Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Диод на графичен процесор

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали е нормално Диода на графитния процесор при никаква работа да стои на 40-42 градуса , а при подкарана игра стига до 70-72 .. Video card 512 ATI Radeon HD 3650 е самата видео карта ? това нормални или високи температури са 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същата видеокарта и охлаждането което съм направил е малко самоделно, но върши работа. Не мога да ти дам точни числа какви трябва да са температурите. При мен без натоварване във жегите държи около 52-53 градуса, а при пусната игра GTA San Andreas стига до 60.

Препоръчвам да смениш термопастата (внимателно) и да провериш дали оборотите на перката са добре. Почистването от прах е ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

60-70 Градуса... От колко време не си почиствал компа си бе човек. Трябва му профилактика и нова термопаста  сигурно старата вече се е изпекла и затова стига тези температури.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Задължително почистване и профилактика на компютъра. Със сигурност радиатора на картата е пълен с прах и мръсотия и вентилатора не може да охлажда.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Температурата си е Ок! В момента пиша от машина на 2 дена и температурата на диода на графичният процесор е 39 градуса с отворен браузър!Разбира се профилактиката си е задължителна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aми 39 градуса е перфектна температура. Пусни пак някоя игра и ни кажи тогава колко е температурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aми 93 градуса е перфектна температура. Пусни пак някоя игра и ни кажи тогава колко е температурата.

Are You sure?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Are You sure?

Предполагам, че колегата е искал да напише 53 градуса. 93 градуса са убийствени даже за 256 битовите карти.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Aми 93 градуса е перфектна температура. Пусни пак някоя игра и ни кажи тогава колко е температурата.

Колега къде ги видя тия 93 градуса !!!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега къде ги видя тия 93 градуса !!!?

Съжалявам... Не обърняв внимание какво съм написал. Веднага се поправям! Благодаря, че ми каза!  ;)  :)

Предполагам, че колегата е искал да напише 53 градуса. 93 градуса са убийствени даже за 256 битовите карти.

Исках да напиша 39, но обърках реда  на цифрите. Извинете ме. :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване