Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

AMD athlon 64 3500+, 2gb ram ddr2, захранване 400W дъно Ecs 6100PM-M2 (V2), на тази конфигурация сложих Geforce 220 1gb ddr3 (втора употреба от olx) на win xp sp3, игрите вървяха добре, но за 1 ден, 2 пъти излези син екран при играене на игри. На другият ден си зимах AMD athlon 64 x2 3800+ работеше добре, макар пак от време на време да излизаше син екран. На другият ден квото и да вклиоча веднага излизаше Dont Send, дори в интернет..... Наложисе да го прейнсталирам. Сложих хп и едвам едвам инсталирах драйверите за видеото, после браузъра постоянно правише сриф... Клиповете не тръгваха заради сриф на flash pleyara..... На другият ден пробвах с win 7, стигнах до процеса с драйверите, и ми излези син екран.... Махнах видеото и започнах отначало но пак излези син екран.... Накрая махнах и процесора сложих стария, и всичко се инсталира добре... :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Та въпроса какъв е?

Въпроса ми е от какво се получава това ?? Сега дадпх видеото и процесора на 1 приятел да видя да ли на неговият комп ще правят проблеми
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами в папка C:/ Windows/ Minidump има едни dmp файлове. Те съдържат информация за синия екран с определен код на грешка. Кода на грешката ще посочи къде е проблема. Архивирате файловете от тази папка и ги качвате някъде откъдето някой от форума да може да ги свали или пък по-лесният вариант инсталирате Blue Screen of Death Viewer нещо подобно беше името и тази програма ще разчете файловете. След това качвате кода от грешката тук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би има нещо общо и с дъното не само видео картата

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не би следвало да е процесора според мен. Бих заложил на видео - имал съм съвсем същия проблем при прегрявал компонент. Работи известно време прилично, но натовари ли се, започва да дава сини екрани, да губи драйвери. Прогресивно се скапваше, докато накрая бачкаше само под ОС с много лека графична среда и изключени всякакви оптимизации. С което искам да кажа, че ако е видео, нямаш особени шансове да се справиш с наличното, ще се наложи да сдобиеш ново.

В сайтове като olx има много измамници. Казвам го от личен опит. А това с видеото е класически случай - платката работи известно време при инсталация, докато не загреее. Ако е прегрявана, електрическите параметри на компонентите ѝ са се променили и оттук нататък тя ще прегрява непрекъснато и все повече, тъй като се наруашава баланса между съпротивление и ток. От пръв поглед не можеш да установиш проблема - тестваш за 3 минути, бачка, купуваш. Прибираш се вкъщи, прави първи проблем. Решаваш, че е за преинсталация. Справяш се, тръгва, пак ти образува нерви. Докато се усетиш, че си измамен, минават 2-3 дни поне - време, достатъчно и сам да скапеш видео картата. Това ще ти каже и продавачът - прецакал си я ти, а той ти я е дал читава, даже си могъл да я тестваш, преди да платиш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко пак ми се появи син екран, и то без новите хардуери а със старите и windows 7, новите ги дадох на 1 приятел да ги тества на неговият компютър и от за сега от 2 деня няма никакви проблеми, ето снимки :http://prikachi.com/images.php?images/251/7540251D.jpghttp://prikachi.com/images.php?images/254/7540254C.jpghttp://prikachi.com/images.php?images/255/7540255u.jpghttp://prikachi.com/images.php?images/256/7540256L.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

...

Оправи си заглавието. Със стара видео карта.

Интересно ми е, какви са тези игри, които се опитваш да играеш с това остаряло видео? От преебалника доста хора са се опарили.

И за друг път да знаеш - на старо, само вино и ракия!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днеска както инсталирвам една програма ими даде пак син екран, 0x0000007A рестарирасе компютъра, и беше до там, целият ми хард диск беше изтрит.... Мисля чее от SATA кабела на хард диска или целият хард диск.... Утре ще сменя кабела

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от Анита Христова Трифонова
      Заря Нова Година 2021 Плевен - А.Х.Т.sekirata cekupama

Нещо общо  Банкя и Симеоново, Копукова е моста,който отдавна скърца! Наближило е да се счуПИ И ..

ЗАЩО Симеоново , Защо сме най-калния квартал  в Софийско- питаш се 
      Ами щото го населиха селянки уж Софиянки и си накупиха съмнителни имоти...да продължа ли....?

Иванчо-г..от руските приказки ,само дето очната ти линия върви надолу като на бухал -

актуална снимка е тази, а  НЕ гимназиалната която си турила за аватар  на един от профилите си в блогбеге

• от Donchevv
      Здравейте днес сложих втора видео карта за кросфайр но вижте какво показва някакви идеи .. подечрртвавам картата е за майнинг .. 

• от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от Анита Христова Трифонова
      Честита Нова Година 2021!
      Обичам Новата Година
      музика текст  стихове А.Х.Т.sekirata cekupama

• Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване