Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем при свързване на лаптоп с интернет

Препоръчан отговор

Здравейте!Първо да кажа, че не разбирам много от компютри.Та въпросът ми е следния, преместих се да спя в леля ми, а тя няма рутер има само кабел, а като свържа кабела към лаптопа ми не се свързва към интернет.Има ли някакъв начин да настроя лаптопа си към интернета.Благодаря предварително

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да! Има. И начинът е да се обадиш на доставчика си и да му кажеш да изчисти мак адреса ти. Тогава ще можеш да се свързваш иначе сега доставчика те блокира защото мак адреса ти е непознат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, но рутера, ако е при теб ще стане. Можеш да го направиш така. Кликаш върху иконата за мрежа> Промяна на настройките на адаптера> десен бутон върху адаптера за локална мрежа> Свойства>Конфигуриране >Oт падащото меню избираш разширени> Търсиш в списъка Network address>  кликаш на стойност и записваш мак адреса на рутера, но само с буквите и цифрите които съдържа без двете точки (:) между тях. Но това важи, ако си знаеш мак адреса на рутера 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като си намеря Mac адреса какво да правя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И като си намеря Mac адреса какво да правя

Ами аз какво ти обяснявам? Кликаш върху иконата за мрежа> Промяна на настройките на адаптера> десен бутон върху адаптера за локална мрежа> Свойства>Конфигуриране >Oт падащото меню избираш разширени> Търсиш в списъка Network address>  кликаш на стойност и записваш мак адреса на рутера, но само с буквите и цифрите които съдържа без двете точки ( :) между тях. 

След това би трябвало да нямаш проблеми. А ти всъщност с кой доставчик си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тоя рутер как е настроен. Имаш ли потребителско име и парола ако е така значи си с PPPoE

Ти май нищо не разбираш от компютри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо трябва да си създадеш връзка с която да се свържеш към нета но предо това трябва да знаеш дали си с PPPoE или VPN свързване. Ако разбереш това ще те упътя по- нататък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обади се утре да дойдат и да ти  направят кънекцията,че като ти  чета знанията (гола вода) и няма да ни стигнат и 100 страници да ти обясняваме нещо дето се прави за 1 минута. Ти не знаеш  на какъв интернет си и как се връзваш към него  и си тръгнал да питаш нас дето хептен не ти знаем нещата как са .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тоя рутер как е настроен. Имаш ли потребителско име и парола ако е така значи си с PPPoE

Ти май нищо не разбираш от компютри

Ало помагача чети преди да "помагаш".В първия пост питащия пише, че Лелята няма рутер за кви пет лева разтягаш локуми???

Обади се утре да дойдат и да ти  направят кънекцията,че като ти  чета знанията (гола вода) и няма да ни стигнат и 100 страници да ти обясняваме нещо дето се прави за 1 минута. Ти не знаеш  на какъв интернет си и как се връзваш към него  и си тръгнал да питаш нас дето хептен не ти знаем нещата как са .

Ами ако техните са го отрязали от нет-а и "хакерчето" е решило да гепи от нета на лелчето?Как да се обади?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване