Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Руут на таблет

SpeeD1

Препоръчан отговор

Значи напълни ми се паметта на таблета и реших да си взема SD карта, обаче както изглежда не е толкова лесно да си прехвърлиш приложенията към SD картата (или поне аз нещо не разбирам). Четох в някакви сайтове, че ако андройдът ти е по старт не можеш да си прехвърляш приложенията и т.н. от цялата работа всичко стига до руут (поне до колкото разбрах). Като цяло искам да си руутна таблета за да мога да си местя приложенията в SD картата, ако има някакъв друг начин по лесен ще се радвам да го споделите с мен :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не разбирате не се захващайте, защото ще си развалите таблета, а и гаранцията му ще отпадне. Начини има, но те са за по-напреднали. Ползвайте Clean Master за да почистите кешовете на приложенията, и ще си освободите място за други.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди да се захванеш с нещо като руут, първо прочети малко повече за него, след това провери дали твоя таблет има възможност да се руутва и какъв процент е той, защото има вероятност да ти брикне устройството, т.е. не можеш да го използваш за нищо повече, освен за украса на камината. В интернет има програми за руут, които са елементарни за използване, но внимавай много и проучи много добре нещата, защото можеш накрая да си останеш само с пластмасата и нищо повече, а гаранцията няма да ти го поправи ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли ето и една моя темичка ако все пак искате да разберете начини, но риска си го поемате вие:

Увеличаване на internal storage на таблет - мнения

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не разбирате не се захващайте, защото ще си развалите таблета, а и гаранцията му ще отпадне. Начини има, но те са за по-напреднали. Ползвайте Clean Master за да почистите кешовете на приложенията, и ще си освободите място за други.

Clean Master , лично не я препоръчвам много,много доста товари таблета/телефона. Повече вреди отколкото да помага :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тоест, трябва да отида при някой специалист за да мога да си прехвърля приложенията от таблета в SD картата?

П.П: Беше общо казано

Можеш просто да се регистрираш в някой форум за Android, и да прочетеш съответните теми за твоя модел таблет (който си забравил да споменеш тук).

Или пък - да попиташ Google? ;) Много често ми е спестявал пускане на теми, и чакане с часове някой да даде смислен отговор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се знае дали проблема ще ти се реши с Root на таблета. Ако все пак си решил да го правиш занеси го на човек, който се занимава с подобен род дейност. И вече колегите казаха, че гаранцията се губи.

По-добре отиди от там откъдето си купил таблета. Може спокойно да попиташ за твоя проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най- лесния и безпроблемен начин е да направиш reset на таблета и после да си инсталираш само необходимите неща.

Имам 4 ГБ памет на таблета от която приложенията(снимки,музика и т.н.) заемат половината, другата половина не знам как се е напълнила :х

Ако някой ми каже как да направя така, че като си тегля приложения да отиват в SD картата ще ми помогне много ;р

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой ми каже как да направя така, че като си тегля приложения да отиват в SD картата ще ми помогне много ;р

Ако напишеш марка и модел на таблета , може и да опитам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако таблета е някав китайски, No name просто ми кажи със какъв процесор е и с коя версия на андроид е :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Погледни в настройките на таблета за използване на SD картата и приложенията - задай SD картата ато място по подразбиране за инсталиране. Някои програми, обаче, не допускат инсталирането си на SD картата. За тях трябва да сменяш мястото, докато ги инсталираш и после отново да превключиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По стари версий на Андроид не позволяват инсталиране на SD карта, но без да знаеш у-вото и версията на ОС всеки съвет е грешен......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Samsung Galaxy Tab 2, версията на OS не знам каква е и не знам как да проверя ;d

Щом такова елементарно нещо не можеш да провериш, по- добре се откажи от всякакви интервенции.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По стари версий на Андроид не позволяват инсталиране на SD карта, но без да знаеш у-вото и версията на ОС всеки съвет е грешен......

Точно обратното :) . При Galaxy Tab с Android 2.3.6 има опция да се местят приложенията на мемори картата. Тази опция липсва при 4.0 и по-късните.

За съжаление при Galaxy Tab 2 решението е едно - руут, и външно приложение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Samsung Galaxy Tab 2, версията на OS не знам каква е и не знам как да проверя ;d

Въпроса е дали си с GT-5100 или с GT-P5110 , първия е с 3G, втория само Wi-Fi. За втория официално скоро излезе update до v.4.2.2 , а за GT-P5100 все още чакаме, караме си с v.4.0.4 .
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре не барай там където не разбираш,руут се прави лесно,след това слагаш например програмка като Link2SD и си бомба,но е хубаво да попрочетеш какви са рисковете,плюсовете и минусите за устройството ако направиш тази крачка,разбира се връщане има,руут права както се добавят,така се и отнемат,но все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

а има ли някакъв начин приложенията да се инсталирват направо в СД картата без руут?[/quote

Прочети тук: http://www.androidbg.com/forum/topic44200-instalirane-na-prilozheniya-direktno-v-sd-kartata-raboti.html
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване