Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с тъчпад и последващ със звука

jordanp

Препоръчан отговор

Проблема се появи след едно почистване на лаптоп HP Probook 4530s.

След сглобяване забелязах че не работи тъчпада, всикчо останало си работеше нормално.

Разглобих и сглобих 2 пъти лаптопа, като след всяко сглобяване гледах дали са правилно свързани кабелите и дали нещо не пропускам. Така и не проработи тъчпада.

При третото разглобяване забелязах, че на лентовия кабел отиващ към тъчпада, някои от жичките са прегънати. Успях да изправя проблемните, но пък открих на 2 места пречупени краища (предполагам оригинално не са по къси, а с еднаква дъжина всички).

Тогава ми хрумна да разменя краищата на тъчпад кабела, тъй като другия край няма пречупени жички. Тъчпада проработи, но пък спря напълно звука.

Открих че ако включа слушалки в съответната букса, си проработва и звука нормално (малко на обратен принцип).

Ако вкарам на половина  в буксата си проработват и слушалките (но това за експериманта).

Карах си един месец "на слушалки", но сега реших да предприема някакви мерки. Предполагам трябва да заменя кабела с нов, за да работи както тъчпада така и звука.

Но се замислям дали в мястото където влиза лентовия кабел, може да има повреда, т.е. да заменя кабела но да не се появи звука или да има проблем към тъчпада? Нямам в наличност друг подобен лентов кабел за експеримент.

Предполагам, щом работи тъчпада за мометна не би трябвало да е проблемен и входа, но все пак бих искал да узная и вашето мнение, за да знам дали да купувам и тъчпад или другия механизъм за звука.

Другия ми въпрос е има ли начин да разбера точно какъв модел лентов кабел за тъчпада се крие в лаптопа ми, без да го разглобявам. За да стигна до него трябва да отсъединя една камара джаджи, за това дали има някакъв друг подход за проверка на частите от определн модел лаптоп?

Проверих в инструкциите, но там не намерих информация за такъв кабел.

Пишете ми ако искате повече информация за лаптопа, за момента не се сещам какво друго да кажа освен модела.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тъчпада по-добре си поръчай чисто нов кабел или въобще го изключи като устройство. 

Колоните на лаптопа и тъчпада не знам да имат нещо общо. Вероятно си разпоил някой кабел. Без да разглобяваш лаптопа няма как да поръчаш правилния кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тъчпада по-добре си поръчай чисто нов кабел или въобще го изключи като устройство. 

Колоните на лаптопа и тъчпада не знам да имат нещо общо. Вероятно си разпоил някой кабел. Без да разглобяваш лаптопа няма как да поръчаш правилния кабел.

Използвам тъчпада, за сега смятам да разглобя лаптопа за да прегледам връзките към говорителите/тъчпада и модела на кабела. Ще пиша като прегледам споменатото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Реших да поръчам лентов кабел. В момента проверявам в ebay, но странно защо не намирам точно такъв.

На кабела пише: CviLux E208903-3 и AWM 20706 105C 60V VW-1

И на гърба: Halogen-Free

Брой пина: 30 или 32 (приблизително)

Всички модели, които намирам са с различен брой пинове.

Най-често 6, дали мога да използвам кабел с по-малко пина или изобщо с по-различен брой?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сглобих лаптопа, сега резултата е няма звук и тъчпада отново не работи.

Връзките са по следния начин.

Платката от тъчпада е свързана с кабел към друга платка, на която има четец за карти и 2 букси (слушалки и микрофон). От последната излиза широколентов кабел към дъното.

Именно този кабел има проблем са нагънати част от металните нишки и предполагам допринася да не работи тъчпада и звука.

В този клип се вижда отсъединения кабел (11:35мин.) и механизма (12:17мин).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване