Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Философия бакалавър

chakracleaner

Препоръчан отговор

Аз съм първи курс философия задочно, всъщност втори, тъй като минаха всички изпити и наесен започвам втори курс. Изпитите взех със среден успех 5,00. Което разбира се не ме изпълва с кой знае каква гордост, тъй като според мен аз съм кръгла нула като философ.

Решил съм след като завърша да стана преподавател, но мисля да науча някой език ,който ми харесва и да емигрирам. В Европа ще ми признаят ли диплома от СУ и ще успея ли лесно да си намеря работа със подобна диплома, дори да не е като учител? Струва ми се че специалността ми не е много подходяща за емигриране. Не ми се ще да се закотвям във България, брат ми вече емигрира за Германия, а тук животът става все по-тежък, на мен психическото и физическото здраве вече ми е разклатено, ако съм едва на 19 години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,да, дипломата ще се признае. Това е европейска диплома, издадена от европейски университет.Дали ще си намериш лесно работа??? Е това никой не може да ти каже или да ти гарантира. Нали се сещаш, че има и личностен характер - явяваш се на интервю, събеседваш с някого.Мога само да ти пожелая успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 година по-късно...

Аз съм първи курс философия задочно, всъщност втори, тъй като минаха всички изпити и наесен започвам втори курс. Изпитите взех със среден успех 5,00. Което разбира се не ме изпълва с кой знае каква гордост, тъй като според мен аз съм кръгла нула като философ.

Решил съм след като завърша да стана преподавател, но мисля да науча някой език ,който ми харесва и да емигрирам. В Европа ще ми признаят ли диплома от СУ и ще успея ли лесно да си намеря работа със подобна диплома, дори да не е като учител? Струва ми се че специалността ми не е много подходяща за емигриране. Не ми се ще да се закотвям във България, брат ми вече емигрира за Германия, а тук животът става все по-тежък, на мен психическото и физическото здраве вече ми е разклатено, ако съм едва на 19 години.

Съжалявам приятелю - те че ще ти признаят дипломата, ще ти я, но там едвам кореняк германец успява да се вреди за да стане преподавател. Най-малкото ще ти искат С2 по немски, публикации на немски език в списания с висок международен и висок импакт фактор и поне едно-две участия на международни конференции (добре е да си член на Кантово, Хегелово или друго международно общество). Иначе дипломата по закон се признава, но вратите на германските университети не са отворени за чужденци (имам позната, македонка, която е учила в Германия, след това следва философия, захвана се да прави какви ли не странични дейности, за да признаят труда и усилията й, но ... дори много да знае, си остава не-германка :( ). 

Но иначе успех! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с идеално психическо здраве, хем съм на 50, обаче съм много луд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с идеално психическо здраве, хем съм на 50, обаче съм много луд

Затова съм ти и почитателка. ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване