Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да отслабна и след това да тренирам в фитнеса или направо в фитнеса?

Black Dragon 777

Препоръчан отговор

Здравейте,миналото лято хедех на фитнес 2-3 месеца всеки ден , но от тогава не съм ходил,от тогава общо взето спрях да спортувам каквото и да е , и в резултат на това,а и на бирите , качих доста излишни килограми,и преди не бях много слабичък но сега е още повече,186 съм , 100 кг .на 18 г съм.От тренировките по футбол счупвах 2 пъти ръка и там се поолежах около 1 месец за едната и след месец два след като счупих и другата още 1 месец,след това пак започнах да си тернирам но не след дълго и глезен изкълчих и там още 1 месец отиде ... и се докарах до това положение .. Та искам да попитам сега ще започвам да ходя на фитнес сериозно не за месец,два,дали да взимам елкарнитин и да бягам докато не смъкна поне 20 кг(или пове4е,колкото се налага)  и след това да почвам за мусколи и оформяне да работя . Или направо да си почвам за мусколи тренировки.Нищо не разбирам и затова ви моля за помощ .Благодаря ви предварително !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Зарежи го тоя елкарнитин и другите му подобни - повече кеф е като те питат да кажеш, че си чист ;) Сега, докато е топло времето редувай 1 ден бягане с 1 ден тренировки(с почивен ден неделя), а към края на октомври вече, което е г/д началото на зимата, започваш силовите тренировки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бягане+фитнес. Аз в момента така си спортувам. Не използвам НИКАКВИ химикали, защото спреш ли ефекта на Йо-Йо просто е разрушителен да не говорим, че вредят на целия отганизъм. Карай лека-полека. Не гони резултати, а просто го прави с удоволствие. Ще се изненадаш как се променят нещата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бягане+фитнес. Аз в момента така си спортувам. Не използвам НИКАКВИ химикали, защото спреш ли ефекта на Йо-Йо просто е разрушителен да не говорим, че вредят на целия отганизъм. Карай лека-полека. Не гони резултати, а просто го прави с удоволствие. Ще се изненадаш как се променят нещата.

1 ден бягане, 1 ден фитнес да ги  редувам така ли и  на ден веднъж ли да е бягането или сутрин и вечер?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и въобще да не ходиш на фитнес - само да редуваш джогинг и някаква HIIT тренировка. Тъй ще си наблегнеш на качествена храна, ще научиш това-онова за диетологията, ръцете ти няма да се натоварват още с тежести(ако е сравнително ново и/или сериозно счупване), а и на този етап, бягането ще ти е и по-качествено, ще се възстановяваш по-добре и т.н., защото няма да ходиш допълнително на фитнес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и въобще да не ходиш на фитнес - само да редуваш джогинг и някаква HIIT тренировка. Тъй ще си наблегнеш на качествена храна, ще научиш това-онова за диетологията, ръцете ти няма да се натоварват още с тежести(ако е сравнително ново и/или сериозно счупване), а и на този етап, бягането ще ти е и по-качествено, ще се възстановяваш по-добре и т.н., защото няма да ходиш допълнително на фитнес.

Нямам проблем със счупванията на ръцете,натоварвал съм ги доста даже и всичко е  окей.От време на  време ме боли глезена,това е само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и с Л-карнитин пак ще е чист,това не е химия.

Но добавката остави настрана,започни си с бягане,упражнения с тежести и поне някакво ограничение на храната.

А като казвам ограничение нямам предвид ГЛАД,а да си подбираш храната,да ядеш чисто и качествено,и да нямаш допир до боклуци.

Лично аз почти всеки ден във фитнеса,след силова тренировка извършвам и кардио тренировка,дали ще е пътека,колело или стълби не е от значение,но поне едно 20минути кардио имам за деня.

Във фитнеса започни с кръгови тренировки,не може да няма треньор,който да те насочи и да ти покаже това-онова,също както по-горе казах за мен си,можеш да използваш кардио уредите в залата ако те домързява да бягаш навън или пък имаш проблеми с колената.

Като навъртиш от месец до три,тогава премини към тренировъчен сплит,не бързай веднага да разделяш мускУлните групи.

И пак казвам - обърни ОГРОМНО внимание на храната!  :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1 ден бягане, 1 ден фитнес да ги  редувам така ли и  на ден веднъж ли да е бягането или сутрин и вечер?

Ами аз бягам всеки ден докато времето е топло. След като стане студено и навън не може да се бяга, ходя на фитнес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори и с Л-карнитин пак ще е чист,това не е химия.

Но добавката остави настрана,започни си с бягане,упражнения с тежести и поне някакво ограничение на храната.

А като казвам ограничение нямам предвид ГЛАД,а да си подбираш храната,да ядеш чисто и качествено,и да нямаш допир до боклуци.

Лично аз почти всеки ден във фитнеса,след силова тренировка извършвам и кардио тренировка,дали ще е пътека,колело или стълби не е от значение,но поне едно 20минути кардио имам за деня.

Във фитнеса започни с кръгови тренировки,не може да няма треньор,който да те насочи и да ти покаже това-онова,също както по-горе казах за мен си,можеш да използваш кардио уредите в залата ако те домързява да бягаш навън или пък имаш проблеми с колената.

Като навъртиш от месец до три,тогава премини към тренировъчен сплит,не бързай веднага да разделяш мускУлните групи.

И пак казвам - обърни ОГРОМНО внимание на храната!  :ph34r:

За жалост няма треньор,но взех решение да побягам както ти каза 2-3 месеца в една горичка  до нас и л-карнитин няма да взимак и след това да започна да ходя на  фитнес.Желанието ми е за голям  гръб,сещаш се за какво говоря,като на повечето мутри в България,да си  личи че  тренирам.Знам че е нужно много време  за това,но се чудя дали е възможно без никакви добавки и т.н.Защото както казах не искам слабо и релефно тяло а кръста по тесен от раменете и голям гръб.Но до  колкото знам тези за които говоря с големите гърбове  и бицепси нямат плочки и тежат над 100-110 кг,но при тях е мусколи.

Като на снимката  https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D1%83%D1%81%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%B8&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=qq_vU6ftDIHh4QTr-oGYAQ&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1366&bih=624#q=%D0%BC%D1%83%D1%82%D1%80%D0%B8&tbm=isch&facrc=_&imgdii=_&imgrc=Nf4u8qKCOe2BYM%253A%3BeTcYNvpXLHe2IM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.burgas.utre.bg%252Fimages%252Farticles%252F2014%252F04%252F221206%252F%252F865c0c0b4ab0e063e5caa3387c1a8741300719b7d2eee10ce3c7265bc742feab.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.burgas.utre.bg%252F2014%252F04%252F10%252F221206-aytoski_mutri_prebiha_vuzrasten_muzh_zaradi_burz_kredit_ot_800_lv%3B473%3B311

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ми ако искаш после да пускаш тема за черния си дроб, взимай си л-карнитин...

ве4е казах че няма да взимам л-карнитин,но питам за тялото което искам дали трябва да свалям кг или да ходя в фитнеса направо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз също в момента чистя излишните килограми, най-важното според мен и още 100000000 човека е храненето, докато не оправиш храната по-трудно ще сваляш килограми. Започни една НВД "нисковъглехидратна диета" , сутрин прави кардио после фитнес, вечер пак прави леко кардио "разходка,велоергометър,бягане и т.н." , ако искаш да си вземеш някакъв л-карнитин, препоръчвам ти да си вземеш "ALCAR Acetyl L-carnitine" , вече 2-ра седмица го пия чесно да ти кажа, ефекта се забелязва много повече почнах да се потя, повече енергия имам в тренировката и т.н. Най-добре започни с кръгови тренировки, но трябва да вкараш повече базови упражнения, колкото по-тежко вдигаш толкова по-бързо сваляш ;)  Успех и да пишеш след като отслабнеш :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз също в момента чистя излишните килограми, най-важното според мен и още 100000000 човека е храненето, докато не оправиш храната по-трудно ще сваляш килограми. Започни една НВД "нисковъглехидратна диета" , сутрин прави кардио после фитнес, вечер пак прави леко кардио "разходка,велоергометър,бягане и т.н." , ако искаш да си вземеш някакъв л-карнитин, препоръчвам ти да си вземеш "ALCAR Acetyl L-carnitine" , вече 2-ра седмица го пия чесно да ти кажа, ефекта се забелязва много повече почнах да се потя, повече енергия имам в тренировката и т.н. Най-добре започни с кръгови тренировки, но трябва да вкараш повече базови упражнения, колкото по-тежко вдигаш толкова по-бързо сваляш ;)  

Успех и да пишеш след като отслабнеш :)

Благодаря за  съвета ,но така и не разбирам за тялото което искам(качих снимка малко по нагоре в темата) дали трябва да свалям кг или да ходя в фитнеса направо

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сериозно искаш да ставаш като айтоската мутра от снимката(отгоре)-направо във фитнеса-но трябва и да качваш още кила. Според мен обаче нито е  естетично нито е здравословно. Иначе за тази височина 186 см, 100 кг в мускули  е нормално тегло за така изглеждащ бодибилдър(снимката отдолу)-който прави нещата както трябва според моите разбирания. Този в случая е смного добра генетика и не е фатално ако не станеш симитричен като него.

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако сериозно искаш да ставаш като айтоската мутра от снимката(отгоре)-направо във фитнеса-но трябва и да качваш още кила. Според мен обаче нито е  естетично нито е здравословно. Иначе за тази височина 186 см, 100 кг в мускули  е нормално тегло за така изглеждащ бодибилдър(снимката отдолу)-който прави нещата както трябва според моите разбирания. Този в случая е смного добра генетика и не е фатално ако не станеш симитричен като него.

Публикувано изображение

Да но имам корем ...Да го зарежа и въпреки него да качвам още кила ли,докато тренирам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би е добре да ги комбинираш кардиото и фитнеса, както казва Арни, добра преса се прави с бягане, айтоската мутра отгоре си има корем и то стабилен-най-добрият вариант е във фитнеса, ако е добър и има свястни инструктори да ти изготвят някаква програма спрямо това, което искаш да постигнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би е добре да ги комбинираш кардиото и фитнеса, както казва Арни, добра преса се прави с бягане, айтоската мутра отгоре си има корем и то стабилен-най-добрият вариант е във фитнеса, ако е добър и има свястни инструктори да ти изготвят някаква програма спрямо това, което искаш да постигнеш.

А мислиш ли че без добавки,химии и т.н.. може да се постигне ефекта който искам ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

естествено, че може, хранителните добавки, се наричат така защото се извличат от дадена храна, при правилно хранене човек може да си добавя необхподимите вещества само от храната. Също така тези своества, които им приписват действат, така както са написани, на много малък процент от хората. Аз пия единствено зелен чай, на мен ми действа много добре на други не толкова. 70% хранителен режим(в никакъв случай не значи да гладуваш), 20% тренировки и 10% почивка. Най-важният фактор обаче си остава генетичния, примера който посочих отгоре си е талант, на не го му е заложено-просто на някои им е много по-лесно от на други.

Публикувано изображение

Увеличяваш консумацията на както са отгоре на долу 1, 3 и 4, намаляваш консумацията на 2, а последното може да го забравиш. И щом искаш да отслабваш си изчисляваш калориите да имат отрецателен баланс- изразходваш повече, отколкото приемаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ми ако искаш после да пускаш тема за черния си дроб, взимай си л-карнитин...

Стига бе хора,това не е метандиоенон,нито тестостерон енантат,нито анават оксандролон,нито дека дураболин...

Л-карнитинът е хранителна добавка,един вид преобразуваща мазнините в енергия,пренася мастните киселини през клетъчната мембрана и по този начин човек ги използва като енергия,един вид гориво.

Та тази аминокиселина се съдържа и в организма,и в месото,и в млякото мисля,че имаше..

Разбира се,че ще се потиш повече,тялото ти ще го използва като преобразител на мазнините.(тук се опитвам да не се отплесвам за останалите аминокиселини в организма,а и тези с разклонена верига,които се продават и също са полезни)

(тук искам да вметна,че последно използвах течен л-карнитин,за пръв път откакто тренирам и мога да твърдя,че това наистина е най-бързо действащия с организма л-карнитин поради течната му форма,която е най-бързо усвояема..)

--------------------------

Имаш мерак - бягай.

Казах ти да не започваш с л-карнините,НЕ защото е вреден,а защото когато от нулева физическа активност,защочнеш с някаква,тялото си е малко или много стресирано и няма нужда (все още) от такива подбудителни средства.

Когато аз свалях килограми главоломно,л-карнитин си взех след първите 2 месеца и го комбинирах с фаб бърнър,ефекта беше повече от задоволителен,но това е друга тема.

Иииии да,защо ти е да ставаш мутра,какво от това,че си имаш коремче??

Прочети малко за тренировките,за начина на изпълняване на упражненията,контролирай храненете - да бъде чисто,да няма издънки,да няма боклуци,в комбинация с кардиото (и добрата храна) коремчето само ще започне да изчезва лека-полека. :D  :wink12:

офф.:Като видях картинката по-горе се сетих за едно изследване,което прочетох бегло - става дума за мкдоналдс,здравословно хранещ се човек в помощ на науката спрял да тренира и започнал да се храни във веригата,след месец яденете само на мкдоналдс тежал с 12-13кг отгоре. :hush:  :nono:

Горе добре са ти подметнали,за да отслабваш трябва да изчислиш поне някакъв калориен недостиг - изразходваш повече отколкото приемаш,НО да приемаш месо,яйца,мляко,риба,салата...а не да си изчисляваш калориите във вафли,солети и т.н.,те отново могат да излязат в калориен минус. :nono:

Не знам до къде си прочел,но например започваш със закуската,която е балансед - въглехидрати и белтъчини,след това тренираш.

След тренировката има два избора : 

1 - запълване на гликогенната дупка с прости въглехидрати , след това прием на протеин(белтъчини)

2 - директен прием на протеин(белтъчини).

------------------

Лично аз още се дерзая какво да правя,защото вместо НВД,съм си избрал един вид въглехидратна ротация(или поне си бях избрал преди месец,сега съм оставил тялото си просто с подбор на храната,която ям,защото малко или много човек,а и организъм се морят от диетите и им трябва малко почивка,за да могат отново да се захванат със изчистването на мазнините) и в дните с ниски въглехидрати и след силова+кардио тренировка веднъж си вкарвам декстроза и протеин,друг път само протеин приемам...

п.с. Храненията се правят 4-5-6 на ден,в по-малки количества,придружени ако може с фибри.

Май се отдалечих от темата,за сега това от мен,надявам се да съм ти помогнал поне малко. :biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с по-горното мнение на Адаша само, че не съм съгласен да вкара 4-5-6 хранения. Ако иска първо да започне да сваля, да вкара 2-3 основни хранения и едно междинно. За Л-карнитин/а добре си го обяснил, няма да навреди, но е по-добре да изкара 1-2 месеца без добавки, след това да започне приема на хран. добавки. Драгон 777 случайно да не се казваш "Боби"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да вметна,че миналата зима си бях позволил повечко и от 99,6кг до 91,8кг свалях с по 5-6 хранения на ден,като например:

овес с кисело мляко/макарони (понякога съм имал и две закуски с преобладаващи въглехидрати)

тренировка+кардио

протеинов шейк/яйчица/месо

месо и салата

месо/яйца и салата

кисело мляко(слабо ядене,но като ми беше тежичко).

Но все пак нека пробва и така,с по 2-3 хранения на ден.

Идеята на многото хранения е да са с по-малко количество,за да може да забърза метаболизма си и съответно по-пъргавия метаболизъм се задейства със задачката да разкара мазнините.

Но при мен влияеха и други фактори,за да не се чувствам гладен,но и да свалям килограми(къде мускул,къде вода,къде мазнина) правих тежки силови тренировки+изморителни кардио тренировки,а и кардиото ми беше 4 пъти в седмицата.

Вярно,така се мориш повече,но пък ако си като мен-да си зверски гладен - това е чалъма,повечко храна,НО и повечко мор в залата.

п.с. Запомнете някои работи , пише се мускУли.

офф : Братовчед ми е култУрист,в предсъстезателен период правеше 4пъти(минимум) кардио на седмица,а се хранеше с по килце и кусур месо на ден,също така 15-20 белтъка(не броя протеиновите шейкове),мисля че в дните,които не му бяха нули вкарваше и макарон сутринта..та това всичкото иедене не може да се направи на 2-3 пъти,правеше го 6-7-8пъти дневно и изчистваше(сваляше).Разбира се не можем да сравняваме професионалния спорт с човек,които иска да свали мазнини и да заякне,но все пак го казвам като пример,че при чисто хранене и достатъчно изразходени калории на ден не е проблем да прави повечко хранения с по-малък грамаж. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да вметна,че миналата зима си бях позволил повечко и от 99,6кг до 91,8кг свалях с по 5-6 хранения на ден,като например:

овес с кисело мляко/макарони (понякога съм имал и две закуски с преобладаващи въглехидрати)

тренировка+кардио

месо и салата

месо/яйца и салата

Идеята на многото хранения е да са с по-малко количество,за да може да забърза метаболизма си и съответно по-пъргавия метаболизъм се задейства със задачката да разкара мазнините.

Но при мен влияеха и други фактори,за да не се чувствам гладен,но и да свалям килограми(къде мускул,къде вода,къде мазнина) правих тежки силови тренировки+изморителни кардио тренировки,а и кардиото ми беше 4 пъти в седмицата.

Вярно,така се мориш повече,но пък ако си като мен-да си зверски гладен - това е чалъма,повечко храна,НО и повечко мор в залата.

офф : Братовчед ми е култУрист,в предсъстезателен период правеше 4пъти(минимум) кардио на седмица,а се хранеше с по килце и кусур месо на ден,също така 15-20 белтъка(не броя протеиновите шейкове),мисля че в дните,които не му бяха нули вкарваше и макарон сутринта..та това всичкото иедене не може да се направи на 2-3 пъти,правеше го 6-7-8пъти дневно и изчистваше(сваляше).Разбира се не можем да сравняваме професионалния спорт с човек,които иска да свали мазнини и да заякне,но все пак го казвам като пример,че при чисто хранене и достатъчно изразходени калории на ден не е проблем да прави повечко хранения с по-малък грамаж. 

Много ми помагаш,благодаря ти много.Между другото четох някъде че може и  само от силовите тренировки в фитнеса(все пак  се потиш) и хранителния режим,да отслабваш и в същото време пак заради силовите тренировки да  заякваш.Възможно ли е това ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ми помагаш,благодаря ти много.Между другото четох някъде че може и  само от силовите тренировки в фитнеса(все пак  се потиш) и хранителния режим,да отслабваш и в същото време пак заради силовите тренировки да  заякваш.Възможно ли е това ?

Колкото по-интензивно тренираш, толкова по-бързо ще сваляш и ще направиш тяло. Например , ако имаш индивидуална фитнес програма + хран. режим започвай ги още от утре. Наблягай на базови упражнения "клек,лег,тяга,набиране,кофи и т.н." , избягвай да правиш упражнения с уредите. С всяка седмица качвай с по 5 кг. на упражнение. Колкото повече, толкова по-добре за теб :)

тренировка+кардио

месо и салата

месо/яйца и салата

Повече мускули = повече изгаряне на мазнини. Кардио в традиционната му форма не е нужно. Отслабва се, когато “приети калории” < “изгорени калории”.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колкото по-интензивно тренираш, толкова по-бързо ще сваляш и ще направиш тяло. Например , ако имаш индивидуална фитнес програма + хран. режим започвай ги още от утре. Наблягай на базови упражнения "клек,лег,тяга,набиране,кофи и т.н." , избягвай да правиш упражнения с уредите. С всяка седмица качвай с по 5 кг. на упражнение. Колкото повече, толкова по-добре за теб :)

Повече мускули = повече изгаряне на мазнини. Кардио в традиционната му форма не е нужно. Отслабва се, когато “приети калории” < “изгорени калории”.

Благодаря :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ninavarna
      Здравейте! Преди няколко дни си направи пиърсинг на носа,но ми казаха само че трябва да изчакам малко преди да сменя мед.обеца.Понеже не знаех колко точно малко се разрових във форуми и имаше хора, които бяха споделили, че са ги сменили 24 часа след като им е направен пиърсинга, други няколко дни, трети след седмици,понеже е хрущял и зараствало по-бързо. Затова имам няколко въпроса. Първо мога ли да я сменя след няколко дни или е прекалено рано и от какъв материал е по-добре да е новата ? Може ли да я сменя с тези които са като халки или да си сложа пак с топче? Моля, хора които лично са минали през това да кажат. Благодаря предварително!
    • от dream3dprint
      Здравейте. Имам голяма стена на хола и желая вместо тв да си взема що годе добър проектор. Понеже не съм запознат с тях ще се радвам да ми препоръчате някой добър като цена-качество. И да е минимум 720p натив резолюция до макс 1080p и да не е лазерен.
    • от Димитър Н. Николов
      Здравейте, 
      Тренирам в домашни условия, като използвам лост (набирания), успоредка (кофички) и лицеви опори. Изпълнявам едни и същи упражнения при всяка тренировка (натоварване на едни и същи мускулни звена). Не гоня някакви фрапиращи резултати, това, което тренировката ми предлага, е достатъчно за мен - не желая да променям нищо. Имам въпрос относно почивката! Не желая да се сдобия с травма. Как е по-удачно - ден тренировка, ден почивка. Или ден тренировка, два дни почивка (не съм първа младост - 46 години).
      Благодаря предварително.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от UTRR5471
      Преди известно време от този сайт си бях поръчал една конфигурация: https://desktop.bg/grigs-absolute-grigs_absolute_commander_intel_black    Понеже я бях натоварвал доста, гледах едно видео как да си почистим видеокартата и го направих. Всичко беше точно до момента в който си махнах радятора след почистването и го остваих да съхне вързано за едни въжета здраво на терасата. В вторника след обяд излязох с приятели, но се завихри силен вятър. Привечер когато се прибраш забелязах, че горната част от видеокартата я няма там където я бях оставил. Слязох пред блока и я потърсих. Забелязах часта направена на нищо под терасата ми която е на 6 етаж. Цялото охлаждане с радятора, пластмасата, перките и по-дребните части бяха строшени.  Някой да знае от къде мога да си взема такава част за GeForce GTX1660 super Gaming X от MSI ? 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване