Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Non-Z OC на ASRock B85 Fatal1ty Killer

Gere

Препоръчан отговор

Здравейте,

С ASRock B85 Fatal1ty Killer, Intel G3258(тоя AE процесора, който е отключен), 1x8GB DDR3-1600 Mhz съм и с последния ъпдейт на БИОС-а забелязах, че в графа OC Tweak има опцията за Non-Z OC, която, като сложиш на една от честотите в списъка(например имаш 3.8, 4.0, 4.2, 4.4) и зададеш 3.8 

Ти променя стойностите на полета като:

CPU Ratio

CPU Cache Ratio

VCore Voltage additional offset

CPU Voltage additional offset.

Някой от вас пробвал ли е подобно нещо и дали може да пусне feedback.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

лош вариант за процесор - набутвация и не е отключен... G3420 е по добър - същата цена, но поддържа памет на 1600, а твоя само на 1333

Non-Z overclock e функция на асрок да клокнеш по множител процесор с "К" в името на дъно с интел чипсет различен от "Z" (в случая B85, вместо z87):

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1150

клок по шина могат повечето дъна с настройки за напреженията и не е нужен отключен процесор...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се вижда смисъла от какъвто и да е клок на този процесор, защото разлика няма да видиш реално. Да не говорим, че такава комбинация скъпо дъно с доста възможности + ефтин и слаб процесор е доста неудачен избор. Иначе за това дъно има достатъчно ревюта и тестове в нета и как да се настрой, но както казах с този процесор няма смисъл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Професоре я пак прочети за Anniversary Editiоn процесорите и това дали въпросният модел не е отключен. Изключително съм изненадан от това което те прочетох. Разбира се в случая е безсмислена комбинацията с това дъно, ако ще се търси оверклок различен от Non-Z OC, който вариант е прилично ограничен. Процесора може много повече, комбиниран с дънна платка със  Z чипсет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реално при смяна между различните честоти се променя само VCore Voltage additional offset , като Cache Voltage-а си стой на 1.200, обаче като пробвах примерно 3.8 и бяха следните стойности

1.150 за Vcore

1.200 за CPU Cache, като след това ми даде BSOD 0x0000124.

Оправих го като нагласих Vcore на 1.200 .

когато не е клокнат ==> 36-37 градуса

на 3.8 Ghz ====> 45-47 .

П.С: Z87 и другото са High-End, момчета -> докато това тука е mid-class bang for the buck.

@Jotto_del --> я дай линк за едно от въпросните ревюта. Понеже аз само кратки summary-та намирам. Даже и в тубата няма видео на OC с това дъно/процесор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Заповядай, колега! http://extremespec.net/asrock-fatal1ty-b85-killer-motherboard-review-design-testing-performance/2/

Разбира се, че всички тестове и опити са с i5/i7 правени, но и при твоя Pentium ще е подобно макар да му липсват някой поддръжки. Пробвай и с готовите модули! На овърклока майката му е да се пробва, така че успех! Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.С: Z87 и другото са High-End, момчета -> докато това тука е mid-class bang for the buck.

Затова пък има ASRock Z97 Anniversary което е практически на същата цена като ASRock B85 Fatal1ty Killer

Кой видял  - видял, кой спал Публикувано изображение 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^ Шах с пешката, братко. Препоръчаха ми Fatal1ty-то, а Z97 чак сега виждам, че е същите пари. Както и да е. Не вярвам да е чак толкова зле това дъно. 

П.С: Накара ме да се замисля, братле :D -> Дали Небесните ще се навият да сменя дъното? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не вярвам да е чак толкова зле това дъно. 

П.С: Накара ме да се замисля, братле Публикувано изображение -> Дали Небесните ще се навият да сменя дъното? 

Ще се навият. Иначе дъното, най-малкото може да се каже дори една лоша дума за него. Просто не е с чипсет с търсените характеристики. Иначе е богато оборудвано и ако не се говореше за клок и евентуално желание да се събере Anniversary Edition машина, което някак си прочетох между редовете :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е как реши да вземеш скъпо дъно и да му боднеш Pentium? Определено е лоша комбинация, като за някой лев повече щеше да си с i5 (макар и заключен) и що годе прилично дъно и нямаше сега да се чудиш как да клокнеш тоя проц за да имаш повече пройзводителност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^ Караш ме да пробвам Публикувано изображение . Ако стане ще е мега якото.

П.С: Аз реално закупих частите преди... няма и 15 дни. 

На тях им е практически все едно при еднакви цени на продуктите, и дори в полза, ако този с който искаш да замениш е малко по-скъп щото ще трябва да доплатиш. Мрънкат, само ако искаш замяна за по-евтин модел компонент, щото не е практика на фирмите да връщат пари(оправдават се че вече е заведена пред НАП, стока на такава стойност) и ако евентуално беше случаят такъв, щяха вместо кеш да ти изравнят стойността във вид на стока) Има как да се продаде отново, все едно не е ползувано  настоящето дъно, пък и това  практически си е така. Надявам се все пак, че си пазиш кутията в ммм, непокътнат вид и по-малки опаковки на аксесоарите, които имат такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, не се тревожи, човече, всичко е под матрака ми :D

Малко се отклонихме от целта, заради която пуснах тази тема.

Аз знам че CPU Input Voltage има три режима: 

Auto, offset и fixed, като при offset имам + 0. стотни стойности към Vcore additional волтажа, обаче аз ако искам да клокна на 4.2 , колко трябва да е CPU Input волтажа и CPU Voltage additional offset.

При различните режими на Non-z OC-то Кеш волтажът си стой само на 1.200 , което силно ме притеснява.

@

Jotto_del

При 450 лв. бюдеж и предишно захранване от Plesio от 2008-ма година Priemiere 430 W възможностите ми бяха малко ограничени, човече :( 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване