Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Охлаждане за процесор (сокет FCLGA1155)

Гост

Препоръчан отговор

Здравейте, ще сменям охлаждането на процесора ми (intel core i7 3770). Бихте ли ми препоръчали добро охлаждане за около 120-150 лв (не искам да е водно). Спрял съм се на Noctua nh-d14 . Смятах просто да бучна вентилатори в кутията, но ще е по-добре да сменя охлаждането на процесора. Температурите, които дигам са около 76 градуса. Досега бях с боксовото охлаждане, което е доста зле за моите цели. Спицифичното е че използвам компютъра за 3d анимация и като render-вам процесора ми стои на 100%. Понякога и 32 часа го оставям да render-ва.

Ще се радвам ако споделите мнения за този охладител и от къде да го поръчам, смятам от emag заради безплатната доставка.

Предварително ви благодаря за отговорите !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал HR-02 Macho Rev.A. Имам го вече 1 година и съм много доволен.

Ами изглежда добре, но конкретно ме интересува за noctua-та (гледам че има и 6 години гаранция). След всяка изминала минута все повече почвам да се "кефя" на noctua-та. :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото съм запознат при въздушните охладители трябва да гледате да са по-тежки. Конкретен модел не мога да препоръчам, нямам опит при охлажданията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тест на Noctua с процесор Intel Core i5 650:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/cooler_master_v8_gts_review/7

Бих ти препоръчал този, но вероятно ще имаш проблем с монтажа - плитка кутия или опиране в Рам-та

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя, че кутията ми е :Commander MS-I Snow Edition

А рамта ми е някаква смотана на Silicon Power 8 gb 1333mhz (не стърчат никакви жилета от нея)

:D

http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/cooler_master_v8_gts_review/7

Бих ти препоръчал този, но вероятно ще имаш проблем с монтажа - плитка кутия или опиране в Рам-та

А имаш ли конкретно мнение за Noctua-та ?

Предварително ти благодаря за помощта !

Поздрави ! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година на едно момче сглобявах една машинка с i5, в HAF кутия и добре стоеше. Виждам го често и няма забележки, а е геймър по принцип. Т.е. вентилатора си върши работата, но да допълня, че има и 200 мм перка отгоре и отстрани, както и 120 мм отпред и отзад. Мераклийска работа... Съвета ми е да си поставиш вентилатори и на горните отвори, а не е зле и филтри да добавиш. Спестява голямо чистене...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година на едно момче сглобявах една машинка с i5, в HAF кутия и добре стоеше. Виждам го често и няма забележки, а е геймър по принцип. Т.е. вентилатора си върши работата, но да допълня, че има и 200 мм перка отгоре и отстрани, както и 120 мм отпред и отзад. Мераклийска работа... Съвета ми е да си поставиш вентилатори и на горните отвори, а не е зле и филтри да добавиш. Спестява голямо чистене...

Този твой познат има cooler master или noctua? Положението става напечено! Все повече се зарибявам по noctua-та ! :D

Сега гледах разни ревюта в Youtube.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този твой познат има cooler master или noctua? Положението става напечено! Все повече се зарибявам по noctua-та ! :D

Сега гледах разни ревюта в Youtube.

noctua, нали за нея питаш. CM го имам аз. Но както писах, сам воина не е воин. Трябва си и тези вентилатори по кутията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

noctua, нали за нея питаш. CM го имам аз. Но както писах, сам воина не е воин. Трябва си и тези вентилатори по кутията.

Ами вентилатори съм си избрал COOLERMASTER JetFlo 120 .

Къде ще е най-добре да ги разположа като имаш предвид кутията ми. Имам само 1 на задния панел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Noctua вентилаторите са най-добрите, които могат да бъдат намерени, поне за сега. Това охлаждане е също много добро и е най-доброто от всички, изброени до тук. Не се замисляй ни най-малко, а направо го вземай. Ако дойде с noctua вентилатори, а не да са ги подменили с някакви боклуци, то тогава ще си повече от доволен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами вентилатори съм си избрал COOLERMASTER JetFlo 120 .

Къде ще е най-добре да ги разположа като имаш предвид кутията ми. Имам само 1 на задния панел.

Имаш ли вентилатор на предния панел? И ако не, то има ли опция да се постави? Защото задния ще изкарва, ама трябва и поне един да вкарва...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли вентилатор на предния панел? И ако не, то има ли опция да се постави? Защото задния ще изкарва, ама трябва и поне един да вкарва...

Да както се вижда в сайта на Thermaltake имам един отпред и се чудя дали дали да сложа 1 отстрани и 1 отгоре или 1 отпред и 1 отгоре .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да както се вижда в сайта на Thermaltake имам един отпред и се чудя дали дали да сложа 1 отстрани и 1 отгоре или 1 отпред и 1 отгоре .

Ако имаш един отпред, аз бих сложил два отгоре, защото топлото на там върви и по-ефективно да го изхвърля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш един отпред, аз бих сложил два отгоре, защото топлото на там върви и по-ефективно да го изхвърля.

Ами нямам отпред, вероятно ще сложа 1 отпред и 1 отгоре. Но тези вентилатори са по-скъпички и ще купя 1 най-вероятно ще го сложа отпред.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно излишно е толкова хвърлени пари ,за нещо предназначено за съвсем други цели и което единсвено ще бездейства и събира прах.Добавяш си още един вентилатор ,като ги поставиш отпред да вкарва и отзад да изкарва и си взимаш бюджетен клас въздушен охладител.За заключен процесор е безмислено да се целиш в топ въздушни охлаждания след като един евтин приличен варянт ще ти държи процесора хладен, колкото и ще да го товариш.Ето моето предложение:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно излишно е толкова хвърлени пари ,за нещо предназначено за съвсем други цели и което единсвено ще бездейства и събира прах.Добавяш си още един вентилатор ,като ги поставиш отпред да вкарва и отзад да изкарва и си взимаш бюджетен клас въздушен охладител.За заключен процесор е безмислено да се целиш в топ въздушни охлаждания след като един евтин приличен варянт ще ти държи процесора хладен, колкото и ще да го товариш.Ето моето предложение:

Ами преди не се занимавах толкова с 3D анимация, съответно вече рендервам по много и може би не си видял температурите ми. 76 градуса при рендаринг само с процесор, без да прибавям и ведео карта има и такива настройки за VRAY. А компютъра ми стои по 24-48 часа да рендерва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от bissko
      Зравейте,
      Компютърната конфигурация е:
      Дъно: ASROCK B250M PRO 4
      Процесор:PENTIUM G 4560
      Хард: SSD KINGSTON 480 GB
      Рам: KINGSTON 8 GB
      Видео: ASUS RX 470 8 GB
      Захранване:  CORSAIR RM 650 X
      REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50
      Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

• от Soviet Soldier
      Здравейте,
      Днес след спиране на тока дъртият ми компютър отказа да се включи, дава само следния код 1-3-3-1. Проверих и се оказва, че е проблем с някаква си DRAM, или иначе казано, поне доколкото разбрах от намереното в нета е заминало дъното. Та реших, че е време да сглобя нещо по-свежо. Искам да знам тези компоненти пасват ли добре един към друг?
      https://m.emag.bg/dynna-platka-asus-socket-am4-prime-a320m-k/pd/DTGJ7DBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/procesor-amd-ryzen-3-1200-3100mhz-10mb-socket-am4-box-yd1200bbaebox/pd/DYLV8KBBM/?ref=fav_pd-title

https://m.emag.bg/pamet-corsair-vengeance-lpx-black-8-gb-ddr4-3000-mhz-cl16-cmk8gx4m1d3000c16/pd/D4JRTVBBM/?ref=fav_pd-title
      Също така искам да знам старите ми хард дискове, ако не се лъжа SATA II ще са съвместими с това дъно?
      300W захранване, дали е достатъчно за този хардуер? 
    • от Hristo00
      Искам да взема процесор intel core 2 quad q8400 2,66ghz за дънна платка p5kpl/1600. Въпроса ми е ще върви ли цс го и лигата? Рам паметта е 4гб и видео карта nvidia geforce gt710.
    • от nosorogabg
      Кво стаа маняци имам въпрос..харесал съм си процесор(Intel Core i5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151), но сегашният ми процесор е Kaby Lake а i5-6500 до колкото разбрах от ark.intel.com е Skylakе. Ето това е мойто дъно  https://prnt.sc/qhxwh0.  Въпросът ми е следният..мога ли да сложа тази i5-ца на това дъно ?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване