Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Покупка на кола от Италия?

Препоръчан отговор

Здравейте колеги :)

Преди време бях пуснал, една тема за избор на автомобил тогава се спрях на "Ford Fiesta 2004" , но напоследък започнаха доста проблеми с фиестата затова реших, че е време да я продам. След 2 месеца един приятел си идва от Италия, той всеки път когато си идва докарва по една кола за продажба, или някой ако му е поръчал да му купи. Утре ще говоря с него и ще искам да ми вземи една, засега съм се спрял на няколко модела, искам мнение за следните модели. Ще се радвам вие също да ми предложите, някакви алтернативи. Изискванията са ми;

1. Седан

2. Дизел "задължително"

3. Комфорт

4. 90-150 к.с.

5. Евтини части

6. 2000-2005 г.

За сега съм се спрял на тези модели;

1. AUDI A4 

2. VW Passat 

3. Mercedes-Benz C220

Бюджет/а не е определен, но обмислям да не е повече от 2000-4000 лв. Благодаря на всички, които помогнат отново с избора. На момчето трябва да му отговоря най-късно утре вечер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 118
  • Създадено
  • Последен отговор

Здравей,от Италия не е добра идея да се взима 2-ра ръка. Много неподдържани са автомобилите и ги карат доста аджамийски.Иначе аз бих заложил на Мерцедеса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Иначе аз бих заложил на Мерцедеса.

Поради какви съображения ?

Харчи малко и има еФтина поддръжка ли ?

Само като знам какви бензинояди са и колко са им евтини частите и бягам с 200

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

от Италия не е добра идея да се взима 2-ра ръка. Много неподдържани са автомобилите и ги карат доста аджамийски.

Иначе аз бих заложил на Мерцедеса.

+1 

Единствения плюс за вноса от Италия е това, че не ръждясват толкова колкото тези от Германия, Австрия и тнт. 

Чувал съм един лаф, че ако си купиш кола от Италия може да си първия който и сменя маслото Публикувано изображение

Иначе и аз съм за Мерцедеса

По принцип са по надежни от повечето други автомобили. Друг е въпроса, че всичко е на късмет щом става на въпроса за кола 2ра ръка, но това е при всяка марка. 

Като ти гледам ника, едва ли ще кажеш нещо хубаво за мерцедес или за другите изброени марки от автора. 

Колкото до разхода става на въпрос за дизел, а не за бензин.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колата ще е 2-ра ръка, няма друг шанс за нова да си взема. Насочих се към Италия по-простата причина, че имам там познат които ще ми я докара без пари. Все пак в Италия колите са с около 1-2К за разлика от тук в България. Например харесах едно ауди а4 за 1950 евро , а тук същото ауди е почти 5К. Добре, ако покупката е от частно лице, а не от автокъща?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е тази събота ще съм на среща на Мерцедес форума, питай ни колко ще ни излезне бензина.

Факт, ама пък е кеф да го караш и щом може да си го позволи...

+1 

Единствения плюс за вноса от Италия е това, че не ръждясват толкова колкото тези от Германия, Австрия и тнт. 

Чувал съм един лаф, че ако си купиш кола от Италия може да си първия който и сменя маслото Публикувано изображение

Иначе и аз съм за Мерцедеса

Абсолютно. Цял късмет ще да е, ако на колата някога е сменяно маслото...

Например харесах едно ауди а4 за 1950 евро , а тук същото ауди е почти 5К. Добре, ако покупката е от частно лице, а не от автокъща?

А ако се наложи да вкараш още 1-2К за ремонт?

Кола от Италия си е риск, разгледай автофорумите, никой не препоръчва да се взима автомобил от там.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като ти гледам ника, едва ли ще кажеш нещо хубаво за мерцедес или за другите изброени марки от автора. Колкото до разхода става на въпрос за дизел, а не за бензин.

Вадиш си погрешни изводи от ника ми. Аз даже съм готов да си сменя бмв-то за мерцедес стига да е по нов. Никъде не казах че са лоши като коли но мога да си представя обаче мерцедес за 4000 лева в този клас и година и ако е дизел в какво състояние трябва да е.

Е тази събота ще съм на среща на Мерцедес форума, питай ни колко ще ни излезне бензина.Факт, ама пък е кеф да го караш и щом може да си го позволи... 

Ама дай да не сравняваме нови коли със стари мерцедеси. Едва ли ще е голям кеф да караш 10 годишна кола.

Историята помни и по тежки случаи но по голям кеф от новото няма.

Вчера по ирония на съдбата се качвам в една тойота от сорта на ярис 2007 година (нещо подобно, в гаража ми е мързи ме да стана и да я видя). Аз се хванах за главата. То волана стой на криво. На ляво не завива за сметка на това на дясно е много добре, няма фарове, тоест някакви къндила, луфт във волана, по мой навик винаги тръгвам да изпреварвам в чудо се видях !!! Била с десен волан сменян към ляв, то мигачи и чистачки на обратно ... ми това са икономиите изобщо не правят кеф да ги караш. Иначе икономична и я кара жена ама разликата е осезаема кога слезеш от нова кола. Та нов мерцедес да караш ще е удоволствие ама старите едва ли правят кеф от сервиз в сервиз.

Аз лично бих заложил на нещо по ново нищо че няма да е с емблема на мерцедес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както казах, отворен съм и за други предложения. Човека които ще ми я докара, друг път също е карал на познати. Досега никой не се е оплакал, но ще рискувам пак да видим какво ще стане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поради какви съображения ?Харчи малко и има еФтина поддръжка ли ?Само като знам какви бензинояди са и колко са им евтини частите и бягам с 200

1300 km , от които 1100 извън градско (Банско-Варна) с 220 лв нафта , при цена на дизела от миналата седмица, тааа сметни и ни кажи дали е много. А на връщане взехме бургас - пловдив за час и 40 мин. та смятай дали сме карали икономично. Мн мразя неподготвени хора , да се обаждат където не разбират.Та по темата - разбира се че мерцедеса, само по възможност да е с270, чувам голям отзвук че 220 имат пб с дизеловата помпа.Но категорично Мерцедеса
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1300 km , от които 1100 извън градско (Банско-Варна) с 220 лв нафта , при цена на дизела от миналата седмица, тааа сметни и ни кажи дали е много. А на връщане взехме бургас - пловдив за час и 40 мин. та смятай дали сме карали икономично. Мн мразя неподготвени хора , да се обаждат където не разбират.Та по темата - разбира се че мерцедеса, само по възможност да е с270, чувам голям отзвук че 220 имат пб с дизеловата помпа.Но категорично Мерцедеса

Нищо не е изгорил  ама ти е крива сметката. Километъра не се смята само в разход гориво ама който не поддържа кола той не го знае.

То и на мен бмвто ми харчи 9/100 дизел ама да карам сеата който ми харчи 13/100 бензин ми е по евтино. Така че не питай старило ами питай платило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си забелязал, човека не е предложил сеат. И трите коли са почти еднакво скъпа подръжка, даже познати които имат пасат 4, си скубят косите. Тъй че за мен избора е между цедката и А4-ката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Къде кара 200 км градско!?! :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си забелязал, човека не е предложил сеат. И трите коли са почти еднакво скъпа подръжка, даже познати които имат пасат 4, си скубят косите. Тъй че за мен избора е между цедката и А4-ката

Аз никъде не предлагам сеат !!! Или бмв но определено бих заложил на по нов пасат отколкото на останалите две предложения в по стари варианти или на повече километри.

Една кола в дългосрочен план като почнеш да и сменяш масла, филтри, гуми и някой друг чарк тогава може да смяташ колко ти е била икономична всъщност и колко ти е струвал километъра.  А не да ми минеш с 220 лева 1300км.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде не се карайте :)

Сега го обсъдих и с бащата, той звъна на един негов приятел които има най-големия сервиз в Пловдив, каза да вземем "Audi A4 1.9 tdi 2003" , говорих с моя познат каза, че може да ме уреди с такава кола за 1500 евро. Мисля, че ще бъде тази вие какво ще кажете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде не се карайте Публикувано изображение

Сега го обсъдих и с бащата, той звъна на един негов приятел които има най-големия сервиз в Пловдив, каза да вземем "Audi A4 1.9 tdi 2003" , говорих с моя познат каза, че може да ме уреди с такава кола за 1500 евро. Мисля, че ще бъде тази вие какво ще кажете?

Докато не видим колата нищо не можем да кажем но добре е че си се дръпнал от мерцедеса. То даже и по форуми коли не се гледат.

Ама при теб ще е каквото ти докарат това ще бъде. Моли се да е на малко километри и реални най вече. Доколкото е възможно в тази цена. Иначе е добър избор но ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Докато не видим колата нищо не можем да кажем но добре е че си се дръпнал от мерцедеса. То даже и по форуми коли не се гледат.

Ама при теб ще е каквото ти докарат това ще бъде. Моли се да е на малко километри и реални най вече. Доколкото е възможно в тази цена. Иначе е добър избор но ...

Това е колата; ---> http://www.cars.bg/c680767

Знам, че за тези пари ще бъде що годе бо*лук, но по-добре това отколкото да се моля на приятели да ми дават колите си....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е колата; ---> http://www.cars.bg/c680767

Знам, че за тези пари ще бъде що годе бо*лук, но по-добре това отколкото да се моля на приятели да ми дават колите си....

Аз перфектно знам какво е ауди 1.9 тди все пак съм бил собственик и на такова както и на А3 1.9 но линка е към кола де е с цена доста надвишаваща вашия бюджет. Иска ми се да видя кола коя струва 1500 евро в какво състояние ще е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз перфектно знам какво е ауди 1.9 тди все пак съм бил собственик и на такова както и на А3 1.9 но линка е към кола де е с цена доста надвишаваща вашия бюджет. Иска ми се да видя кола коя струва 1500 евро в какво състояние ще е.

Така кажи :D 

Намерих я в "mobile.de" , но сега вече не мога да я намеря .....

Когато дойде колата при мен, ще поставя няколко снимки :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Така кажи Публикувано изображение

Намерих я в "mobile.de" , но сега вече не мога да я намеря .....

Когато дойде колата при мен, ще поставя няколко снимки Публикувано изображение

О значи вече е пазарена и запазена за купувача.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

О значи вече е пазарена и запазена за купувача.

То ще се намери друга, исках само да покажа какво искам да си взема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То ще се намери друга, исках само да покажа какво искам да си взема.

От Ауди до Ауди разлика от земята до небето.

Като я вкараш в сервиза при вашия приятел тогава ще си наясно какво точно си купил. Тук просто си приказваме общи приказки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Значи след дълги, разговори с баща ми и други мой приятели. Реших, че по-добрия избор е да си взема кола от България. Разликата в цената е 500-1000 лв. но поне ще я видя,тествам,прегледам и т.н. Другата седмица ще започнем да обикаляме из автокъщите, след това ще решим какво да вземем и от къде. Мисля, че до средата на септември ще вземем колата. След това ще се похваля с няколко снимки :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи след дълги, разговори с баща ми и други мой приятели. Реших, че по-добрия избор е да си взема кола от България. Разликата в цената е 500-1000 лв. но поне ще я видя,тествам,прегледам и т.н. Другата седмица ще започнем да обикаляме из автокъщите, след това ще решим какво да вземем и от къде. Мисля, че до средата на септември ще вземем колата. След това ще се похваля с няколко снимки :P

Идеята е добра, но винаги проверявай от къде е внос. 100%, че няма да те излъжат, никой не ти дава, но ако чуеш Италия - бягай на далеч, колкото и добре да изглежда визуално (външно).Успех!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, но все пак крайния избор не е Ауди, спрях се сега и на VW Bora 1.9 tdi / VW Passat 1.9 tdi ,  вече когато бащата е по-свободен, ще обиколим автокъщите и ще избирам на място. Все пак ми трябва кола с която да си върша работа, а не кола която да стой постоянно в сервизите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Привет отново :)

Забравих да пиша, че колата е купена вече. Но сега е в сервиза на един наш познат, след като я постегне смени всички "ремаци,ролки,носачи,масла,филтри и т.н." , след като е готова ще прикача снимки малко да се похвалим :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване