Премини към съдържанието
smurfavr

Защо не работят старите версии на скайп ?

Препоръчан отговор

Вече има и Skype  8.36.0.52

Особенности репака Skype (v.8.x):
  1. Совмещённые в одном дистрибутиве установка программы или распаковка портативной (PortableApps формат)* версии
  2. Блокировка Skype Tracing (для инсталляции /Win7-Win8.1/) и самообновления программы (Win All)
  3. Возможность очистки пользовательских Skype-профилей (для инсталляции)
  4. Опционная возможность добавить Skype в исключения Брандмауэра Windows (для инсталляции)
  5. Подхватывает внешний файл настроек settings.reg (если находится рядом с инсталлятором)
   *Портативная версия представлена в двух вариантах PortableAppZ или X-Launcher (выбор при распаковке)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който иска, нека пробва това   Skype 7.41.0.101  или портативната версия

sPortable_7.41.0.101_online.paf
Аз съм с портативката на единият комп и с нормалната на другият. До сега, не съм имал никакъв проблем. Ползвам Skype  редовно. ( Win 7  и  Win 10  LTSB)

http://www.skaip.org/skype-7-41-0-101-for-windows

sPortable_7.41.0.101_online.paf.exe

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.01.2019 г. в 1:25, Филипов написа:

Вече има и Skype  8.36.0.52

Чистичко според Virustotal. Добре пипната и изчистена от доста скрап. Не ми допада лично като версия, но...... 

Скайп упорито твърдят, че съвсем скоро няма да работи нито една друга версия освен  - 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да твърдят каквото си искат. При мен работи пипнатата 6.18, която казва на сървърите че е 7.4. Важното е че има избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ли ползвате тази боза :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам дали съм в грешка, но не нарушавате ли правилата на форума с линкове към кракнат софтуер?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

не знам дали съм в грешка, но не нарушавате ли правилата на форума с линкове към кракнат софтуер?

Къде това???:getout:  Нещо се бъркаш яко :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От днес: На версия 7.4 при мен прави така  skp.thumb.png.b60dda9348ffce7d3a2385c4d82d5efa.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, rudinoid написа:

От днес: На версия 7.4 при мен прави така  skp.thumb.png.b60dda9348ffce7d3a2385c4d82d5efa.png

Прав си и е точно така. И тази версия си изпя песента накрая, което се очакваше. След половин ден борба и аз се принудих да мина на най новата им версия. За сега работи отлично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

При мен старата пипната 6.18 продължава да работи. Бях дал инфо за офсетите къде пише версията да не ги търсите. А и целия файл.

За решаване на някои проблеми Fix Skype on Windows XP & XP X64 (2018 version)

Руснаците пишат за друг проблем е трябва да се вдигне шифроването от 128 на 256. Не съм проверявал. Вероятно е за руските версии, ще видя как е с другите.

Это неизбежно...Но не надо бояться. Смена 128 на 256 и обратно (по крайней мере если у вас WinXP/SP3/IE8) не составит большого труда:
1. Для перехода на 256 скачиваете здесь и устанавливаете kb3055973-v3-x86-rus. Перезагружаете компьютер. После этого вы имеете в "Справке" IE8 строку "Стойкость шифра: 256 разр.". Все ваши "скайпы", если они допущены к WinXP, начнут работать в полном объеме своих функций.
2. Если вы в чем-то засомневались (при 256 или при 128), то скачиваете отсюда архив (пароль - стандартный) с папками. Там находятся указанные файлы для замены одноименных в папке C:\WINDOWS\system32.
Особенность замены:
Сначала надо вырезать старый файл из папки C:\WINDOWS\system32 и разместить его на раб.столе (или в другом месте). Затем новый одноименный файл установить в папку  C:\WINDOWS\system32. Если этого не сделать, то замена файла будет запрещена. После замены файлов необходимо перезагрузить компьютер.
Такую замену можно проводить в обе стороны (от 256 к 128 и обратно)
Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ровнах - старата 4 настоятелно иска упдейт и не пуска, въпреки че пишеше 7 нещо си. Смених го на 8 и работи. 3.8 също. 6 която съм дал тук продължава да работи. Не си играх да пробвам какво минимално иска да е написано.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

6 при мен отказа... Не съм пробвал да го инсталирам на друг комп... Дали има шанс да тръгне ? 

Тоест искате да кажете , че 4 и 3.8 работят с протоколи /заместване с 8/ включително и 6цата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Вин 8.1/32бит инсталирах скайп 7,41.За да се впиша,скайпа иска да се актуализира.Как да го подкарам без да се актуализира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Гледате вътре във файла къде пише версията и я сменяте. Примерно е достатъчно от 7 или колкото е на 8. Един байт. Със шестнайсетичен редактор или ако нямате може на https://hexed.it/ Давал съм офсетите в темата, потърсете.

Само за пипнатите версии:

3.8.0.188 Offset: 0xA18082
4.2.0.187 Offset: 0x983DB6
5.5.0.124 Offset: 0xDAFCAF
5.9.66.114 Offset: 0x181238
6.16.0.105 Offset: 0x11C0B4
Патчить можно только деобфусцированные (тези с махната самопроверка на контролни суми) клиенты сабжа!

Наготово с което съм аз: http://rgho.st/8GMJ2bdrG

Обяснение за 3 и 4 

Сессия "протухает" через 1 месяц с момента последней авторизации (ручного ввода логина/пароля или истечения предыдущей сессии), по крайней мере раньше так было. 
Очень старые версии скайпов раньше не подключались из-за устаревания списка IP первоначальных серверов, фиксилось однократным запуском новой версии, тем самым IP в файле конфигурации обновлялись на актуальные, и старые версии начинали работать с сетью Skype (патченные могли авторизироваться самостоятельно, а непатченные с подменой профиля выбрасывали раз в месяц при "протухании" сессии).

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигнах за спорта шифрирането на 256. Лесно се проверява - На IE - Help - About IE го пише.
Дърпате KB3081320 - това е за версията за банкови терминали.
Слагате и преименувате за по-лесно изписване файла в някоя директория примерно AES256.
Стартирате файла с ключ /X и се разархивира.
В поддиректория SP3QFE трябва да имате 3 файла - dssenh.dll, rsaenh.dll, schannel.dll
Търсите тези 3 файла из Windows - Трябва да ги има в \system32, \system32\dllcache и евентуално в i386
На всяко от тези места преименувате оригиналния примерно с добавяне на _ след името. И чак след това копирате новия файл. Внимавайте, Windows си пази файловете и може да възстаниви ако сте невнимателни.
Когато свършите и с трите рестартирате компютъра.
Проверявате в IE - Help - About IE - вече трябва да пише Cipher Strength: 256-bit

Для Windows XP/SP3/IE8-стойкость шифра 256 разр. и Windows Vista целесообразно использовать Skype-7.32.32.104 (с заменой 7 файлов в папке Phone). Эта версия более компактна по сравнению с 7.36.0.150. Она не требует наличия в ОС внешних ресурсов типа MS VisualStudio.что позволяет рекомендовать её даже для использования в устаревших маломощных компьютерах. 

Для применения версии 7.32.32.104 в Windows XP и Windows Vista: 
1. Установите Skype-7.32.32.104
2. Скачайте архив Files-forXP-7.32.32.104
3. При отключенном скайпе замените в папке ...:\Program Files\Skype\Phone файлы на одноименные [из комплекта XP-шного 7.32.0.104], имеющиеся в скачанном архиве. 
4. После этих операций Skype-7.32.32.104 полностью работоспособен в Windows XP/SP3/IE8-стойкость шифра 256 разр. и Windows Vista.

Иначе май засега са оставили да минават 7.36.xx като последна официална за XP , 7.xx.32 като бизнес версия и дявол знае какво. Слага се 8 с редактора за да не се главобили и толкова.

https://www.upload.ee/files/9309929/SkypeSetup_7.32.32.104.msi.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам FlexHEX ама за сега няма да се наложи.Намерих при Руснаците една версия 7.41 която заработи при мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.01.2019 г. в 17:41, Филипов написа:

Гледате вътре във файла къде пише версията и я сменяте. Примерно е достатъчно от 7 или колкото е на 8. Един байт. Със шестнайсетичен редактор или ако нямате може на https://hexed.it/ Давал съм офсетите в темата, потърсете.

Само за пипнатите версии:

3.8.0.188 Offset: 0xA18082
4.2.0.187 Offset: 0x983DB6
5.5.0.124 Offset: 0xDAFCAF
5.9.66.114 Offset: 0x181238
6.16.0.105 Offset: 0x11C0B4
Патчить можно только деобфусцированные (тези с махната самопроверка на контролни суми) клиенты сабжа!

Наготово с което съм аз: http://rgho.st/8GMJ2bdrG

Обяснение за 3 и 4 

Сессия "протухает" через 1 месяц с момента последней авторизации (ручного ввода логина/пароля или истечения предыдущей сессии), по крайней мере раньше так было. 
Очень старые версии скайпов раньше не подключались из-за устаревания списка IP первоначальных серверов, фиксилось однократным запуском новой версии, тем самым IP в файле конфигурации обновлялись на актуальные, и старые версии начинали работать с сетью Skype (патченные могли авторизироваться самостоятельно, а непатченные с подменой профиля выбрасывали раз в месяц при "протухании" сессии).

Работи ли 6.18? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.02.2019 г. в 18:49, Филипов написа:

Аз съм с XP_SP3 и си работи. Дадени са няколко решения кой както иска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване