Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Наемане на Network Security Expert experience in reverse - engineering malware

Препоръчан отговор

Добър вечер

Спешно търся да наема мрежов специалист, който би могъл да ми помогне с разобличаването на човек който открадна пари от моят компютър. Разполагам с карантираните вируси, malwares и ИП адрес. За повече информация, моля пишете на лично. Благораря !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер

Спешно търся да наема мрежов специалист, който би могъл да ми помогне с разобличаването на човек който открадна пари от моят компютър.

Ами тъйший, като крийш парити в кутията на компа Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от KiNGSTON97
      Преди време се бях заразил с един Ransomware под името "RIGH." и оттогава файловете ми висят по облаците. Има ли вариант да ги оправя в днешна дата? Само снимки и малко видеа има.

• от charliebrooke
      Hello to all,
      for my thesis work I'm studying the various types of malware to understand their power. In particular I am studying Ransomware. My thesis consists in using file recovery tools and making statistics on how many files can be recovered.
      In addition to Ransomware I would like to test other malware that deletes files.
      However, I do not know the various types.
      Can you help me?
    • от dipsuchos
      Преятели,

Убедена съм, че съобщенията, които създавам не се доставят до съответния получател, към който са адресирани или минават през някаква цедка, съответно се изпращат със закъснение. 
      Визирам имейли, Фейсбук чат, кратки текстови съобщения, обаждания. 

Мога да ви дам три от многото примери - звънейки на оператор от съпорта за телекомуникационни и банкови услуги ми отговаря едно и също лице. Пишейки на определени лица, те не отговарят дори на официалните си страници/от служебните си имейли, при положение, че са силно комуникативни личности. Оставяйки публичен коментар под определена тема, тя не получава гласност или губи визуализация за някакви секунди (с идеята да се откажа от съобщението).

Това, поправете ме ако греша, не е възможно да се случва, ако някой не препраща всичките ми съобщения към една отбрана линия. 

Бихте ли ме посъветвали как да разбера кой точно клонира линията ми? Искам сама (или с ваша помощ) да отстраня проблема, предполагам разбирате защо. 

Поздрави!

• от soulflykc
      Здравейте, имам проблем с компютър който ми се явява офисен. Най-често се проявява след обяд след 15ч.  Хард диска не спира да върти и е почти невъзможно да се работи нормално. Имаме си системен админ който не успя да установи от какво се случва и преинсталира уиндоуса който беше Win 7 64 bit professional с win 8.1 64 бит. Това нямаше голям успех тъй като проблема си остава.
      ъпдейтите на уиндоуса са спряни. като пусна таск мениджъра единствено което ми показва че ползва харддиска е MS windows search indexer, system, service host : local /имам предвид над 2 МБ/с /

имам едно приложение /Activity Indicator/ което ми показва най често това съобщение:

Change: C:\Users\user\AppData\Local\Microsoft\Internet Explorer\DOMStore\I70M2HNG\ls.hit.gemius[1].xml

Проблема не се случва всеки ден и не съм намерил логика кога се появява, също така изобщо не ползвам IE.

Ако някой има някаква идея какво да търся или къде да гледам моля да я сподели. Също така каква информация бих могъл да предоставя за анализ. Логове и т.н.

благодаря.
    • от Iron Soundz
      Здравейте!
      На 06.01.2015 се сблъксах с един malware или по точно ransomware познат под името CryptoLocker. Появи ми се съобщение, подобно на това:

Без да се зачета по-подробно в описаното и мислейки че не е толкова проблемен malware, го спрях от Task Manager-a (kill process), след което рестартирах и изчистих всякакви следи от програмата. За съжаление по-късно разбрах че множество от файловете ми са повредени, mp3-ките прескачат, архивите са corrupt-нати, някои документи показват шльокавица, картинки с разширение jpeg показват "невалидно". С други думи corrutp-нати файлове. След като прочетох после за какво става дума, открих това https://nakedsecurity.sophos.com/2013/10/12/destructive-malware-cryptolocker-on-the-loose/ по темата и се оказа че този тип малуеър "разбърква" данните, (което може би обяснява защо например mp3-ките прескачат). Намерих в C:\Users следния файл "enc_files.txt", в който открих списък със всичките ми файлове, които са били "криптирани" и вследствие повредени. Операционната система е Windows 7 64 bit Ultimate. Нямам нито backup-и, нито restore points. Опцията "предишни версии" също не помогна ("There are no previous versions available").
      Въпросът ми е: има ли шанс нещо от тези файлове да се върне в предишното си състояние, чрез Recuva или някоя подобна програма за възстановяване на данни ?
      P.S.: Прочетох и темата "CTB Locker and Critroni Ransomware" но там ефектите от зловредния софтуер са малко по-други и нямат много общо с тези от Cryptolocker (не са ми променяни разширения на файлове, антивирусната се пуска без проблем), освен че и двете гадини прецакват данни в хардовете и искат пари за "отключване" или "unscramble" на файловете.
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване