Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не мога да изтегля Flash Player под Linux Ubuntu

Дани Величков

Препоръчан отговор

Здравейте скоро ми инсталираха Linux Ubuntu и се опитах да си изтегля Flash Player, но не мога. Моля кажете защо и от каде да си го изтегля. Благодаря!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте скоро ми инсталираха Linux Ubuntu и се опитах да си изтегля Flash Player, но не мога. Моля кажете защо и от каде да си го изтегля. Благодаря!!!

Натискаш едновременно Alt+F2 и пишеш в полето

gksu software-properties-gtk

http://s19.postimg.org/ibqlhsfxv/softw1.png

Стартираш настройките на "източници на софтуер" и отмяташ партньорските хранилища.

http://s19.postimg.org/58uyyippv/softw2.png

Затваряш мениджъра на настройките от отваряш терминала.

Изпълняваш следните команди :

Ако ползваш Firefox (плеърът на Adobe)

sudo apt-get update

sudo apt-get install flashplugin-installer

Ако ползваш Chromium (плеърът на Google)

sudo apt-get update

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Натискаш едновременно Alt+F2 и пишеш в полето

gksu software-properties-gtk

http://s19.postimg.org/ibqlhsfxv/softw1.png

Стартираш настройките на "източници на софтуер" и отмяташ партньорските хранилища.

http://s19.postimg.org/58uyyippv/softw2.png

Затваряш мениджъра на настройките от отваряш терминала.

Ако ползваш Firefox (плеърът на Adobe)

sudo apt-get update

sudo apt-get install flashplugin-installer

Ако ползваш Chromium (плеърът на Google)

sudo apt-get update

sudo apt-get install pepperflashplugin-nonfree

Мерси обаче аз съм на Ubuntu и ако може да ми кажете как да го направя на него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталира се от хранилищата пакета flashplugin-installer.

Инсталаторът изтегля и инсталира пакета от сайта на Adobe.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Инсталира се от хранилищата пакета flashplugin-installer.

Инсталаторът изтегля и инсталира пакета от сайта на Adobe

Може ли да ми го кажеш по-просто? :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще успея да се справя. Нека някой друг колега ти помогне.

Отвори все пак софтуерният център и потърси flashplugin-installer. Ако го намериш - инсталирай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че ще успея да се справя. Нека някой друг колега ти помогне.

Отвори все пак софтуерният център и потърси flashplugin-installer. Ако го намериш - инсталирай.

А може ли да ми дадеш линкове с картинки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

W:Failed to fetch http://bg.archive.ubuntu.com/ubuntu/dists/quantal/main/source/Sources  404  Not Found - това ми изпписва.

А вие можете ли да седнете и да прочетете малко?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

A, от тези линкове, които ти постнах, ти какво направи ?

Разреши ли партньорските хранилища ?

Опита ли поне да натиснеш Alt+F2, за да видиш, какво ще се случи ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери за пакетен мениджър, Synaptic, например. Отваряш го, пишеш си паролката, когато ти я поиска. В полето за търсене пишеш "adobe". Маркираш adobe-flashpludin (десен клавиш върху приложението, маркираш за инсталация), след което просто натискаш (при мен е на английски) apply, чакаш да ти се инсталира, рестартираш браузера и си готов.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери за пакетен мениджър, Synaptic, например. Отваряш го, пишеш си паролката, когато ти я поиска. В полето за търсене пишеш "adobe". Маркираш adobe-flashpludin (десен клавиш върху приложението, маркираш за инсталация), след което просто натискаш (при мен е на английски) apply, чакаш да ти се инсталира, рестартираш браузера и си готов.

В Ubuntu, по подразбиране не е инсталиран Synaptic. A, пакет adobe-flashplugin няма нито в Debian, нито в Ubuntu.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Ubuntu, по подразбиране не е инсталиран Synaptic. A, пакет adobe-flashplugin няма нито в Debian, нито в Ubuntu.

Знам ли, аз карам на един Минт-ец с МАТЕ, дори наскоро го инсталирах (плъгина де) на един комшия, по описания начин. Не предполагах, че толкова са се разминали нещата. Упорит LTS-джия съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване