Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Външна видеокарта

Препоръчан отговор

До сега ползвах лаптоп с вътрешна видеокарта. Искам да си купя нов лаптоп и имам въпрос относно външната видеокарта. Когато не е включена могат ли да се гледат филми, снимки, да работят програми и т.н. Задължително ли е тя постоянно да е включена. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При новите лаптопи (някъде от 3г насам) системата сама си избира с коя видео карта да работи. Така че не е задължително външното видео да е включено постоянно.Само един въпрос, може ли да споделиш каква ти е представата за външна видео карта ? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен "проблем". Наскоро си купих нов лап топ, с вградена Intel HD Graphic и отделна nVIDIA GeForce 720M. Искам да разбера как да забраня вградената интелска и да си ползвам само nVIDIA - та.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен "проблем". Наскоро си купих нов лап топ, с вградена Intel HD Graphic и отделна nVIDIA GeForce 720M. Искам да разбера как да забраня вградената интелска и да си ползвам само nVIDIA - та.

Нищо няма да забраняваш. Може от настройките на видеокартите да избереш коя карта с какво да се занимава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами все още нямам много голяма представа. Ако можеш да ми предложиш нещо.

По скоро питах какво имаш предвид под самия термин "външна видео карта", защото от първия ти пост имам чувството че си мислиш че външа карта е нещо което седи от вън на лаптопа :)Препоръки за лаптопи и параметри не обичам да давам, а и не си дал никаква информация за търсения лаптоп и съответната видео карта. Бюджет, за какво ще се ползва и т.н. (има лаптопи с външни видео карти за 700-800 лв има и за 4000 лв :)) и някой може да даде предложение.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От контролния панел на nVIDIA-та "уж" съм избрал да се занимава с игрите, обаче не съм сигурен дали наистина се занимава с тях. Причината: когато играя игри 1. лап топа загрява прекалено много и 2. след като загася играта в долния десен ъгъл на лентата със задачите излиза иконката на Intel-та видео карта. Това не навежда на мисълта, че все пак тя се мъчи със игрите :/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От контролния панел на nVIDIA-та "уж" съм избрал да се занимава с игрите, обаче не съм сигурен дали наистина се занимава с тях. Причината: когато играя игри 1. лап топа загрява прекалено много и 2. след като загася играта в долния десен ъгъл на лентата със задачите излиза иконката на Intel-та видео карта. Това не навежда на мисълта, че все пак тя се мъчи със игрите :/

Щом играеш игри на лаптоп, ще загрява. Имай предвид, че външна видео карта грее повече, следователно, ще усещаш повече топлина. Каква е видео картата? И лаптопа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На тоя лаптоп може да пуснеш някой зверски тетрис или  флаш игрицата от фейса. Друго ще му дойде бая нанагорно на лаптопеца. Разликата между дискретното видео и това вграденото на Интел е 2FPS  повече за дискретната  и многото жега която прваи тя. Успех с игрите и да го пазиш от прегряване,че  да не завариш нещо за дъното дето не му е там мястото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6 гб рам и 2 гб от видеото да играя тетрис и флаш игри...я кажи ако искам да играя по-хубава игра какво ми трябва...може би лап топ с 2 видео карти от по 8 гб, 32 гб рам и 512 хард ссд? Вероятно знаеш кои лап топи са с тия параметри, и аз знам, ама няма да казвам за да не стане реклама...ако искаш да вземеш участие в темата, виж какво е заглавието, мен не ме интересува каква игра ще ми/няма да ми върви на лап топа. Искам даразбера дали има начин да се изключи Интелската видео карта. Прочетах хиляди теми и публикации. Не става от биоса и другите там работи...искам да разбера други идеи...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

6 гб рам и 2 гб от видеото да играя тетрис и флаш игри...я кажи ако искам да играя по-хубава игра какво ми трябва...може би лап топ с 2 видео карти от по 8 гб, 32 гб рам и 512 хард ссд? Вероятно знаеш кои лап топи са с тия параметри, и аз знам, ама няма да казвам за да не стане реклама...ако искаш да вземеш участие в темата, виж какво е заглавието, мен не ме интересува каква игра ще ми/няма да ми върви на лап топа. Искам даразбера дали има начин да се изключи Интелската видео карта. Прочетах хиляди теми и публикации. Не става от биоса и другите там работи...искам да разбера други идеи...

Няма начин да се спира. Поне аз, не виждам смисъл. Ползвай си лаптопа, и не се тревожи толкова. Това е видео картата ти http://news.laptop.bg/nvidia-geforce-gt-720m/

Предполагам това е процесора http://news.laptop.bg/intel-pentium-2117u/.

Малко следбичък е, но за основни неща, и не много тежки игри ще стане. Загряването е нормално, за лаптоп на който се играят игри. А и самия процесор и топъл, максималната температура е 105 градуса. А и външната /дискретната/ видео карта, грее повече от вградената в процесора. Когато играеш игри, ще се включва nVIDIA GeForce. Иначе, няма да можеш да играеш, разчитайки само на вградената в Пентиума.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

iMaxAdamas

Освен многото RAM  една видео карта трябва да има и бърз чип (което е най важно) също и  голяма шина  128,256.512 битова  и бърза ДДР5 памет. Лаптопа ти е от най бюджетните решения и най ниския възможен клас на марката. Лаптопи от класа на Леново Y50 и Асус ROG загряват до 80-90 градуса  та си прави сметка ти къде си. Интелската е невъзможно да я  спреш нито софтуерно нито хардуерно защото ти е вградена в процесора. За такива като тебе  инженерите и програмистите са  създали технология  която се грижи щом дадено приложение има нужда от повече графична мощ да се пусне външната дискретна видео карта. Всякакви ваши действия да спирате и да пускате каквото и да е са ненужни и безпредметни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване