Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли да се кара МПС без номер на бронята

D101149

Препоръчан отговор

Здравейте! Любопитно ми е ако карате кола, на която номера не е на предната бронята, а на таблото ще имате ли проблеми с полицията?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Любопитно ми е ако карате кола, на която номера не е на предната бронята, а на таблото ще имате ли проблеми с полицията?

Аз нямам абсолютно никакви проблеми в това отношение ! Даже и на таблото съм без номер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам абсолютно никакви проблеми в това отношение ! Даже и на таблото съм без номер.

хаха значи само с заден номер може да се кара така ли? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

хаха значи само с заден номер може да се кара така ли?

Човека говори с ирония...Предният номер е закачен със специален болт. Самото увреждане на болта (откачане или каквото и да е) прави регистрационната табела невалидна.Следователно - управлява се МПС с невалидна регистрация и глоба.Това не важи за задната регистрационна табела.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека говори с ирония...

Предният номер е закачен със специален болт. Самото увреждане на болта (откачане или каквото и да е) прави регистрационната табела невалидна.

Следователно - управлява се МПС с невалидна регистрация и глоба.

Това не важи за задната регистрационна табела.

Публикувано изображениеТова е само номера с 6 болта този номер невалиден ли е? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Човека говори с ирония...

Не! Напълно сериозен съм не ме карайте да си снимам колите.

Но аз все пак не живея в България и тук на никой не му дават две табели а само задна. Може да си сложи отпред какво му е кеф ако иска естествено. Но аз съм без нищо за по спортно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъркате се много младежи, само задния номер е с пломба и ваденето му е почти невъзможно (като изключим дрелка с правилната бургия).... В България не е разрешено да се кара без преден номер, ще го отнесеш доста, все пак не си в Америка където нямат преден номер.... И между впрочем предния номер се сваля с една права отвертка за около 12 секунди ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъркате се много младежи, само задния номер е с пломба и ваденето му е почти невъзможно (като изключим дрелка с правилната бургия).... В България не е разрешено да се кара без преден номер, ще го отнесеш доста, все пак не си в Америка където нямат преден номер.... И между впрочем предния номер се сваля с една права отвертка за около 12 секунди ;)

Ако е на таблото?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не! Напълно сериозен съм не ме карайте да си снимам колите.Но аз все пак не живея в България и тук на никой не му дават две табели а само задна. Може да си сложи отпред какво му е кеф ако иска естествено. Но аз съм без нищо за по спортно.

Е, хубаво, не си в България... Виж какво пише в нашият правилник:

Чл. 175. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) Наказва се с лишаване от право да управлява моторно превозно средство за срок от 1 до 6 месеца и с глоба от 50 до 200 лв. водач, който:1. управлява моторно превозно средство, което не е регистрирано по надлежния ред или което е регистрирано, но е без табели с регистрационен номер или табелите с регистрационния номер не са поставени на определените за това места;

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, хубаво, не си в България... Виж какво пише в нашият правилник: 

жалко... Аз си мислех, че съм в Америка  :DП.П Значи и таблото да е пак ще те глобят 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бъркате се много младежи, само задния номер е с пломба и ваденето му е почти невъзможно (като изключим дрелка с правилната бургия).... В България не е разрешено да се кара без преден номер, ще го отнесеш доста, все пак не си в Америка където нямат преден номер.... И между впрочем предния номер се сваля с една права отвертка за около 12 секунди Публикувано изображение

Предният е с тази пломба (специален болт). Да снимам ли табелите на всичките ми автомобили? На самият болт отпред е написано "МВР нещо си още"

Най-малкото полицайте седят и се крият в храстите пред теб, че да могат да те спрат, не гледат задницата ти след като отминеш Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предният е с тази пломба (специален болт). Да снимам ли табелите на всичките ми автомобили? На самият болт отпред е написано "МВР нещо си още"

Най-малкото полицайте седят и се крият в храстите пред теб, че да могат да те спрат, не гледат задницата ти след като отминеш Публикувано изображение

Бъркаш... Задната има един болт.. предният номер няма!  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

жалко... Аз си мислех, че съм в Америка  Публикувано изображение

П.П Значи и таблото да е пак ще те глобят

Регистрационни таблите се слагат на предната броня и на задната за МПС-та. За ППС-та (като ремаркета) табла се слага само отзад...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма болтове освен тези двата, които го държат...

Ти изкара ли книжка, купи ли кола че толкова те вълнуват тези въпроси ?!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе накарахте ме да се замисля, на коя табела се слагаше този болт (пломба). Сега е тъмно, утре ще погледна, Ако съм в грешка - извинете ме.Но така или ииначе на въпроса отговора е един - не, не може, табелата трябва да си е на мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

жалко... Аз си мислех, че съм в Америка  Публикувано изображение

И в Доминикана сме без предни номера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още нито кола имам нито книжка имам  :D  :D  Стана ми просто любопитно, защото из нета виждам много такива коли, които нямат предни номера и то в България 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още нито кола имам нито книжка имам  Публикувано изображение  Публикувано изображение  Стана ми просто любопитно, защото из нета виждам много такива коли, които нямат предни номера и то в България 

Може да е само за снимката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Все още нито кола имам нито книжка имам  :D  :D  Стана ми просто любопитно, защото из нета виждам много такива коли, които нямат предни номера и то в България 

Да си чувал за фотошоп!?!

:D  :D :D  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да си чувал за фотошоп!?!

:D  :D :D  :D

Чувал съм...Но не е с фотошоп... виждал съм и на живо тук там из фестове или пък съборчета..  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може да шофираш с номер върху таблото, но само при авариино придвижване. Ако шофираш постоянно така, то глобата ти е в "кърпа  вързана"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.. В България не е разрешено да се кара без преден номер, ще го отнесеш доста, все пак не си в Америка където нямат преден номер.... И между впрочем предния номер се сваля с една права отвертка за около 12 секунди ;)

В последното съм почти убеден, защото се държи на няколко пластмасови чопа и изваждането е детска игра.

Преди няколко години откраднаха предния номер на предишната ми кола ... точно пред входа на местната полиция. Паркирах там, слязох и рекох да пресека улицата, за да ида в отсрещния магазин. Но имам навика да се обръщам и да поглеждам колата си. Сторих го и тогава и видях, че съм забравил фаровете. Върнах се, загасих ги и отидох до магазина - няма начин да не съм забелязал липсата на номера. В магазина не съм се бавил повече от минута и половина, излязох и още от вратата на магазина видях липсата на номера. Изминах 10-те метра и влязох в полицията, където ме посрещнаха като много повече от престъпник - започнаха едни разпити от старшини, лейтенанти, капитани, изписаха купища протоколи, подписвах се на 20 места... Ама аз никога не подписвам без да чета, а това съвсем ги вбеси.

В резюме - забраниха ми да напускам града до второ нареждане, издадоха ми протокол, с който да си карам колата в града. После ме разтакаваха повече от месец, ходих още няколко пъти на разпит, та ми разрешиха да напускам града, но не и с колата си.

Не знам какво стана с изчезналия преден номер, но накрая ми дадоха протокол, с който да се придвижа до областния КАТ за издаване на нов номер. По пътя само който полицай не ме видя, той не ме спря, но нямаше проблеми след показването на протокола.

В крайна сметка глоба нямаше, но си платих за новия номер, а и колата ми не се движеше с вятъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така е, сваля се за секунди с проста отвертка. Всичкото е било , защото ако с него беше извършено престъпление . . . Примерно обир или изнасяне изнасяне на краден автомобил извън граница ...Проблемно е да се кара без номер на мястото, дори и при счупена броня. Обикновено праскат 100 - 200 лв без лишаване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Джани, ако номера е на предното стъкло, освен по член 175,  следва и арест по всички правила на отряда за бързо реагиране...Със съответните помощни средства. Ако се събудиш с желания неприсъщи за един мъж, може да е от палка напъхана на едно специфично място.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване