Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден .

Лаптопът ми Lenovo G580 така да се каже почина . Причината е късо съединение от страна на LAN RJ 45 порта . Той е със характеристики 8 GB DDR3 , Intel I3 , NVidia GForce 2 GB , HDD 1TB . Обмислям да взема някой друг лаптоп Lenovo G580 , който е с по - слаби компуненти от моят , и да му прехвърля изброените от мен компуненти . Въпросът ми е : Дали ще има смисъл във това ? Със кое трябва да се съобразя ( освен с дъното ) ? Или ми дайте друг съвет ?

Благодаря ви предварително .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден .

Лаптопът ми Lenovo G580 така да се каже почина . Причината е късо съединение от страна на LAN RJ 45 порта . Той е със характеристики 8 GB DDR3 , Intel I3 , NVidia GForce 2 GB , HDD 1TB . Обмислям да взема някой друг лаптоп Lenovo G580 , който е с по - слаби компуненти от моят , и да му прехвърля изброените от мен компуненти . Въпросът ми е : Дали ще има смисъл във това ? Със кое трябва да се съобразя ( освен с дъното ) ? Или ми дайте друг съвет ?

Благодаря ви предварително .

Вместо да мислите в тази насока се замислете дали изброените от вас компоненти не са изгорели също. И дали процесора и видеоконтролера не са запоени на дънната платка. Това не е десктоп машина!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-добре разпродай тези части и си вземи нов лаптоп. При токовия удар може да е станал по голям проблем. И след като си закупите новия лаптоп задължително си закупете и рутер и се свързвайте към него безжично.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден .

.........................

Кой диагностицира смъртта?

Ако вие защото неще да тръгне съвета ми е преди да го изхвърляте или разглобявате отидете в сервиз.

Да може да е умрял чипа на ЛАНа и от там да не тръгва машината, но с махането му може да се оправи машината. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой диагностицира смъртта?

Ако вие защото неще да тръгне съвета ми е преди да го изхвърляте или разглобявате отидете в сервиз.

Да може да е умрял чипа на ЛАНа и от там да не тръгва машината, но с махането му може да се оправи машината. 

Ами тъй като нямам пари за сервиз , трябва лично аз да го отворя . Имам известни познания с компютри , тъй като съм завършил Компютърни мрежи . Ако ме насочите кое да гледам , премахна , може да се опитам собственоръчно да го направя . Ако при премахването на самият LAN чип , компютърът работи , не е проблем за мен . И без това , аз използвам само Wi  - Fi .

В констативния протокол са ми написали следното " След направената диагностика в сервиза на Вюпойнт ООД е констатирано следното : Овъглени елементи по дънната платка , в следствие на пренапрежение по LAN интерфейс , което не се покрива от гаранционните условия по гаранционна карта на продукта и общите гаранционни условия на производителя . "

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те разочаровам, но вероятността е малка само да е пострадал чипа на лан картата. Освен това процедурата по разпояване не е евтина и дори и да не стане трябва да си платиш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами тъй като нямам пари за сервиз , трябва лично аз да го отворя . Имам известни познания с компютри , тъй като съм завършил Компютърни мрежи . Ако ме насочите кое да гледам , премахна , може да се опитам собственоръчно да го направя . Ако при премахването на самият LAN чип , компютърът работи , не е проблем за мен . И без това , аз използвам само Wi  - Fi .

В констативния протокол са ми написали следното " След направената диагностика в сервиза на Вюпойнт ООД е констатирано следното : Овъглени елементи по дънната платка , в следствие на пренапрежение по LAN интерфейс , което не се покрива от гаранционните условия по гаранционна карта на продукта и общите гаранционни условия на производителя . "

И как си ги представяте тези неща? И защо си мислите че контролера за мрежа е отделна интегрална схема. Или го носите в сервиз или просто забравяте за тази машина и си купувате нова

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разпродавай на части,вероятно можеш да  продадеш рама,тв.диск,матрицата,клавиатурата,wifi платката,двд то.Процесора е запоен за дъното,както и видеото.Успех. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом в сервиза не е възкръснал  ти няма как да го оправиш без необходимите,знания,апаратура и части за евентуална смяна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом в сервиза не е възкръснал  ти няма как да го оправиш без необходимите,знания,апаратура и части за евентуална смяна.

Това е гаранционен сервиз и там общо взето не ремонтират а подменят. Това че не са направили опит да го отремонтират не е ясно точно защо, но вероятната причина е че нямам как да го отремонтират и след това да продължи гаранцията. 

Ами тъй като нямам пари за сервиз , трябва лично аз да го отворя . Имам известни познания с компютри , тъй като съм завършил Компютърни мрежи . .........

Не се обиждайте но едва ли имате нужните познания, опит и техника. Лично аз не бих го направил най-малкото защото нямам нужното оборудване.

В протокола пише овъгленИ елементи и ако наистина е така маже и наистина да не става и да трябва да се смени цялото дъно. 

Разбирам Ви, че както в цялата ни държава и при вас липсата на финансови средства е сериозна но моя съвет е да го дадете и на друго място да го погледнат. Това с което мога да ви помогна е ако сте от София да го донесете ако не да го изпратите и безплатно да го погледна. Ако може да се отремонтира тогава ще коментираме цена. Предвиждате закупуването на друг лаптоп и разни интервенции което със сигурност ще ви струва повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
    • от hspro
      Здравейте. Преди около 3 години си закупих въпросния таблет втора ръка. Работи изключително бавно и забива постоянно. Можете ли да кажете каква би могла да е причината и дали може таблетът да се поправи?
    • от tepmu
      Проблемът е доста странен и за първи път ми се случва такова нещо. Имам две проблемни копчета - стрелката за надолу и Delete (над backspace). Веднъж работят, друг път не искат. Има моменти,в които си работят без грешка, друг път ги натискам по 5 минути за да мръдна със стрелката надолу. По механиката всичко е наред. Клавиатурата е чистена, лаптопът не е изпускан и не е мокрен. В BIOS, Safe Mode, под Линукс също ги има въпросния проблем, така че стигнах до извода, че проблемът е хардуерен. Най-интересното е, че смених клавиатурата същия модел втора употреба, която на другия лаптоп си работи както трябва, но на моя не искаха да работят "W" и "2" (над W) по същия начин.
      Та някой сблъсквал ли си е е с подобен проблем и някакви идеи от какво може да причинен проблема.
    • от ZTT7
      Здравейте. Имам проблем с качването на един клип в канала си, който изтеглих от мрежата и на който поставих субтитри, но има фонова музика, която се оказва е с лиценз, поради което ми дава, че има иск за нарушаване на авторски права. Канала от който изтеглих клипа е решил този проблем, като под видеото, неизвестно за мен как, е упоменал - Коя е песента, Кой е изпълнителя, Кой е албума, Кой е автора и най вече, че Лиценза е в полза на YouTube от някакви там компании и 9 сдружения за музикални права. При качването на видеото не открих възможност някъде това да упомена и аз, за да не бъда в нарушение! Изгледах няколко видеа на youtube в които уж обясняват кое - как е, и що е, но за това не чух и дума. Има ли някой който да е в час с тези лицензи и да знае как стават нещата? Ще бъда много благодарен!
    • от Helmith
      Здравейте ! 
      Имам следния проблем : Става въпрос за Panasonic DP-C265, забравена е паролата за service  менюто, как мога да я ресетна ?
      Благодаря, предварително !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване