aspx

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/when-my-computer-goes-into-sleep-mode-it-wont-wake/bf7fedc6-7f99-4d1f-95d7-15c467f0e09b

Не е зле и модел на лаптопа да споделите - може да има и актуализация на BIOS, която да коригира този проблем. Не е зле да се актуализира и драйвъра за видеокартата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря ти, че писа в темата.

Лаптопа, който ползвам аз е: 

Лаптоп Asus X550VC

Ще опитам да актуализирам драйвъра на видеокартата, за да видя дали ще има разлика.

Въпреки, че 1 година лаптопа работеше без проблем и съвсем наскоро почна да прави това, което описах.

Странното е, че не съм инсталирал/разинсталирал ъпдейтвал Уиндолс и тн.

Днес си позволих да ъпдейтна Power4Gear драйвъра и ATK, но проблема продължава.

Ще опитам да въведа някои промени от Power Management плана в настройките на Уиндолс, както е описано в една от статиите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, благодаря ти, че писа в темата.

Лаптопа, който ползвам аз е: 

Лаптоп Asus X550VC

Ще опитам да актуализирам драйвъра на видеокартата, за да видя дали ще има разлика.

Въпреки, че 1 година лаптопа работеше без проблем и съвсем наскоро почна да прави това, което описах.

Странното е, че не съм инсталирал/разинсталирал ъпдейтвал Уиндолс и тн.

Днес си позволих да ъпдейтна Power4Gear драйвъра и ATK, но проблема продължава.

Ще опитам да въведа някои промени от Power Management плана в настройките на Уиндолс, както е описано в една от статиите.

Вариантите са два:

1. Дефектна Рам

2. Вече прегряло дъно

Имах същия проблем преди 2 години, върнах лаптопа смениха му едната плочка рам и се оправи. Следващата година всичко перфектно, после пак така . Пак го пращам и ...... със рам-та всичко е 6. Този път дъното. Работи докато не заспи, заспи ли никакви тръгване. Е да се надяваме че при теб е Рам-та , иначе приготвяш над 150 за ново дъно ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вариантите са два:

1. Дефектна Рам

2. Вече прегряло дъно

Имах същия проблем преди 2 години, върнах лаптопа смениха му едната плочка рам и се оправи. Следващата година всичко перфектно, после пак така . Пак го пращам и ...... със рам-та всичко е 6. Този път дъното. Работи докато не заспи, заспи ли никакви тръгване. Е да се надяваме че при теб е Рам-та , иначе приготвяш над 150 за ново дъно ;)

Засилих го към гаранционният сервиз, че ми писна да се занимавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Засилих го към гаранционният сервиз, че ми писна да се занимавам.

А кой ще ви отрази дефекта? По закон, ако стоката е закупена от физическо лице и има проблем, рекламацията трябва да се направи при търговеьа и той да я заведе в дневника за реламации!!! В противен случай в послвдствие може и да не уважи тоя ремонт като отчетен дефект!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване