Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не разчита субтитрите

Препоръчан отговор

Здравейте, четох за моя проблем доста, направих всичко (или поне аз така си мисля), но не се решава проблема. А той е, че наскоро сложих Win8.1 и днес за първи път реших да гледам филм, само че излиза този проблем. 

http://store.picbg.net/pubpic/DB/9F/e9370f3adc48db9f.bmp

Промених настройките на плеъра на кирилица, но пак същото. Влязох в контролния панел, направих настройката на езика на Bulgarian, и пак така. Какво да правя? :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, четох за моя проблем доста, направих всичко (или поне аз така си мисля), но не се решава проблема. А той е, че наскоро сложих Win8.1 и днес за първи път реших да гледам филм, само че излиза този проблем. 

Промених настройките на плеъра на кирилица, но пак същото. Влязох в контролния панел, направих настройката на езика на Bulgarian, и пак така. Какво да правя? Публикувано изображение

Настройте навсякъде да е Bulgaria, Bulgarian и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да промениш езика за "non-Unicode" програми на български. Виж тази тема, долу има снимка за Win 8 :How to change Language for non-Unicode programs in Windows 8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами освен тук - http://store.picbg.net/pubpic/5A/12/068a30e2f4f65a12.jpg, къде другаде има такава настройка?

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/change-system-locale#1TC=windows-7

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да KMPlayer e. А няма ли начин да си остана с този? :D

Има, но ти не даваш никаква информация.Не е ясно файла, който гледаш в какъв формат е и дали има вградени субтитри. Повечето .mkv са така. Също не е ясно колко и какви субтитри имаш на отделен файл като .srt и/или .sub. Не е ясно и какви настройки си променил в този KM. Не е ясно и дали имаш допълнителни външни пакети с кодеци като K-Lite или нещо подобно. Може да имаш DirectVobSub филтър, който да се задейства.Затова най-лесния вариант е с друга програма (въпреки че ако имаш пакет с кодеци, той и там ще работи). Или може да преинсталираш този KMPlayer като дай тикче на опцията за изтриване на всички лични настройки и после мини стандартната конфигурация на ново.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, но ти не даваш никаква информация.Не е ясно файла, който гледаш в какъв формат е и дали има вградени субтитри. Повечето .mkv са така. Също не е ясно колко и какви субтитри имаш на отделен файл като .srt и/или .sub. Не е ясно и какви настройки си променил в този KM. Не е ясно и дали имаш допълнителни външни пакети с кодеци като K-Lite или нещо подобно. Може да имаш DirectVobSub филтър, който да се задейства.Затова най-лесния вариант е с друга програма (въпреки че ако имаш пакет с кодеци, той и там ще работи). Или може да преинсталираш този KMPlayer като дай тикче на опцията за изтриване на всички лични настройки и после мини стандартната конфигурация на ново.

Оправи се с преинсталация на плеъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам проблем със субтитрите. ОС е седмица. Субтитрите са на srt файл.  Не ги отваря изобщо. Плеъра е VLC.

SRT-файла нали е изваден от архива и е със същото име като филма ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си инсталирал k-lite кодека трябва да има иконка долу в трея,която изглежда така :

Публикувано изображение

кликаш с десен бутон на мишката и даваш на "No subtitle"

Ако с това не се получи,значи проблемът ти е от ffdshow video decoder

Виж долу иконката в червеното квадратче и кликни с десния бутон и виж където има опция за субтитрите,просто я махни и всичко би трябвало да е наред!

Публикувано изображение

Успех! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си инсталирал k-lite кодека трябва да има иконка долу в трея,която изглежда така :

Публикувано изображение

кликаш с десен бутон на мишката и даваш на "No subtitle"

Ако с това не се получи,значи проблемът ти е от ffdshow video decoder

Виж долу иконката в червеното квадратче и кликни с десния бутон и виж където има опция за субтитрите,просто я махни и всичко би трябвало да е наред!

Публикувано изображение

Успех! Публикувано изображение

инсталирах кодеците, но няма иконка...

Оправи кодировката от настройки Публикувано изображение

Може ли малко по-подробно да обясниш, моля?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Промених настройките на плеъра на кирилица, но пак същото. Влязох в контролния панел, направих настройката на езика на Bulgarian, и пак така. Какво да правя? :(

Пробвай с някой друг плеър.Изтегли GOM Player и пробвай с него ;) после кажи дали проблема се е оправил ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване