Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с iPhone 5

huanhu

Препоръчан отговор

Наскоро закупих айфон 5 и веднага след като го взех му направих чек менд и показа че е в блак листа. 

Insurance claim CheckMEND has a record that this item has been subject to an insurance claim

Currently blocked CheckMEND has a record that this item is CURRENTLY reported as LOST or STOLEN to at

Ето това ми е в червено ,има ли някаква опасност да ме търсят от полицията ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефона е краден ще ти го конфискуват. Лошото в случая е че ще изгориш с парите, които си дал. Вече имах подобен случай с мой колега.

Откъде е закупен този телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да

Не знам дали може нещо да се направи. Посъветвай всичките си приятели и познати, че това е сайт на измамници и повече дори и за справка да не влизат в него, камо ли да пазарят. Нека и те кажат на своите приятели и познати и те да продължат да предават инфото по линията на техните приятелства и познанства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали може нещо да се направи. Посъветвай всичките си приятели и познати, че това е сайт на измамници и повече дори и за справка да не влизат в него, камо ли да пазарят. Нека и те кажат на своите приятели и познати и те да продължат да предават инфото по линията на техните приятелства и познанства.

Публикувано изображение

И защо набеждаваш сайта, при положение, че хората са мошеници?

Нищо му няма на сайта, а човек трябва да внимава и да проверява преди да купи, а не след това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е само че чекменда казва че е изгубен или откраднат пък няма айклоуд даже като влязах си добавих моя акаунт

Нищо интересно няма в това.

Собственика може да добавя опциите, които желае и явно предния не е избрал тази да се заключва с облака и не е ясно въобще дали го е ползвал.

В случая си го ползваш без притеснения, а това, че е обявен за откраднат/изгубен няма какво да те притеснява за момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме защото е заклиучен към глобум и има по-голяма вероятност да ме потърсят ако на пример беше от англия ,а в чекменда пише че го търсят от застрахователи 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме защото е заклиучен към глобум и има по-голяма вероятност да ме потърсят ако на пример беше от англия ,а в чекменда пише че го търсят от застрахователи 

Е ти даваш на час по лъжичка информация...

Тогава хич не си за завиждане.

Намери в Продавалника тоя, от който си го купил и поискай да ти върне парите, а ти му върни апарата.

Или направо му звънни на телефона.

Пробавй първо с добро.

Ако не стане отивай в полицията и пускай жалба, като опишеш всичко как е станало и опишеш и продавача и номера му и прочие.

Теб кой те би през ръцете да купуваш евтино и непроверено?

Проверката на имей става за 4 секунди, защо не я направи преди да си дадеш парите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

И защо набеждаваш сайта, при положение, че хората са мошеници?

Нищо му няма на сайта, а човек трябва да внимава и да проверява преди да купи, а не след това.

Щото станаха доста случаи. Ако админите им имаха намерение, щяха да въведат по-надеждна система на контрол на офертите и на тези които ги предлагат. Има и други теми в Калдейта за измамени от продавачи и докато сайта се наричаше "продавалник" и след това с новото му име. Според моите наблюдения името беше сменено именно поради това че старото стана "славно", разбира се с лоша слава. Останалите оправдания за смяната на името...А, впрочем те дори никакви такива не посочиха в рекламата си по медиите, с която осведомяваха за съответната промяна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане отивай в полицията и пускай жалба, като опишеш всичко как е станало и опишеш и продавача и номера му и прочие.

Като отиде в полицията няма ли да ми конфискуват телефона като краден докато не завърши "разследването"? А парите си дали ще ги види е отделен въпрос.

Сега като се замисля аз ако продавах краден телефон, нямаше да се съглася да ми го върнат и аз да върна парите(които е възможно вече да са изхарчени). Така "горещия картоф" отново ще е в мен и ако стане нещо мен ще търсят.

Може пък продавача да не знае, че е краден...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като отиде в полицията няма ли да ми конфискуват телефона като краден докато не завърши "разследването"? А парите си дали ще ги види е отделен въпрос.

Сега като се замисля аз ако продавах краден телефон, нямаше да се съглася да ми го върнат и аз да върна парите(които е възможно вече да са изхарчени). Така "горещия картоф" отново ще е в мен и ако стане нещо мен ще търсят.

Може пък продавача да не знае, че е краден...

Запази си разсъжденията за себе си.

Вещо укривателство на теб случайно да ти говори нещо ?

Укриване на вещи които са предмет на престъпление !

Сега той телефона може и да е загубен поради небрежност но щом собственика твърди че са му го откраднали ти попадаш при заподозрените със действията си на укривател.

Телефон се купува с кутия, фактура и копие от лична карта която е проверена да не е фалшива. Ако продавача ги откаже да си търси други балами да си го продава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Укриване на вещи които са предмет на престъпление !

Сега той телефона може и да е загубен поради небрежност но щом собственика твърди че са му го откраднали....

Не мисля, че намерен на улицата телефон се счита за откраднат. Не е взет от нечии джоб директно крадешком или от нечия чанта в автобус например. Намерен е на улицата също както и използвана носна кърпичка. Намеря ли я става моя. Същото важи и за телефон, таблет, лаптоп. С единствената разлика, че при телефоните има начини за проследяване, но собственика трябва да докаже, че е откраднат, а не изгубен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че намерен на улицата телефон се счита за откраднат. Не е взет от нечии джоб директно крадешком или от нечия чанта в автобус например. Намерен е на улицата също както и използвана носна кърпичка. Намеря ли я става моя. Същото важи и за телефон, таблет, лаптоп. С единствената разлика, че при телефоните има начини за проследяване, но собственика трябва да докаже, че е откраднат, а не изгубен.

А каква е разликата ако намериш изгубена кола на улицата ? Намираш я и става твоя така ли ?

Аз обикалям много ама още не съм намирал телефон на улицата от сорта на iPhone 4 или 5 но иначе са ми предлагали много на примамливи цени на които не клъва защото не ми се купуват проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикалям много ама още не съм намирал телефон на улицата от сорта на iPhone 4 или 5

И аз не съм намирал. Последно време доста хора се научиха да си пазят по-добре телефоните. То е нормално де. Все пак са дали доста пари за тях. Особено тези модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...