Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Волтажи при ga-970a-ud3 1.2

Препоръчан отговор

Здравейте. С гореспоменатата платка има доста странни проблеми с волтажа. Например на процесора в биоса всички волтажи вместо с 1-ца отпред са написани с 2-ка. 
Също отворих днес АМД overdrive и ето снимката на волтажите. 
Също да отбележа, че се различават драстично с тези от биоса и северния мост си държи 80-90 градуса. Когато попитах гигабайт за това, те казаха, че било нормално да е горещ.

Публикувано изображение

Когато промених волтажите от програмата. влязоха в приемливи граници.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как ще го изгоря чрез намаляване на волтаж?Намалих го, защото при зададена стойност от 1,4 да ми показва 3,8.......Иначе в тази програма не ги пипам волтажите, всичко от биоса, а там най високото е cpu pll voltage 2.5 и процесора на 1,42, останалите са под 1,2.Волтажите в AIDA64 са нормални. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този биос е ужасен. С + се намаляват стойности, а с - се увеличават.В CPU-Z волтажа е с 0,05 по-висок от зададения. В момента честотата на процесора е 3,6. Волтажа в биос 1,325 - в CPU-Z 1.375. Ще продължавам да понижавам волтажа докато прайма се спъне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Честоти:Процесор: 3,6NB: 2.4HT: 2.0Волтажи:Процесор: 1,3 в биос, 1,35 в CPU-Z под товар. NB: 1.85HT: Normal (или е 1,1 или 1,2)--------------------------------------53 градуса след 20 минути прайм95. Охлаждането не почувства нужда да вдигне обороти.Цялата акробатика стана, защото на ядро 4 му трябваха 1,55 волта за честоти от 3,7 нагоре.Не си заслужава, особено лятото. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чипсета е умрел бе Данчо . То на заводдските стойности е на ръба ти искаш да го зориш още. За AMD  990 е чипсета щото другите са пълен буклук. При интел  може и с дънце за 100 лева  да минеш .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чипсета е умрел бе Данчо . То на заводдските стойности е на ръба ти искаш да го зориш още. За AMD  990 е чипсета щото другите са пълен буклук. При интел  може и с дънце за 100 лева  да минеш .

Разбрах я аз тази работа няколко месеца след като взех дъното. От гигабайт викат "той така си загрява". Трябваше да взема някое асуско дъно с 990 както каза, че бяха с 10 лева по-скъпи, но тогава не виждах смисъл. Да се надяваме да се разпои в гаранция и да ми го сменят :D То може и следващия да е с интел. Зависи как се развият нещата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АМД да ми ги подаряват ги неща ни дъната им ни процесорите. От тая марка имам една умрела видео карта за 50 лева 5450 и я ползвам колкото да вади картина на монитора :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

и 990 е същия боклук, какви проблеми имам с един комп с vishera 9950... въртях 2 процесора и 3 комплекта памети и пак се дъни на тестовете за паметта на руската програма s&m

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Намали си LLC-то,изравни си NB И HT честотите.HT волтажа не го пипай в никакъв случай,свали си CPU/NB волтажа на 1.1

NB трябва да е малко по-висок. При вдигане на HT при deneb няма допълнителна производителност, тя е при thuban.NB е с допустима граница 1,3 волта според интернета. Може да го намаля утре и да видя как ще се държи на 1,175 или 1. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал да вдигаш HT link  скороста а само да я изравниш примерно 2000 и на двете.

1.3 волта може да пише в "интернета" ама пише ли че, вдигаш и температурата.Този северен мост е във самия процесор,и самото  (ненужно) вдигане на волтажа му вдига и температурата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този северен мост е във самия процесор

Ко? Не!Публикувано изображение

NB трябва да е малко по-висок. При вдигане на HT при deneb няма допълнителна производителност, тя е при thuban.

NB е с допустима граница 1,3 волта според интернета. Може да го намаля утре и да видя как ще се държи на 1,175 или 1.

Ето едно четиво елементарно: the-importance-of-northbridge-overclocking-with-the-phenom-ii

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно четиво елементарно: the-importance-of-northbridge-overclocking-with-the-phenom-ii

Чел съм го това, но графиката и таблицата противоречат. Таблицата е генерирана математически, а на графиката има реални тестове.Ще пробвам сега на 2,2 2,4 и 2,6 как се представя.Ето резултатите в geekbench 32-bitПодредени са така:Честота Точки1ядро Точки4ядра точкиRAM2.2----------1900----------6838----------18812.4----------1907----------6840----------19612.6----------1921----------6892----------20362.8 Не буутва на 1,25 волта и не съм го вдигал повече.Мисля да го сложа на 2,4 или 2,6 и да намаля волтажа максимално.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Изчислявай си го така разделяш честотата на РАМ-та на две ,после умножаваш по 3 и получаваш резултата.

Пример 

честотата на РАМ паметта  Е 1600  1600/2*3 = 2400.

Тествал съм и най-добри резултати съм получавал когато NB И HT са на една скорост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване