Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Учредяват коалиция "Десните"

Мойра

Препоръчан отговор

Партиите "Български демократически форум", "Единната народна партия" (ЕНП) на Мария Капон, "Синьо единство" и известни публични фигури и експерти като д-р Илко Семерджиев, Деница Сачева, Юлиан Войнов и Бойко Станкушев учредяват десен политически съюз - Коалиция „Десните”

Публикувано изображение

Мария Капон е сред учредителите на новата коалиция

Коалиция "Десните" се създава като траен и отворен съюз на политически субекти с десни идеи, граждани – демократи, антикомунисти и свободни българи, готови да работят за развитието на страната ни, се казва в съобщение до медиите на учредителите му. Коалицията ще бъде защитник на правата и свободите на гражданите, на неприкосновеността на частната собственост, на бизнеса и предприемачеството.

Коалиция "Десните" се създава, за да бъде компетентна алтернатива на популизма, псевдонационализма и за да върне почтеността в политиката, добавят учредителите му. Те ще дадат пресконференция на 6 август в БТА, от 13 часа, която ще бъде излъчена в интернет. В нея ще участва д-р Илко Семерджиев, Деница Сачева, Юлиан Войнов, Бойко Станкушев - от гражданската квота в коалицията, Жаклин Толева, председател на "Български демократически форум", Христо Панчугов, председател на "Синьо единство" и Мария Капон, председател на "Единна народна партия".

http://glasove.com/politika/40353-uchredqvat-koaliciq-desnite

Не съм изненадана.

Дано успеят да привлекат повече симпатизанти!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е, къде са новите лица? Сорри, ма ще ги пропусна, докато все същите мутри ми са пред погледа. Полит-въртиопашки. Някои от тях през какви ли партии не се преточиха, само и само да са в парламента или на високи позиции, в изпълнителната власт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Просто политическа игра нищо повече. В България има българи а не десни, леви, комунисти и т.н. Има българско общество, което почти 90% живее на прага на унищожението. Нито една партия не казва, че ще работи за общество. Всяка партия говори за борба и разделение. Но както и да е. Успех на новата партия.

Интересно ми е, къде са новите лица? Сорри, ма ще ги пропусна, докато все същите мутри ми са пред погледа. Полит-въртиопашки. Някои от тях през какви ли партии не се преточиха, само и само да са в парламента или на високи позиции, в изпълнителната власт.

Е то нови лица няма колега. От 89 година в парламента са едни и същи хора, които многократно доказаха, че са бездарни некадърници и многократно обират държавата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До като не се започне поетапно вкарване на престъпниците в затвора, каквито и алтернативи да се предлагат, е безмислено хабене на енергия...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е то нови лица няма колега. От 89 година в парламента са едни и същи хора, които многократно доказаха, че са бездарни некадърници и многократно обират държавата.

Е не, някои са все пак от след `89, но не много след.

До като не се започне поетапно вкарване на престъпниците в затвора, каквито и алтернативи да се предлагат, е безмислено хабене на енергия...

Как ги виждат "нашите" политици, сами да се предадат на заколение и да се вкарат сами, където им е мястото? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е те политиците за какво да се предават?! Българина му харесва да го крадат, лъжат, мамят, търпи си хубаво. За какво политиците да се сезират или да мислят за благото на България, на тях и така си им е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питам се дали на предстоящите избори ще съберат поне толкова гласове, колкото членове ще имат...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коалицията ще бъде защитник на правата и свободите на гражданите
направо ви повервахме да знайте
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Питам се дали на предстоящите избори ще съберат поне толкова гласове, колкото членове ще имат...

Членовете ще са доста, защото се очакват нови партийки, коалиции и коалицийки, сдружения и пр., така че поне половин България ще гласува.Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...така че поне половин България ще гласува.Публикувано изображение

Имах предвид тая нова дясна коалиция.

Не съм ги броил, разбира се, а и нямам никакво намерение да го правя, но съм сигурен, че броят на десните коалиции е в пъти по-голям от тоя на левите. Проблемът е, че от това не следва нищо друго, освен разпиляване на гласовете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги броил, разбира се, а и нямам никакво намерение да го правя, но съм сигурен, че броят на десните коалиции е в пъти по-голям от тоя на левите. Проблемът е, че от това не следва нищо друго, освен разпиляване на гласовете.

А може би целта е именно тази, да се разпилеят гласовете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

направо ви повервахме да знайте

А ако уточнят и на кои граждани..Щото, примерно ДПС, също "ни" "защитава" правата и свободите. Вероятно, поне минималната цел е,  да не изпаднат в пространство без депутатски или друг имунитет .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А може би целта е именно тази, да се разпилеят гласовете?

Дори и да не го правят умишлено (което за мен е малко вероятно), това е крайният резултат. Огромната част от тия партии, партийки, коалиции, коалицийки и прочие се различават с по 2-3-5 думи в платформите си (обикновено копипействани), ама не искат да си го признаят по простата причина, че се боят от "претопяване" при едно евентуално обединение. Не че страховете им са неоснователни, но е абсурдно в една малка страна като нашата да има 50+ (по едно време имаше 200+) регистрирани партии/коалиции - мераклии за власт, но пък всеки се бори да вземе някой лев, та няма как и да ги упрекне човек, след като законът го позволява. 

Получава се затворен кръг, ама ние си го знаем това, псуваме и нищо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Учредяват коалиция "Десните"

първоначално прочетох коалиция "БЕСНИТЕ" , след това разбрах , че съм направил грешка, а като помислих малко - грешката май не е грешка ....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Докато дойде крайният срок за предизборното регистриране, вероятно ще видим още много такива нови коалиции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Докато дойде крайният срок за предизборното регистриране, вероятно ще видим още много такива нови коалиции.

то пък като ни правят някакво впечатление

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коалиция "смешните". Извинете ама тия ,кой ги взема на сериозно? На всеки му е ясно ,че тия хора освен да правят жалки опити ,да си облагодетелстват бизнеса ,или ако могат да вземат рушвет при подписване на неизгоден за страната договор ,като на пример продажбата на "Балкан" ,друго не целят. Много ми е интересно как БДЖ по социалистическо време беше ,отлично ,печелившо предприятие ,а като дойде капитализма ,и частните интереси ,се започна съсипването му? На всички това им е целта ,да съсипят на 100% БДЖ и да го оставят в частни ръце ,които ще го стопанисват правилно ,и ще печелят огромни суми от това. Така наречените десни в България ,са фурнаджийски лопати ,до вчера били по-червени от Ленин (защото така е било изгодно тогава) ,а днес още малко ще тръгнат да учат американците на капитализъм! Няма как долни интересчии да се грижат за благото на цял народ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност!

Всички позабравени и/или неуспяли политици от по-близкото и по-далечно минало ще се опитат да влязат във властта.

Нищо ново под небето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така наречените десни в България ,са фурнаджийски лопати ,до вчера били по-червени от Ленин (защото така е било изгодно тогава) ,а днес още малко ще тръгнат да учат американците на капитализъм! Няма как долни интересчии да се грижат за благото на цял народ! 

Така е.

Ето един пресен пример:

http://pik.bg/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B8---%D1%81%D1%8A%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D0%B8-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B5%D0%BA%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%B0%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%8E%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D1%84%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%82-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BB%D0%B0-news210600.html

Малко за Близнашки:

Ръководи организацията на БСП в София в началото на 1990-те години. Бил е и член на Висшия съвет на БСП. Като представител на „Коалиция за България“ е наблюдател (26 август 2005 – 31 декември 2006) и депутат (1 януари – 5 юни 2007) в Европейския парламент.

На 7 март 2014 г. Националният съвет на БСП прекратява членството в БСП на Георги Близнашки „за уронване престижа на партията, системно нарушаване на уставните норми, състоящо се в публични изявления и действия срещу партийната политика и партийните решения".

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8_%D0%91%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%88%D0%BA%D0%B8

Усетил накъде духа вятъра, Близнашки действа светкавично, обръщайки се на 180 градуса.

Защо ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са "новите" бивши седерасти. Точно те, разпродадоха и опропастиха България! Гнус ме е даже да ги гледам!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това са "новите" бивши седерасти. Точно те, разпродадоха и опропастиха България! Гнус ме е даже да ги гледам!

Ба, не знам що ги подразделяш от останалите. Те ако са както ги наричаш всички останали също може да ги наречеш по този начин...Просто са 3-4-5....3ХХ(точно така триста и нз си колко си партии и коалиции) глави на ламята

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

то пък като ни правят някакво впечатление

Със сигурност ще има и такива, дето ще се впечатлят от платформата на (поредната) нова коалиция - много хубаво описват бъдещето по простата причина, че няма да се наложи да изпълняват обещанията си, а дори по чудо да се случи, пак няма да ги направят реалност, защото предишните управляващи ще са виновни - тоя филм сме го гледали, гледали..., дори "Дързост и красота" е по-къс и достоверен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване