Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с iPhone 5

huanhu

Препоръчан отговор

Наскоро закупих айфон 5 и веднага след като го взех му направих чек менд и показа че е в блак листа. 

Insurance claim CheckMEND has a record that this item has been subject to an insurance claim

Currently blocked CheckMEND has a record that this item is CURRENTLY reported as LOST or STOLEN to at

Ето това ми е в червено ,има ли някаква опасност да ме търсят от полицията ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако телефона е краден ще ти го конфискуват. Лошото в случая е че ще изгориш с парите, които си дал. Вече имах подобен случай с мой колега.

Откъде е закупен този телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да

Не знам дали може нещо да се направи. Посъветвай всичките си приятели и познати, че това е сайт на измамници и повече дори и за справка да не влизат в него, камо ли да пазарят. Нека и те кажат на своите приятели и познати и те да продължат да предават инфото по линията на техните приятелства и познанства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали може нещо да се направи. Посъветвай всичките си приятели и познати, че това е сайт на измамници и повече дори и за справка да не влизат в него, камо ли да пазарят. Нека и те кажат на своите приятели и познати и те да продължат да предават инфото по линията на техните приятелства и познанства.

Публикувано изображение

И защо набеждаваш сайта, при положение, че хората са мошеници?

Нищо му няма на сайта, а човек трябва да внимава и да проверява преди да купи, а не след това.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е само че чекменда казва че е изгубен или откраднат пък няма айклоуд даже като влязах си добавих моя акаунт

Нищо интересно няма в това.

Собственика може да добавя опциите, които желае и явно предния не е избрал тази да се заключва с облака и не е ясно въобще дали го е ползвал.

В случая си го ползваш без притеснения, а това, че е обявен за откраднат/изгубен няма какво да те притеснява за момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме защото е заклиучен към глобум и има по-голяма вероятност да ме потърсят ако на пример беше от англия ,а в чекменда пише че го търсят от застрахователи 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Притеснява ме защото е заклиучен към глобум и има по-голяма вероятност да ме потърсят ако на пример беше от англия ,а в чекменда пише че го търсят от застрахователи 

Е ти даваш на час по лъжичка информация...

Тогава хич не си за завиждане.

Намери в Продавалника тоя, от който си го купил и поискай да ти върне парите, а ти му върни апарата.

Или направо му звънни на телефона.

Пробавй първо с добро.

Ако не стане отивай в полицията и пускай жалба, като опишеш всичко как е станало и опишеш и продавача и номера му и прочие.

Теб кой те би през ръцете да купуваш евтино и непроверено?

Проверката на имей става за 4 секунди, защо не я направи преди да си дадеш парите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

И защо набеждаваш сайта, при положение, че хората са мошеници?

Нищо му няма на сайта, а човек трябва да внимава и да проверява преди да купи, а не след това.

Щото станаха доста случаи. Ако админите им имаха намерение, щяха да въведат по-надеждна система на контрол на офертите и на тези които ги предлагат. Има и други теми в Калдейта за измамени от продавачи и докато сайта се наричаше "продавалник" и след това с новото му име. Според моите наблюдения името беше сменено именно поради това че старото стана "славно", разбира се с лоша слава. Останалите оправдания за смяната на името...А, впрочем те дори никакви такива не посочиха в рекламата си по медиите, с която осведомяваха за съответната промяна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане отивай в полицията и пускай жалба, като опишеш всичко как е станало и опишеш и продавача и номера му и прочие.

Като отиде в полицията няма ли да ми конфискуват телефона като краден докато не завърши "разследването"? А парите си дали ще ги види е отделен въпрос.

Сега като се замисля аз ако продавах краден телефон, нямаше да се съглася да ми го върнат и аз да върна парите(които е възможно вече да са изхарчени). Така "горещия картоф" отново ще е в мен и ако стане нещо мен ще търсят.

Може пък продавача да не знае, че е краден...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като отиде в полицията няма ли да ми конфискуват телефона като краден докато не завърши "разследването"? А парите си дали ще ги види е отделен въпрос.

Сега като се замисля аз ако продавах краден телефон, нямаше да се съглася да ми го върнат и аз да върна парите(които е възможно вече да са изхарчени). Така "горещия картоф" отново ще е в мен и ако стане нещо мен ще търсят.

Може пък продавача да не знае, че е краден...

Запази си разсъжденията за себе си.

Вещо укривателство на теб случайно да ти говори нещо ?

Укриване на вещи които са предмет на престъпление !

Сега той телефона може и да е загубен поради небрежност но щом собственика твърди че са му го откраднали ти попадаш при заподозрените със действията си на укривател.

Телефон се купува с кутия, фактура и копие от лична карта която е проверена да не е фалшива. Ако продавача ги откаже да си търси други балами да си го продава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Укриване на вещи които са предмет на престъпление !

Сега той телефона може и да е загубен поради небрежност но щом собственика твърди че са му го откраднали....

Не мисля, че намерен на улицата телефон се счита за откраднат. Не е взет от нечии джоб директно крадешком или от нечия чанта в автобус например. Намерен е на улицата също както и използвана носна кърпичка. Намеря ли я става моя. Същото важи и за телефон, таблет, лаптоп. С единствената разлика, че при телефоните има начини за проследяване, но собственика трябва да докаже, че е откраднат, а не изгубен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че намерен на улицата телефон се счита за откраднат. Не е взет от нечии джоб директно крадешком или от нечия чанта в автобус например. Намерен е на улицата също както и използвана носна кърпичка. Намеря ли я става моя. Същото важи и за телефон, таблет, лаптоп. С единствената разлика, че при телефоните има начини за проследяване, но собственика трябва да докаже, че е откраднат, а не изгубен.

А каква е разликата ако намериш изгубена кола на улицата ? Намираш я и става твоя така ли ?

Аз обикалям много ама още не съм намирал телефон на улицата от сорта на iPhone 4 или 5 но иначе са ми предлагали много на примамливи цени на които не клъва защото не ми се купуват проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз обикалям много ама още не съм намирал телефон на улицата от сорта на iPhone 4 или 5

И аз не съм намирал. Последно време доста хора се научиха да си пазят по-добре телефоните. То е нормално де. Все пак са дали доста пари за тях. Особено тези модели.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Filqka1
      Здравейте !
      От известно време си търся магазин ,от който да си закупя ipbone 11. Разглеждал съм доста оферти с много различни цени ,но отворих pazaruvaj и съответно ми се изредиха много различни оферти от сайтове ,който не съм чувал или пазарувал никога. Офертите наистина изглеждаха доста добри и както всеки човек търся евтиното и се спрях на следната оферта от smartfon.bg - https://smartfonbg.com/apple-iphone-11-64gb-red . Цената е доста подбита спрямо другите пазари и това ме кара да мисля ,че е възможно телефоните ,които предлагат да не са оргинални. Но като погледнем на мненията на хората ,които вече са направили поръчка в техния сайт ще разберем ,че огромна част от тях са позитивни. Това ме кара да се замисля дали си заслужава да спестя няколкото стотин лева ,но да си го взема от онлайн магазин. Какво е вашето мнение и ако някой преди това е поръчвал от там нека разкаже за неговото преживяване.
    • от FoxterBG
      Здравейте, днес си взех нов iPhone и направих backups от стария телефон и преместих всичко на новия. Всичко се премести успешно без съобщенията. В iCloud-а съм позволил на Message да се запазват ? 

• от dimiter.iordanov
      Здравейте
      Искам да купя на дъщеря ми сравнително качествени слушалки за музика / тип тапи/ Ако са и с микрофон , чудесно!
      Ползва като източник iPhone , и предпочитам да са с кабел .
      Бюджет до 300 лева

Не ползвам слушалки и поради тази причина се обръщам тук за съвет.
      Дамата е на 25 години  и ползва постоянно "тапи" .
      Благодаря предварително
    • от Атанас Димов
      Здравейте ! Днес имах да правя смяна на батерия на iphone 7. Този модел съм много запознат с него понеже това ще е 4тия който поправям. И до сега съм нямал проблеми при смяна на компоненти на iphone 7. Така но този път явно съм оплескал нещо.
      Телефона работи перфектно  без забележки просто батерията пада за няма и няколко часа ползване. Никога не е воден на ремонт от както е закупен преди години. Аз съм първия който го отваря. Та така смених батерията (и преди съм сменял) всичко мина окей затворих го пуснах телефона.. обаче хоум буттона (сензора) не работи. А преди това си работеше. И просто сега не си го побирам в главата какво може да е станала понеже  го оправя много внимателно все пак чужд телефон. нямал съм такъв контакт близост до бутона той си е с дисплея батерията е на другата страна.*Той се разтваря като книга като се отвори* Просто не виждам какво може да съм оплескал. Не е чак такъв фатален проблем казал съм че смяната ще се забави ще сменя бутона за моя сметка. Но просто не знам как се е прецакало като съм нямал контакт до него. Винаги отварям през долните ръбове не съм човъркал с перцето долу в средата където е бутона.
      Благодаря !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване