Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нормални ли са температурите на компютъра ми ?

Препоръчан отговор

Здравейте , поради високите температури навън , започнах да се притеснявам за моя компютър откъм градуси и прегряване и тн.Искам да споделя температурите на компонентите ми , а вие да ми кажете в нормата ли са и евентуално какво да направя за да подобря охлаждането.Имам 2 отделни вентилатора , един за вкарване на въздух който се намира зад харддисковете / отпред под бутона за включване на компютъра и един за изкарване на топлия въздух отзад на кутията /между процесора и видео картата . Ето снимка от aida64 , и искам да обърнете внимание на VRM-то какво е точно и защо то ми е с най-голяма температура? Благодаря Предварително на всички ви!!!! Ето снимка на температурите -> http://prikachi.com/images.php?images/337/7536337i.png !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То всичкото добре,ама да споделиш някаква информация за хардуера,че да ти кажем дали е нормално.Аз лично не виждам притеснения.Температурите в idle ли са ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То всичкото добре,ама да споделиш някаква информация за хардуера,че да ти кажем дали е нормално.Аз лично не виждам притеснения.Температурите в idle ли са ?

Да, не са под товар тези температури. Видео картата ми е Ati Hd4870 512MB DDR5 ,Процесора е Intel dual core 2,66 E7300 .

На колкото процента работи процесорът? Аз не виждам нищо нередно в температурите.

Как мога да видя на колко процента работи , в Айда не ми показва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом без товар държи под 50 градуса, значи всичко засега е наред. Харддисковете също са наред. Видеото също е в норма. Нямаш повод за притеснение.

Един въпрос - какво е охлаждането на процесора? Фабричното ли е? - Питам, защото явно е с по-малка перка и държи сравнително високи обороти. Не е нищо проблемно, не се шашкай, само питам. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предвид жегите, всичко изглежда наред. Може би е възможно малко да се оптимизира въздушният поток на кутията, така че охлаждането да е по-ефективно. Нищо притеснително на пръв поглед.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разглоби си картата и изчисти прахоляка от радиатора. Това ще свали температурата и.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами охлаждането не е кой знае колко "високо" но ако смяташ че е много почисти както ти казаха и ако неси сменял скоро термо пастата е хубаво да я смениш. Лятото е тка все пак е ЖЕГА влияе малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване